Бізнес, Країна, Новини, Технології

Як указ про конкуренцію Байдена вплине на Facebook і Amazon

13 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Президент США Джо Байден підписав указ про стимулювання конкуренції, покликаний посилити контроль за технологічними компаніями, протидіяти повсюдній консолідації у всіх секторах і розширити права працівників. Розповідаємо, як він вплине на великі корпорації та на звичайних громадян. 

«Ми протягом 40 років дозволяємо корпораціям накопичувати все більше і більше влади, – сказав він під час підписання наказу. – І що ми отримали? Уповільнений ріст, слабку інвестиційну активність, скорочення числа малих підприємств, величезне число американців, які відчувають себе покинутими і занадто багато людей зараз бідніші, ніж їхні батьки».

Як указ про конкуренцію Байдена вплине на Facebook і Amazon - tech, news, country, businessЯк указ про конкуренцію Байдена вплине на Facebook і Amazon - tech, news, country, business

Документ складається з 72 ініціатив та інформаційного зведення, що містить понад 3500 слів.

Основні зміни торкнуться ринку праці, сільського господарства, охорони здоров’я та технологій. Документ також містить ще кілька положень, що відносяться безпосередньо до інтернет-послуг, фінансових технологій і технологій в цілому.

Мережевий нейтралітет

Вашингтон наполягатиме на тому, що інтернет-провайдери не повинні блокувати, уповільнювати або стягувати плату за пріоритетність певного контенту. Указом Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) пропонується відновити дію правил про мережевий нейтралітет, прийнятих за президентства Обами і скасованих адміністрацією Трампа.

Байден також зазначив, що домовласники не повинні перешкоджати вибору провайдерів їх орендарями, забороняючи ексклюзивні угоди, які можуть штучно стримувати конкуренцію в будівлі. Більш того, він хоче, щоб інтернет-компанії звітували перед FCC про ціни на їхні послуги.

Незважаючи на те, що Байден сам призначає комісарів FCC, це все ще незалежне агентство. Байден досі не призначив п’ятого уповноваженого агентства, що дало б демократам можливість втілити будь-яку з цих ідей в життя.

Ремонт пристроїв

У своєму указі президент закликає Федеральну торгову комісію (FTC) встановити правила, що розширюють права споживачів на ремонт пристроїв самостійно або в сторонніх ремонтних майстернях.

Як і FCC, FTC – це незалежне агентство, однак новий голова Ліна Хан вже розраховує на великі зміни в сфері технологій. FTC недавно повідомила Конгресу, що у виробників недостатньо підстав для обмеження ремонту.

Збір інформації

Федеральне законодавство про конфіденційність і раніше дотримується нейтрального положення, але Байден хоче, щоб FTC випустила «правила контролю і збору даних».

Якщо комісія дійсно займеться цим питанням, це може стати великим ударом для Google, Facebook, медичних технологій, брокерів даних і багато чого іншого. Хан також підтримала цю ініціативу, порівнявши збір даних із забрудненням.

Злиття компаній

Байден закликає приділяти більше уваги численним злиттям і поглинанням, які дозволили технологічним компаніям стати гігантами практично без перевірок регуляторів.

Серед них – придбання невеликих компаній, які не встигли створити конкурентну загрозу для більш великих корпорацій (наприклад Facebook/Instagram), або можуть мати серйозні наслідки для конфіденційності користувачів (наприклад Facebook/WhatsApp).

Байден також зазначає, що і FTC, і Міністерство юстиції США можуть оскаржити старі угоди. Хан і Річард Пауерс, виконуючий обов’язки керівника антимонопольного законодавства Міністерства юстиції, виступили зі спільною заявою, пообіцявши «уважно вивчити» принципи злиття.

Конкуренція на інтернет-ринках

Білий дім хоче, щоб FTC випустила звід правил, що регулюють «недобросовісні методи конкуренції на інтернет-ринках». Також президент зазначає, що гігант електронної комерції Amazon отримує доступ до даних незалежних продавців на майданчику і використовує цю інформацію для поліпшення власних пропозицій.

Ймовірно, найвідомішим критиком цієї практики є сама Хан. Ще під час навчання вона опублікувала статтю на цю тему в Єльському юридичному журналі, яка і помогла їй почати кар’єру і створити рух за реформу антимонопольного законодавства.

Фінансові технології

Адміністрація президента також висловила стурбованість з приводу консолідації банків і пов’язаного з цим скорочення кредитів малому бізнесу.

В якості вирішення Міністерству юстиції і банківським агентствам пропонується «оновити основні принципи» злиття банків. Байден також закликав Бюро фінансового захисту споживачів (CFPB) встановити правила, що дозволяють людям «завантажувати свої банківські дані та отримувати їх», щоб громадяни могли простіше змінювати банки.

Цей наказ також може спростити перенесення даних з банків в фінтех-компанії, щоб вони могли подавати заявки на кредити.

Інші сектори

Консолідація і конкуренція не обмежуються тільки великими компаніями. Розділ про захист праці, наприклад, включає заклик про заборону або обмеження положень, які не дозволяють працівникам влаштовуватися до конкурентів. Ця практика широко поширена в сфері технологій, незважаючи на те, що номінально не має юридичної сили в Каліфорнії.

Документ також містить положення, яке дозволить продаж слухових апаратів без рецепта. Крім того, в наказі також є зміни в зборах за багаж, ввезенні ліків з Канади і оплаті птахівницьких господарств – масштаби і ефективність яких, ймовірно, залежать від керівництва відомства та здатності галузей домогтися виключення зі своїх регулюючих органів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu