Криптовалюти, Новини, Технології

Чому криптовалюта Tether турбує економістів

08 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Tether – стейблкоїн, його вартість прив’язана до традиційних активів і захищена від волатильності. Однак голова Федерального резервного банку (ФРБ) Бостона Ерік Розенгрен назвав криптовалюту потенційним ризиком для фінансової стабільності, а інвестори вважають, що втрата довіри до неї може стати чорним лебедем, який торкнеться не тільки ринку криптовалют. І ось чому.

Що таке Tether?

Як і біткоїн, це криптовалюта. Фактично вона займає третє місце у світі за ринковою вартістю після біткоїна та ефіріума. Але вона сильно відрізняється від них.

Tether – це стейблкоїн, цифрова валюта, вартість якої прив’язана до реальних активів. Тому у них більш стабільна вартість, на відміну від більшості криптовалют, які, як відомо, волатильні. Наприклад, у квітні біткоїн виріс до максимуму в майже $65 тисяч, але з того часу подешевшав майже вдвічі.

Tether прив’язаний до долара. У той час як інші криптовалюти часто коливаються в ціні, ціна Tether зазвичай еквівалентна $1. Однак так буває не завжди, і зміни її курсу в минулому лякали інвесторів.

Криптотрейдери часто використовують Tether для покупки криптовалют в якості альтернативи долару США. Такий більш стабільний актив дає їм можливість безпечніше перечекати періоди волатильності на крипторинку.

Однак криптовалюта не регулюються, і через цей ризик багато банків не співпрацюють з біржами цифрових валют. І звичайно тут з’являються стейблкоїни.

Чому це викликає суперечки?

Деякі інвестори й економісти стурбовані тим, що в емітента Tether недостатньо резервів в доларах, щоб виправдати прив’язку до цієї валюти.

У травні Tether скоротив резерви для свого стейблкоїна. Компанія повідомила, що всього 2,9% її активів було в готівці, а більша частина – в комерційних паперах, у формі незабезпеченого короткострокового боргу. За даними JPMorgan, таким чином Tether може увійти в топ-10 найбільших власників комерційних паперів у світі. Tether порівнюють з традиційними фондами грошового ринку, але без будь-якого регулювання.

Вартість Tether в обігу – понад 60$ млрд. Таким чином, у нього більше депозитів, ніж у багатьох банків США.

Критики давно висловлюють побоювання, що за допомогою Tether маніпулюють цінами на біткоїн. Відповідно до одного з досліджень, за допомогою цієї криптовалюти підтримували вартість біткоїна у 2017 році.

Раніше генпрокуратура Нью-Йорка досягла угоди з Tether і Bitfinex, афілійованою біржею цифрових валют. Високопоставлений співробітник правоохоронних органів штату звинуватив компанії в тому, що вони перевели сотні мільйонів доларів, щоб покрити збитки в $850 млн. Tether і Bitfinex погодилися виплатити $18,5 млн в якості компенсації та були відсторонені від роботи в штаті Нью-Йорк, проте не визнали ніяких порушень.

Зараження ринку

Аналітики JPMorgan вже попереджали, що раптова втрата довіри до Tether може привести до «серйозного падіння ліквідності на ринку криптовалюта в цілому».

Крім цього, існують побоювання, що раптовий і масовий висновок Tether призведе до потенційного зараження ринку, яке торкнеться активів за межами криптовалют.

У червні голова ФРБ Бостона Ерік Розенгрен згадав Tether та інші стейблкоїни в якості потенційних ризиків фінансової стабільності.

Під час презентації він розповів: «Ці стейблкоїни набирають популярність. Вони стають все більш важливим елементом фінансового ринку, і можуть легко спровокувати кризу в майбутньому, якщо ми не почнемо їх регулювати і не переконаємося, що те, що пропонується публіці як стабільна валюта, насправді стабільно».

Минулого тижня агентство Fitch Ratings попередило, що раптовий масовий викуп токенів Tether може дестабілізувати ринки короткострокових кредитів.

«Менші ризики монети, які повністю забезпечені безпечними, високоліквідними активами, хоча влада все ще може бути стурбована тим, чи буде їх вплив потенційно глобальним або системним. При цьому стейблкоїни, які використовують часткові резерви або більш ризиковані розподілені активи, можуть зіткнутися з великим ризиком».

Tether – не єдина стабільна монета, але, безумовно, найпопулярніша. Інші найбільш відомі стейблкоїни – USD Coin і Binance USD.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu