Криптовалюти, Новини, Технології

Airdrop криптовалюти: що це таке і як вони працюють

07 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Стати володарем цифрової монети досить просто. У секторі криптовалют поширена практика, коли деякі майданчики безкоштовно роздають користувачам токени. Один з ключових способів, яким проєкти можуть зробити це, – метод під назвою Airdrops.

Що таке Airdrops

Airdrops – це безкоштовна роздача токенів користувачам. По суті, це звичайна маркетингова акція, більшість подібних акцій організовують молоді крипто-стартапи або великі компанії, що запустили новий напрямок бізнесу. Головна мета будь-якої безкоштовної роздачі токенів – це поширення інформації, створення спільноти, залучення інвесторів та розвиток інфраструктури. Успішні роздачі завжди створюють ажіотаж, забезпечують ліквідність і розганяють ціну ще неопублікованих токенів.

Зараз всі проєкти розуміють, що їм потрібно нарощувати співтовариство, і саме для цього проводиться AirDrop – щоб було багато мотивованих власників цього цифрового активу.

Отже, Airdrop може бути використаний для наступних цілей:

  • Нагорода постійним клієнтам
  • Створення інфоприводів і галасу навколо проєкту
  • Визначення потенційних клієнтів, відкритих для нових продуктів або послуг

Як працюють Airdrops

Є, як правило, два різних типи:

  • Анонс – з фіксованою датою і термінами випуску. Вони призначені для створення ажіотажу серед крипто-спільноти і часто мають певні завдання, які учасники повинні виконати для того, щоб отримати монети.
  • Неоголошені – цей тип Airdrop включає вибір адрес гаманця і випадкову (рандомну) роздачу цих монет, при цьому користувач не знає, звідки вони прийшли. Вони зазвичай використовуються, щоб дивувати і радувати майбутніх (можливих) учасників мережі.

Отримати безкоштовну криптовалюту просто, зазвичай її дають в якості нагороди за нескладні завдання. Підписатися, написати коментар, зареєструватися, провести кілька операцій в екосистемі – це типові завдання для AirDrop. Але якщо за токени з користувача вимагають гроші, то це з великою часткою ймовірності шахрайська схема. Купівля токенів передбачена на їх первинних розміщеннях (ICO) і первинних біржових пропозиціях (IEO), але там абсолютно інші умови участі та організації цих заходів.

Іноді участь в AirDrop все-таки вимагає фінансових вкладень. Наприклад, якщо це DeFi-проєкт, який використовує маркери стандарту ERC-20 (працюють на блокчейні Ethereum), тоді за проведення операції через смарт-контракти доведеться заплатити комісію мережі (близько $10-60 в залежності від ситуації в мережі Ethereum і кількості необхідних операцій ). Такі роздачі можуть окупитися кратно витраченим коштам, але варто більш уважно ставитися до вибору проєкту.

При пошуку відповідних роздач потрібно орієнтуватися на співтовариство проєкту, його керівників, і досвід цих людей в криптоіндустріі. Сильний проєкт ніколи не буде роздавати багато токенів.

Хто придумав цю ідею

Незрозуміло, хто конкретно придумав концепцію Airdrop. Криптовалюта OmiseGO, банківська служба, побудована на платформі Ethereum, заявила про цю технологію в 2017 році після того, як розповсюдила свої маркери серед підписників.

Як дізнатися про майбутні Airdrops

Ціла індустрія форумів виникла, щоб допомагати людям дізнаватися, як брати участь в Airdrops.

Розробники монет також використовують свої власні канали розповсюдження, такі як Telegram і Medium, щоб інформувати користувачів про майбутні Airdrops. Але більш ефективним буде участь в проєктах на кшталт AMA (Ask me anything, «Питай про що завгодно»), оскільки вони дозволяють спілкуватися безпосередньо з засновниками проєкту.

Також відстежувати AirDrop можна в Twitter, оскільки там зосереджена вся цільова аудиторія подібних акцій. Якщо хороший проєкт вирішив роздати свої маркери, то про це будуть говорити всі.

Хто і навіщо використовує Airdrops

Цей спосіб популярний, як для великих, так і для маленьких проєктів.

Binance, одна з найбільших світових бірж, використовувала цю техніку в 2017 році для максимального залучення уваги до свого проєкту.

«Dfinity» проєкт смарт-контрактів блокчейн роздав монети на суму еквівалентну 35$ мільйонів, системою Airdrops.

На початку 2018 року «Hydrogen», технологічна платформа для індустрії фінансових послуг, розповсюдила понад два мільярди токенів, використовуючи цю техніку.

Ліміт на Airdrops

У міру того як популярність Airdrop збільшилася, виникли побоювання з приводу його обгрунтованості як способу побудови спільноти. Деякі критики стверджують, що нерозбірливість в розподілі токенів мало сприяє активній спільноті.

Багато одержувачів Airdrops холдять ці маркери, або відразу ж їх продають та мало що роблять для підтримки і розширення мережі після того, як початковий «хайп» починає спадати.

В США це викликає питання про податкові зобов’язання та про те, чи становлять вони дохід або приріст капіталу. Ось тут і з’являються «Smart Airdrops». Smart airdrops – це дистрибутив токенів, призначений для конкретних користувачів.

Подібно до того, як маркетингові кампанії створюють профілі користувачів, щоб визначити, хто є їх аудиторією і як на них орієнтуватися, Smart Airdrops призначені для залучення тільки тих користувачів, яких хоче сама мережа.

Чим вони відрізняються

Smart airdrops має на увазі, що проєкт розуміє, яких користувачів він хоче привернути до початку поширення монет. Цей вибір може грунтуватися на:

  • Місцезнаходженні
  • Демографії
  • Інтересах

Висновок

Airdrops стають все більш популярною формою маркетингу для блокчейн-проєктів. Проте, регулювання може затруднити проєктам пропонувати Airdrops (в основному в США).

Схоже, що індустрія рухається до більш продуманого підходу до розподілу токенів. Але поки популярність Airdrop продовжується.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu