Новини, Розробникам, Технології

«Ринок low-code/no-code». Terrasoft опублікував звіт про технології розробки корпоративного ПЗ без програмування

07 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Компанія Terrasoft Ukraine, розробник low-code платформи Creatio для управління бізнес-процесами і CRM, опублікувала свій перший глобальний звіт «Ринок low-code/no-code: стан і перспективи дві тисячі двадцять один». Компанія опитала понад 1000 бізнес- та IT-лідерів по всьому світу, щоб дізнатися, як вони використовують low-code/no-code технології в стратегії розвитку компанії та її цифровізації.

Що таке low-code/no-code

Low-code/no-code – це підхід до створення корпоративних систем і додатків, який практично не вимагає написання програмного коду. Low-code платформи надають користувачам набір вже готових інструментів. З їх допомогою можна створювати свої додатки для різних цілей, не маючи навичок програмування.

Наприклад, low-code платформа Creatio від Terrasoft допомагає тисячам великих і середніх компаній по всьому світу оптимізувати і прискорювати процеси продажів, маркетингу, сервісу і операційні процеси організації. В лінійку програмних рішень Creatio входять продукти для побудови і автоматизації бізнес-процесів, а також готові CRM-системи в різних конфігураціях.

Low-code/no-code стає все більш популярним, як швидка і економічно вигідна альтернатива традиційній розробці ПЗ.

Ключові висновки звіту Terrasoft

  • Бізнес-лідери бачать в low-code/no-code технологіях потенціал драйвера цифрової трансформації. При цьому 60% респондентів відзначили, що основною перешкодою для впровадження low-code платформ є недолік знань і досвіду роботи з ними.
  • Ключовими перевагами low-code платформ респонденти назвали швидкий запуск нових рішень (38%), а також зниження витрат на розробку корпоративного ПО (34%). Це говорить про те, що впровадження інновацій в пріоритеті, коли мова йде про отримання конкурентної переваги.
  • Сьогодні low-code використовується в основному для розробки кастомних додатків в окремих бізнес-підрозділах, таких як продаж, маркетинг, сервіс, HR або фінанси.
  • На даний момент тільки 6% low-code розробки виконується бізнес-користувачами без участі IT-фахівців. Це говорить про перспективи подальшого зсуву розробки до концепції no-code, що дасть можливість створювати корпоративні програми будь-якої складності взагалі без навичок програмування або спеціального навчання.

На сайті Terrasoft можна завантажити повну версію звіту «Ринок low-code/no-code: стан і перспективи 2021». У ньому можна дізнатися більше про поточний рівень автоматизації в організаціях, трендах цифрової трансформації та перспективи розвитку ринку low-code/no-code.

«Мета звіту – допомогти бізнес-та IT-лідерам з різних індустрій краще зрозуміти поточну і перспективну роль low-code/no-code платформ в проєктах цифрової трансформації, – розповіла Катерина Костерева, CEO Terrasoft Ukraine. – Завдяки дослідженню ми дізналися, що, незважаючи на виклики 2020 року, 95% респондентів продовжили IT-проєкти чи масщтабували їх. При цьому 87% учасників відзначили, що їх компанії постійно інвестують в технологічні інновації. Це показник того, що організації все більше покладаються на технології, щоб швидко трансформуватися і рости».

Як проводилося дослідження

В основі звіту лежать результати глобального дослідження, яке компанія проводила c грудня 2020 року по січень 2021 року. У підготовці матеріалу брали участь зовнішні експерти з Valoir – організації, що займається дослідницькою і консалтинговою діяльністю на стику бізнесу і IT.

Компанія опитування 1000 бізнес- і IT-лідерів з числа тих, хто використовує low-code/no-code технології або розглядає таку можливість. Респондентами стали представники з різних галузей і регіонів, включаючи Європу, Азію, Північну та Латинську Америку, Африку, Австралію й Океанію. В цілому, в Terrasoft отримали відповіді з більш ніж 90 країн світу.

В онлайн-опитуванні взяли участь топ-менеджери організацій, включаючи CEO, технічних директорів, IT-директорів, керівників digital-напрямів і осіб, відповідальних за цифрову трансформацію в своїх компаніях. Учасники представляли організації різних розмірів – від малих і середніх підприємств до корпоративного сектора і великих підприємств.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu