Кар'єра, Новини, Поради

Сім речей, які не варто вказувати в резюме

26 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Правильно складене резюме – це перший крок на шляху до успішного працевлаштування. Часто кандидати вказують багато непотрібної інформації, яка може зіпсувати враження про співробітника. Ось сім речей, які не варто вказувати в резюме, щоб підвищити свої шанси в пошуках роботи мрії.

1. Неактуальні хобі та інтереси

Любите кіберспорт? Відпочинок на природі? Колекціонування монет? Садівництво? У кожного з нас є хобі, і більшість людей думає, що чим воно унікальніше, тим більше воно виділить їх серед інших кандидатів.

Але рекрутерів мало хвилює, як кандидат на посаду проводить вільний час – у всякому разі, не відразу. Вони зосереджені тільки на пошуку співробітників, які відповідають вимогам компанії.

Кандидат може вказати в резюме хобі, якщо воно пов’язане з посадою, на яку він претендує. Наприклад, якщо це робота в сфері фінансів, захоплення івестуванням буде цілком доречно.

2. Занадто багато soft skills

Надлишок soft skills в резюме може відштовхнути фахівця з кадрів. Краще вказувати більше професійних навичок.

Особисті якості також повинні бути реальні та підкріплені прикладами. Наприклад, замість того, щоб просто вказати багатозадачність, краще описати реальний факт з професійного життя: «Керував відразу декількома проєктами, що призвело до збільшення X%».

3. Недоречна фотографія

Деякі кандидати навіть не замислюються про те, яку фотографію включити в резюме. Неякісні та недоречні селфі й знімки в купальниках можуть зіпсувати враження про співробітника.

Намагайтеся використовувати професійні знімки на білому тлі, так ви покажете свій професіоналізм і серйозний підхід до складання резюме.

4. Особисті займенники

Багато кандидатів використовують особисті займенники в резюме. Однак це вважається поширеною помилкою.

Сам формат резюме на увазі, що вся інформація описує виключно його власника, немає необхідності нагадувати про це в кожному реченні. Замість того щоб писати «Я керував командою з 5 співробітників», просто вкажіть «Керував командою з 5 співробітників».

5. Неправильний вид електронної пошти

Менеджери по найму, як правило, шукають кандидатів, які знають технології хоча б на базовому рівні. Поштова скринька в застарілих сервісах, таких як Rambler, говорить про зворотне. Якщо сумніваєтеся, де саме завести пошту, краще просто використовувати популярний сервіс Gmail.

Також важливо, щоб адреса не містила недоречні прізвиська. Найбезпечніше зробити окремий ящик, в адресі якого буде прізвище здобувача.

6. Адреса проживання

Раніше включення поштової адреси в резюме було стандартною практикою. Однак зараз рекрутерам не потрібно точно знати, де ви живете, особливо на ранніх етапах прийому на роботу. Більш того, це досить небезпечно, так як ця інформація може потрапити до рук шахраїв.

7. Застарілий досвід роботи

У розділі, присвяченому досвіду роботи, не варто вказувати більше чотирьох або п’яти посад за останні 10-15 років.

Рекрутерів мало хвилює старий досвід, якщо це невелика компанія, яка тісно пов’язана з майбутньою позицією.

Замість того щоб навантажувати менеджерів по найму неактуальною інформацією, використовуйте це місце в резюме, щоб докладніше описати досягнення на недавніх позиціях.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu