Криптовалюти, Новини, Технології

Біткоїн отримає перше за чотири роки оновлення. Ось що це означає

16 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Біткоїн отримає оновлення вперше за чотири роки – нова версія Taproot повинна вступити в силу в листопаді. На відміну від оновлення 2017 року, велика частина спільноти підтримує нововведення, почасти через те, що поліпшення будуть вводитися поступово. Оновлення підвищить ефективність і конфіденційність транзакцій, а також дозволить розкрити потенціал смарт-контрактів – ключової особливості блокчейна біткоїн.

Нововведення

Цифрові підписи. Вони схожі на відбиток пальця на кожній транзакції. Зараз криптовалюта використовує алгоритм цифрового підпису DSA на еліптичних кривих (Elliptic Curve Digital Signature Algorithm). Він створюється з закритого ключа, який контролює криптогаманець і гарантує, що валюта буде витрачена тільки справжнім власником.

За словами віце-президента Poolin Алехандро Де Ла Торре, Taproot задіє підпис Шнорра (Schnorr signature), який робить транзакції з декількома підписами нечитабельним. На практиці це дає більшу конфіденційність, так як видимість ключів в ланцюжку знижується. Особиста біткоїн-адреса в публічному блокчейні не стане більш анонімною, однак прості транзакції будуть не відрізняються від більш складних, з кількома підписами.

Смарт-контракти. Вдосконалені підписи також впливають на механізм роботи смарт-контрактів. В теорії вони можуть використовуватися практично для будь-якого типу транзакції – від оплати житла до реєстрації автомобіля. Taproot знижує вартість смарт-контрактів і їх розмір з точки зору займаного місця на блокчейні.

Зараз смарт-контракти можна створювати як на рівні основного протоколу біткоїна, так і на платіжній платформі Lightning Network, побудованій на біткоїн. Як правило, смарт-контракти на Lightning Network дозволяють виконувати більш швидкі та дешеві транзакції.

За словами CEO Marathon Digital Holdings Фреда Тіля, смарт-контракти є головною перевагою Taproot і дають можливість створювати додатки і бізнеси на базі блокчейна біткоїн. Це, в свою чергу, допоможе йому зайняти більш впевнену позицію на ринку децентралізованих фінансів (DeFi) – фінансових додатків, що виключають посередників (їх також називають DApps). Зараз для їх створення найчастіше використовується ефіріум.

Терміни

Незважаючи на те, що спільнота вже схвалила оновлення, його розгортання відбудеться не раніше листопада. Аналітик Quantum Economics Джейсон Дін повідомляє, що нововведення допускають мізерну можливість виникнення помилки, яка порушить конфіденційність у всій криптовалютній системі. Саме тому оновлення так ретельно і довго тестується. Це дозволить уникнути багатьох проблем, як, наприклад, при оновленні 2013 року. Воно тимчасово розділило блокчейн навпіл: розмір блоку збільшився, і мережа стала несумісною з поточною версією біткоїна.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu