Бізнес, Новини, Технології

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса

02 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

5 липня засновник Amazon Джефф Безос покине посаду CEO і стане виконавчим головою правління компанії. За ці роки він створив корпоративну культуру, при якій помилка – прийнятна і навіть необхідна частина бізнесу. Розповімо про 25 найбільших помилок компанії в період керівництва Безоса. Вони коштували компанії мільярди, але не змогли похитнути її успіх.

Crucible

У травні 2020 року Amazon запустила безкоштовну гру Crucible. На її розробку пішло п’ять років і кілька мільйонів доларів.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business
25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Гра поступалася конкурентам і не приносила прибутку, так як в ній не набиралося достатнz кількість одночасних гравців. У червні 2020 року Amazon відкликала її з магазинів.

Haven

Haven – спільне підприємство у сфері охорони здоров’я, що належить Amazon, JPMorgan і Berkshire Hathaway. Компанії запустили Haven в 2018 році, щоб знизити витрати на медичне обслуговування і поліпшити якість послуг для своїх співробітників.

Згідно з повідомленнями, Amazon з небажанням погодилася на цю співпрацю, CEO Haven покинув компанію, і вона втратила фінансову підтримку. У лютому 2021 року Haven була закрита, але партнери заявили, що продовжать спільно розробляти плани медичної страховки для своїх співробітників.

Amazon Spark

В 2017 році Amazon запустила Amazon Spark – платформу для візуальних покупок в форматі Instagram. Згідно із задумом, покупці повинні були переглядати стрічку фотографій з товарами, робити покупки і відкривати для себе величезну різноманітність пропозицій на Amazon.com.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

В середині 2019 року проєкт був закритий. Зараз сторінка перенаправляє відвідувачів на сайт #FoundItOnAmazon. За словами представника компанії, Spark не пропав остаточно, а був змінений відповідно до потреб клієнтів.

Amazon Restaurants

11 червня Amazon повідомила Geekwire про те, що закриває сервіс Amazon Restaurants. Він був запущений в 2015 році та доставляв свіжоприготовані страви з місцевих ресторанів в той же день через мережу швидкої доставки Amazon, яку також використовують для Prime Now.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Пізніше послуга Amazon Restaurants з’явилася в 20 містах США і в Лондоні, де вона пропрацювала з 2016 по 2018 роки.

Amazon Storywriter

4 травня Amazon розіслала користувачам лист, в якому повідомила, що з 30 червня сервіси Amazon Storywriter і Amazon Storybuilder припинять своє існування. З їх допомогою теле- і кіносценаристи могли з легкістю створювати сценарії, а потім відразу відправляти їх на розгляд в Amazon Studios.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Доля Storybuilder і Storywriter перебувала під питанням ще з 2018 року, коли Amazon закрила програму з розгляду сценаріїв.

Тимчасові магазини

У березні Amazon закрила всі свої 87 поп-ап магазинів, в яких споживачі, зацікавлені в таких розумних гаджетах, як Echo і Fire TV від Amazon, могли випробувати їх в реальному житті перед покупкою.

Представник ритейлера заявив, що замість цього компанія приділить більше уваги Amazon Books і Amazon 4-star, які надають більш комплексний клієнтський досвід та широкий вибір.

Dash Button

Кнопки Dash Button дозволяли з легкістю замовити продукти на Amazon. Для цього до кнопки потрібно було прив’язати будь-якої товар і його необхідну кількість. Щоб зробити замовлення, досить просто натиснути на неї. Пристрій можна було прикріпити на шафу або до пральної машини.

В цьому році Amazon припинила продаж Dash Button. Але за словами представника компанії, продукт мав феноменальний успіх, так як завдяки йому покупці могли робити покупки без використання екранних пристроїв.

Віце-президент Amazon Деніел Рауш повідомив, що кнопки Dash Button стали відмінним кроком до організації розумного будинку: «Ми не уявляли собі майбутнє, де в кожному будинку буде по 500 кнопок. Ми представляли майбутнє, в якому будинок буде піклуватися про себе сам, в тому числі поповнювати запаси повсякденних товарів, про які клієнтам не хотілося б турбуватися».

Зараз мікрохвильовка AmazonBasics здатна автоматично замовити попкорн, а тому в окремій кнопці за $5 просто немає необхідності.

Amazon Tap

Amazon Tap – портативна версія розумних колонок Amazon з підтримкою голосового помічника Alexa. В кінці 2018 року пристрій повністю зняли з продажу, а на його сторінці з’явилося повідомлення про можливість придбати відновлену версію, яка «протестована і сертифікована, щоб працювати і виглядати як нова».

Але, оскільки компанія помістила Alexa практично в кожен пристрій, в Amazon Tap, ймовірно, вже немає особливої ​​потреби.

Instant Pickup

В 2017 році Amazon представила новий спосіб отримання товарів в короткий термін і назвала його Instant Pickup. Через додаток споживачі могли замовити, наприклад, снеки, напої та предмети першої необхідності. Протягом декількох хвилин після розміщення замовлення співробітник Amazon поміщав його в ящик пункту видачі Instant Pickup. Отримати його можна було за допомогою штрих-коду.

 

 

 

 

 

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon 

В 2018 році представник ритейлера повідомив про закриття сервісу. Однак не уточнюється, коли саме це сталося.

Amazon Tickets

Сервіс був запущений в 2015 році у Великобританії, на ринку з меншою кількістю ексклюзивних контрактів в порівнянні з США. Однак його закрили вже в 2018 році, а заплановане розгортання в США було скасовано в 2017 році.

Whole Foods 365

Раніше в цьому році Whole Foods, дочірня компанія Amazon, повідомила про те, що всі магазини під брендом Whole Foods 365 будуть закриті. Спочатку вони призначалися для більш молодих споживачів і пропонували бюджетні товари під власною маркою. В якості причини закриття компанія вказала той факт, що різниця у вартості товарів в магазинах 365 і в звичайних Whole Foods стає все менш суттєвою.

Amazon Fresh з товарами від місцевих продавців

Amazon Fresh – це сервіс доставки свіжих продуктів, аналогічний FreshDirect і Peapod. В 2018 році Amazon прибрала з платформи сторонніх постачальників і закрила ініціативу Local Market Seller, яка дозволяла постачальникам доставляти свої товари клієнтам разом із замовленнями Amazon Fresh.

Quidsi

В 2010 році Amazon придбала Quidsi за $545 млн. Компанія була заснована Марком Лором і Вінітом Бхарара та володіла інтернет-магазином Diapers.com, який розділився на Soap.com, Wag.com, BeautyBar.com, Casa.com і YoYo.com.

Amazon закрила Quidsi в 2017 році, повідомивши, що не зможе зробити компанію прибутковою. Пізніше Лор заснував Jet.com, який згодом був придбаний Walmart більш ніж за $3 млрд.

Endless.com

В 2007 році Amazon запустила інтернет-магазин одягу Endless.com, який став першим окремим онлайн-брендом компанії. Сайт спеціалізувався на продажі взуття та аксесуарів.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Endless.com був закритий в 2012 році, а відвідувачі сайту тепер перенаправляються на Amazon.com/fashion.

MyHabit.com

Amazon закрила сайт з флеш-розпродажами MyHabit.com в 2016 році. Згодом він став частиною більш великого підрозділу Amazon Fashion.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Однак на відміну від Endless.com, посилання на MyHabit.com не пересилає відвідувачів на Amazon.com/Fashion.

Amazon Webstore

Колись Amazon володіла платформою, яка дозволяла малим і середнім бізнесам налаштувати власний магазин і продавати товари через інтернет. В 2015 році Amazon оголосила про те, що Webstore буде закрита протягом року.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Пізніше ритейлер уклав співпрацю з Shopify, в рамках якої він залучає клієнтів до сервісів цієї компанії.

Amazon Destinations

Amazon також володіла сайтом для бронювання готелів під назвою Amazon Destinations. Він був призначений для планування швидких поїздок в такі міста, як Нью-Йорк і Сіетл. Сервіс проіснував недовго: з квітня по жовтень 2015 року.

Amazon Local

Сайт Amazon Local з «гарячими пропозиціями», що нагадує Groupon і LivingSocial, також припинив роботу в 2015 році.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Його закриття було недивним, так як два інших сайти переживали значне зростання, за яким слідували різкі падіння

Amazon Wallet

Amazon Wallet з’явився в 2014 році як окремий додаток для Android, в якому можна було зберігати подарункові та дисконтні картки різних магазинів. Передбачалося, що в нього можна буде додавати і кредитні карти, але проєкт був закритий вже в 2015 році, через приблизно шість місяців після запуску.

Amazon Local Register

Сервіс дозволяв малим офлайн-бізнесам приймати електронні платежі через систему Amazon за допомогою картридера вартістю $10, який прикріплювався до смартфону.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

 

В 2015 році компанія зняла пристрій з продажу, а в 2016 році припинила його підтримку.

Fire Phone

У червні 2014 року Безос урочисто оголосив про випуск Fire Phone, який, по суті, був планшетом Fire в форматі телефону. Через два місяці після початку продажів телефон отримав погані відгуки через нестачу функцій і високу вартість. Amazon знизила ціну з $200 до $0,99, але через рік пристрій все ж зняли з продажу.

Критики вважають, що Fire Phone став першим і найбільшим провалом Amazon. У жовтні того ж року в своєму квартальному звіті компанія оголосила про списання $170 млн, що в основному було пов’язано з «оцінкою вартості запасів Fire Phone і зобов’язаннями перед постачальниками».

Amazon WebPay

WebPay – аналог PayPal від Amazon, який спрощує платежі між простими користувачами.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Він був закритий в 2014 році та перетворився в Amazon Pay, сервіс для переказу коштів між покупцями і продавцями.

Amazon Askville

Це аналог Yahoo Answers і Google Answers, проте користувачам пропонувалося відповідати на питання в ігровому процесі.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Сервіс припинив існування в 2013 році, а архів повідомлень був видалений в 2019 році.

Amazon PayPhrase

За допомогою PayPhrase клієнти Amazon могли створювати унікальні поєднання слів для швидкої оплати. Вони прив’язувалися до вибраного способу оплати і адресою, а покупцям було достатньо тільки ввести фразу і PIN-код, як в Amazon 1-Click, щоб зробити замовлення.

25 найбільших провалів Amazon під керуванням Джеффа Безоса - tech, news, business

Фото в тексті: Amazon

Сервіс проіснував з 2009 по 2012 роки.

Amazon Auction

У 1999 році Amazon відкрила аукціонний сайт, аналог eBay, під назвою Amazon Auction, який закрився через кілька років. Сервіс став попередником Amazon Marketplace, де сторонні продавці розміщують свої товари для продажу на Amazon.com.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu