Новини, Технології

Тім Бернерс-Лі продав вихідний код всесвітньої мережі за $5,4 млн. Що буде з інтернетом

02 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Сам Бернерс-Лі сказав, що не продавав вихідний код. Він виставляв на продаж лише його зображення. Про це пише MC.today, ділимося найцікавішим.

Що трапилося

Оригінальний вихідний код всесвітньої мережі продали в якості NFT (невзаємозамінний токен) За $5,4 млн, пише BBC.головний розробник всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі продав токен невідомому покупцеві через аукціон Sotheby’s.

Найвища ставка становила $3,5 млн в останній день торгів, за 15 хвилин до закриття аукціону невідомий запропонував $5,4 млн. Хоча стартова ціна була $1 тис.

Що входить в NFT

У NFT помістили відразу чотири позиції:

  • файли вихідного коду з тимчасовими позначками;
  • анімоване відео написаного коду;
  • лист від Тіма Бернерса-Лі;
  • цифровий плакат коду, який створив Тім.

Продаж коду вплине на інтернет?

Тім Бернерс-Лі створив всесвітню павутину в 1989 році, підключивши різні фрагменти інформації в інтернеті через гіперпосилання. У 1993 році він відмовився від усіх прав на технологію і виставив її у відкритий доступ.

І коли був оголошений аукціон NFT, Тім сказав виданню Guardian: «Основні коди і протоколи в інтернеті безкоштовні, як і завжди. Я не продаю інтернет – вам не доведеться платити гроші, щоб перейти за посиланнями. Я навіть не продаю вихідний код».

За його словами, він продав зображення, яке зробила написана ним програма. Зображення схоже на те, як би виглядав вихідний код, якби він був написаний на стіні.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu