Новини, Підприємництво, Поради

5 порад Воррена Баффета, які допоможуть досягти успіху

06 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Воррен Баффетт – один з найуспішніших інвесторів всіх часів. Зараз він знаходиться на п’ятому місці в списку найбагатших людей світу за версією Forbes. Автор Inc.com Білл Мерфі вивчив біографію Баффетта, а також його щорічні листи акціонерам Berkshire Hathaway і сформулював кілька порад, які будуть корисні кожному підприємцю. 

1. Будьте сміливими

У 1951 році, коли Воррену Баффетту не було і 21 років, він приїхав на поїзді до Вашингтона і постукав у двері штаб-квартири страхової компанії Geico, де працював Бенджамін Грем, його майбутній наставник.

Зухвала поява Бафетта в кабінеті Грема призвела до того, що той прочитав молодій людині чотиригодинну лекцію про індустрію страхування. Пізніше Грем отримає посаду гендиректора Geico, а Баффетт на довгі роки залишиться пов’язаний з компанією. Сьогодні Berkshire володіє Geico, а страхові інтереси Berkshire – це те, що Баффетт називає однією з «перлин на короні» компанії.

Якби Баффетт не наважився з’явитися в Geico в той день 70 років тому, швидше за все, нічого з цього не сталося б. Але сміливість окупається.

2. Виміряйте речі, щоб їх можна було поліпшити

Баффетт стверджує, що зберігав копію кожної федеральної податкової декларації, яку він подавав, починаючи з 1944 року, коли йому було всього 13 років.

У світі, швидше за все, залишилося не так багато людей, які подали документи в податкову в 1944 році, не кажучи вже про те, щоб вони зберігали їх стільки років. Але завдяки цьому Баффетт може назвати, наприклад, точні дати, коли він купив і продав акції Geico.

Урок, яким ділиться інвестор, вельми простий: речі, які ви можете виміряти, повинні бути записані, а зафіксовані успіхи і невдачі – це те, з чого ви зможете винести уроки.

3. Вірте тому, що бачите своїми очима

В одному з листів акціонерам Berkshire Баффетт привів цитату письменника Генрі Девіда Торо: «Важливо не те, на що ви дивитеся. Важливим є те, що ви бачите».

Він пояснив, що витратив десятиліття, просто спостерігаючи за успіхом компанії Coca-Cola. В юності він підробляв, купуючи упаковку з 6 банок і продаючи їх окремо. Більш того, Баффетт є великим шанувальником Coca-Cola і випиває по п’ять банок газованої води щодня.

Однак лише в 1988 році, через 52 роки після того, як сам почав пити і продавати напій, Баффетт вирішив вперше інвестувати в компанію. «Якби я мислив тверезо, я б умовив свого дідуся продати продуктовий магазин ще в 1936 році та вкласти всю виручку в акції Coca-Cola», – писав він пізніше.

4. Визнайте свої помилки перед собою та іншими

В останньому листі акціонерам Berkshire Баффетт зробив одну важливу помилку. Справа в тому, що він назвав переплату за одну з компаній “потворним списанням $11 млрд”.

Пізніше він визнав помилку, але вона була очевидна. Важливим є те, що саме він написав: «Це майже повністю кількісна оцінка помилки, яку я зробив в 2016 році … Ніхто жодним чином не вводив мене в оману – я був просто занадто оптимістичний».

Баффетт весь час припускається помилок. Наприклад, він дуже довго тримався за текстильному бізнесі, який приносив йому тільки збитки. Урок зрозумілий: важко вчитися на своїх помилках, якщо ви не здатні їх визнавати.

5. Не робіть життя складнішим, ніж воно повинно бути

Цей урок, який підсумовує всі попередні. За словами Баффета, він засвоїв його в результаті багаторазових помилок протягом свого життя. Він майже 20 років чинив опір закликам закрити текстильні фабрики Berkshire, поки, нарешті, не здався в 1980-х.

Ось, що він сказав з цього приводу: «Бізнес – це не Олімпійські ігри. Ви не отримаєте додаткових очок за складність завдання. Тому ви можете просто переступити перешкоду, а не намагатися виконати стрибок підвищеної складності».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu