Новини, Стартапи, Технології

Працювати з дому або з офісу? Стартапи готують рішення для будь-якої ситуації

07 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Пандемія зажадала адаптації не тільки роботодавців і працівників, а й стартапів, які створюють для них корисні сервіси. Ринок інструментів для віддаленої та гібридної роботи набирає обертів, і в 2021 році може зрости до $333 млрд. Розповідаємо, які проєкти на ньому вже існують.

До пандемії стартап Envoy з Сан-Франциско продавав в офіси програми для реєстрації відвідувачів. Його системи вели облік гостей і відстежували, хто входить в будівлю.

Коли почалася пандемія, і офіси були закриті, Envoy адаптував свій продукт. Він почав відслідковувати не відвідувачів, а співробітників, запустивши систему скринінгу, яка запитувала їх про можливі симптоми COVID-19 і ризики зараження.

Тепер, коли бізнес відкриває офіси і пропонує гнучкі варіанти роботи, Envoy знову змінює стратегію. Його новітній продукт Envoy Desks дозволяє співробітникам бронювати столи, коли вони приходять на робоче місце.

Envoy – один з безлічі стартапів, які намагаються отримати вигоду з переходу бізнесу на гібридний формат. Вони пропонують клієнтам варіанти гнучких офісів, програми для відеодзвінків і цифрові інструменти для командної роботи, щоб подолати розрив між особистою та віддаленою робочою силою.

Стартапи борються за місце, оскільки все більше компаній повідомляють про плани ввести гібридний режим роботи. У травні McKinsey провела опитування серед 100 компаній, в якому 9 з 10 заявили, що збираються поєднувати офісну зайнятість з дистанційною, навіть після того як вихід на роботу буде безпечним.

Потенційно поставляти інструменти для віддаленої роботи буде вигідно.

За даними Gartner, в минулому році компанії витратили $317 млрд на інформаційні технології для віддаленої роботи. Gartner оцінює, що в цьому році ця сума виросте до $333 млрд.

Гібридна і віддалена робота потенційно може принести користь працівникам, для яких офісне середовищі ніколи не підходило, вважає Кейт Лістер, президент консалтингової фірми Global Workplace Analytics. Це жінки, расові меншини, люди, які доглядають за кимось, інваліди, а також інтроверти і просто ті, хто вважає за краще працювати на самоті.

Але перехід на гібридну роботу може обмежити перспективи таких співробітників. Позбавлені можливості особисто поспілкуватися з колегами, вони будуть рідше отримувати підвищення або надбавку до зарплати.

Засновники стартапів заявляють, що їхні продукти вирішать проблему.

Деякі проєкти ставлять перед собою мету розробити додатки для робочого столу, які допомагають командам краще співпрацювати і відчувати відчуття перебування в офісі. Один з них – Tandem, CEO і співзасновником якого є Раджив Айянгар. На його думку, продукт Tandem відтворює ефект присутності – знання, що роблять колеги в режимі реального часу, навіть якщо вони знаходяться в різних місцях.

Програма Tandem для ПК коштує $10 в місяць для кожного користувача. Вона показує, над чим працюють товариші по команді, щоб інші знали, чи доступні вони для спонтанного відеодзвінка в додатку. Список статусів користувачів автоматично оновлюється, демонструючи, що людина розмовляє, редагує документи Google або виконує будь-яку іншу задачу.

Подібні продукти пропонують Pragli і Tribe, два стартапа, які існують з 2019 року. Продукт Pragli можна використовувати для створення постійних аудіо- або відеоконференцій, до яких можуть приєднатися всі бажаючі. Це безкоштовно, хоча компанія планує впровадити платну версію. Сервіс Tribe використовує статуси зайнятості та доступності, щоб спростити відеозв’язок всередині платформи; в даний час він доступний тільки за запрошенням.

Owl Labs, стартап, заснований в 2017 році, також намагається відтворити ефект присутності. Він розробив 360-градусну відеокамеру, мікрофон і динамік, які розміщуються в середині столу для конференцій і автоматично збільшують зображення мовця.

Працювати з дому або з офісу? Стартапи готують рішення для будь-якої ситуації - tech, startups, news

Фото в тексті: Owl Labs

Компанія заявляє, що за час пандемії число її клієнтів зросло в чотири рази, перевищивши 75 тисяч. Камера вартістю в $999 дозволяє віддаленим працівникам брати участь в офісних зборах і бачити всіх, хто говорить, не обмежуючись камерою ноутбука.

Інші стартапи, такі як Kumospace і Mmhmm, працюють над поліпшенням відеозв’язку для гібридної роботи. Kumospace пропонує проводити дзвінки в форматі віртуальної кімнати. Користувачі можуть переміщатися за допомогою клавіш зі стрілками і розмовляти з тими, хто знаходиться поруч.

Дизайн повинен імітувати реальне спілкування. Це дуже відрізняється від таких сервісів, як Zoom, де всі користувачі за замовчуванням беруть участь в одній бесіді, коли підключаються до відеодзвінків.

Mmhmm, який був створений засновником Evernote Філом Лібіном, пропонує безліч інтерактивних фонів для відео, інструменти для обміну слайд-шоу та інші функції для бесід і презентацій. У нього є безкоштовна і преміум-версія, яка обійдеться в $8,33 на місяць на співробітника.

Деякі компанії заявили, що їхні продукти допоможуть клієнтам зрозуміти, чи раціонально використовується офісний простір. Стартап з Сан-Франциско Density випускає продукт, який за допомогою призначених для користувача датчиків глибини вимірює, скільки людей входять в приміщення або знаходиться в опен-спейсі. Ці дані можна проаналізувати, щоб зрозуміти, скільки приміщень задіяно насправді, і при необхідності скоротити їх розміри.

Density також планує запропонувати інші інструменти для гібридної роботи. Минулого місяця компанія придбала стартап, який створив програму бронювання столів та місць.

Envoy зазначає, що новий продукт Desks привернув увагу 400 організацій, у тому числі рітейлера одягу Patagonia і кінокомпанії Lionsgate.

«Компанії, які використовують нас, отримують набагато точніші та стандартизовані дані у всіх офісах по всьому світу, – говорить Ларрі Гадеа, виконавчий директор Envoy. – І потім вони використовуються в плануванні простору. Чи потрібно більше поверхів? Більше конференц-залів? Більше столів? Чи знадобляться цій команді ще столи?».

Lionsgate розповідає, що використовувала продукти Envoy ще до пандемії. Коли з’явився коронавірус, то вони допомогли забезпечити перевірку здоров’я для працюючих в офісі.

Тепер, коли все більше співробітників повертаються з дистанційного режиму, Envoy контролює розсадження і відстежує, хто відвідує територію компанії. У кінокомпанії припускають, що ця інформація допоможе визначити, як часто команди повинні будуть знаходитися в офісі.

«Ми зможемо точно дізнатися, скільки місця нам потрібно, – коментує Хізер Сомайні, головний адміністративний співробітник Lionsgate. Так що, думаю, це буде дійсно корисно».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu