Бізнес, Новини, Соціальні медіа, Технології

На чому заробляє MC.today. Adsider Live Talks з Вірою Черниш

02 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У квітні на Facebook-сторінці Adsider пройшла серія прямих ефірів Adsider Live Talks, присвячена монетизації українських медіа. Модератор Андрій Сусленко спілкувався з менеджерами успішних видань про те, на чому їх проєкти заробляють гроші та як змінюється український медіаринок.

Однією з гостей Adsider Live Talks була співзасновник медіа MC.Today і Highload Віра Черниш. Вона розповіла, як її бізнес пережив 2020 рік, на чому заробляє MC.today і як планують розвивати новий проект Highload. Публікуємо найцікавіше з запису ефіру.

На чому заробляє MC.today. Adsider Live Talks з Вірою Черниш - tech, social-media, news, businessНа чому заробляє MC.today. Adsider Live Talks з Вірою Черниш - tech, social-media, news, business

Чи можна вважати MC.today успішним медіа?

У бізнесі існує кліше «успішний успіх». Це про фрази, які транслюють продавці щастя і коучі: «Сьогодні я поставив собі за мету, а завтра я мільйонер». Чи успішне у нас медіа? Дивлячись з ким порівнювати. На тлі The New York Times ми немов мурашка, але в українських реаліях відчуваємо себе добре.

Я пишаюся, що ми живемо без інвесторських і спонсорських грошей практично з першого року існування. На старті нашими партнерами були Валерія Іона та Надя Жук. Потім ми викупили їх частки. Я чула версії, що угода обійшлася нам дуже дешево, але це неправда.

З тих пір ми живемо і розвиваємося за власні кошти. Наша команда виросла – зараз в загальному чаті 30 користувачів. Місячна аудиторія – 750 000 читачів. Ми працювали з VISA, Mastercard, Mini і з 300-400 брендами. Щодня на сайті виходить по два партнерських матеріали, а їх загальна кількість вже перевалила за тисячу.

Мета MC.today – стати в Україні медіа №1 для активних розумних людей, які створюють нове. Тут я відчуваю стелю, адже це виключно українське медіа. Не бачу, як в цьому ж форматі вирости на іншому ринку. А ось Highload ми розглядаємо як глобальний проєкт. Технічний кейс про код можна перевести на будь-якій мові, і він залишиться цікавим.

Що допомогло в карантинний рік досягти 750 тис. унікальних переглядів і високу кількість партнерських текстів?

Перш за все це вдалося завдяки людям. Неможливо самому побудувати щось вагоме. Потрібно знаходити закоханих в свою роботу людей і створювати для них умови. Коли буде важко – вони допоможуть.

Минулої весни після введення локдауна я зібрала команду в Zoom і сказала: «У нас зірвалося 90% рекламних контрактів». Ми обговорили різні варіанти, як виходити з ситуації. Всі максимально включилися в роботу, і з переляку в квітні ми заробили більше, ніж в лютому, до карантину.

Завдяки такій мобілізації в 2020 році нам вдалося виконати фінансові плани. Наша мета на 2021 рік – збільшити всі показники вдвічі.

Загальна кількість партнерських матеріалів на MC.today вже перевалила за тисячу

Якщо говорити про нові джерела доходів, ми спробували робити «партнерки» – публікували інформацію про продукт не за гроші, а за відсоток з продажів. Наприклад, в добірці книг, які читає Маск, є посилання на сайт нашого партнера, де можна купити ці книги. За тиждень конверсія з MC.today для цього інтернет-магазину склала 15%.

Таким інструментом українські медіа чомусь практично не користуються. Хоча я регулярно зустрічаю партнерські посилання в західних The Guardian, Engadget та інших. «Партнерські» приносили гроші, але влітку ми їх призупинили, бо не вистачало рук. Зараз знову повернули їх на сайт.

Пережити карантин нам також допоміг фокус на IT-ринок. Майже 60% аудиторії MC.today працюють в IT. Коли стався локдаун, ми пішли до всіх знайомих на ринку з пропозицією співпрацювати.

У нас незвичайний для українського медіаринку підхід до продажів. Ми ніколи не говоримо «купуйте у нас статтю», «купуйте у нас банер». Ми говоримо: «А які у вас зараз проблеми з продуктом, з персоналом, з маркетингом? Що у вас зараз болить?». Потім розповідаємо, що схожу проблему вже вирішили для інших компаній, і беремо кілька днів на пошук ідеї. Ми не просто створюємо статті, а вирішуємо проблеми.

На початку карантину у нас зірвалося 90% рекламних контрактів. Але фінансовий план на 2020 рік ми виконали

Тобто ви стали креативним агентством, яке вирішує проблеми?

Не зовсім так. З самого початку в MC.today було дві редакції. Одна робить редакційний контент, а інша – партнерський. У кожній працює по вісім-десять співробітників. І якщо в основну редакцію ми готові брати співробітників, яких потрібно додатково навчати, то в команду спецпроєктів – тільки кращих редакторів. Таких ми постійно шукаємо. Ми дуже хочемо запустити свій редакторський курс, але поки не вистачає ресурсів.

Яка структура доходів в MC.today?

Приблизно 90% доходу – це партнерські матеріали, які виходять в розділі «Спецпроєкти» з відповідним маркуванням. Третина з них – це PR-матеріали, для яких нам надсилають готовий текст. Ми редагуємо його і придумуємо заголовок. Решта – великі нативні матеріали.

Майже 10% доходів – це наші експерименти. Наприклад, ми спробували онлайн-івенти і продавали на них квитки. Ми також продаємо розміщення вакансій, у нас є клуб читачів. Моє завдання як видавця – припинити стояти на одній нозі нативної реклами і встати на дві рівнозначні опори.

Майже 60% аудиторії MC.today працюють в IT

Що допомогло в 2020 році працювати віддалено?

Ми завжди працювали віддалено, і карантин ніяк на це не вплинув. Іноді у відділі спецпроєктів одночасно перебуває в роботі 90 матеріалів. Головний біль – не втратити якусь із тем. Зараз працюємо в Asana, налаштовуємо її під себе.

Звідки до вас приходить трафік?

За 30% у нас припадає на соцмережі, директ і пошук. Наша стратегія – нарощувати кожен з каналів. Співвідношення мобільного трафіку до десктопу – приблизно 60% на 35%, ще 5% – планшети.

Як плануєте монетизувати Highload? На зразок MC.today або буде щось принципово нове?

Головне – зібрати ком’юніті та аудиторію, а як заробити, ми придумаємо. Конкретної відповіді зараз немає.

У нас вже є запити на партнерський і рекламний контент, але поки ми відмовляємо. Планую почати потихеньку заробляти на виданні, коли подолаємо рубіж у 100 000 користувачів в місяць.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu