Історії, Люди, Новини

Історія успіху COO Facebook Шеріл Сендберг

01 Жовтня, 2021

Кар’єрний шлях Шеріл Сендберг (51 рік) по-справжньому вражає. З 2008 року вона займає посаду COO Facebook, а з 2012 року входить до ради директорів компанії. Раніше вона також працювала віце-президентом з глобальних онлайн-продажів та операцій в Google і керівником відділу кадрів Міністерства фінансів США. Розповідаємо історію життя і кар’єри успішної підприємниці.

Письменницький досвід

В 2013 році Сендберг випустила свою першу книгу – «Не бійся діяти. Жінка, робота і воля до лідерства» (Lean In). Вона допомогла відродити феміністичний рух і отримала великий успіх – з моменту запуску продано більше мільйона копій.

В 2017 році Сендберг написала ще одну книгу – Option B, в якій розповіла про те, як впоратися з втратою. Книга також стала бестселером.

Освіта

Сендберг росла в Норт-Маямі-Біч, Флорида, і відмінно справлялася з навчанням. Вона закінчила Гарвард-коледж, де отримала ступінь бакалавра з економіки. Більш того, Сендберг стала кращим випускником факультету економіки, за що була удостоєна нагороди John H. Williams Prize. У 1995 році вона закінчила магістратуру Гарвардської школи бізнесу з відзнакою.

Робота в Facebook

Сендберг підтримує добрі стосунки з Марком Цукербергом і бере на себе його нелюбимі обов’язки, щоб він міг зосередитися на роботі над продуктом. У відповідь Цукерберг дає їй можливість представляти компанію публічно в багатьох областях.

Завдяки своєму успіху, Сендберг стала рольовою моделлю для багатьох – як в Facebook, так і в інших компаніях. Вона відома ефективним підходом в справах. Її робочий день переважно складається із зустрічей, і вона не розлучається із записником, де зазначає основні теми для обговорення. Офіс Сендберг розташований в Менло-Парк.

Лідерські якості

Зараз Сендбрег активно займається мобільною рекламою. Вона прагне спростити формат оголошень і скликає зустрічі з керівниками по рекламі та продукту кожні два тижні, щоб знайти баланс між зручністю для користувачів і потребами маркетологів.

Сендберг вірить в успіх своїх співробітників і мотивує їх. Результат її зусиль говорить сам за себе.

За останні роки акції Facebook виросли на 140% до $50.

За останній квартал мобільна реклама склала 41% рекламного доходу компанії в розмірі $1,6 млрд.

За прогнозами Цукерберга, мобільна реклама буде приносити більшу частину прибутку Facebook. І Сендберг отримала гарну винагороду за свою роботу – вартість акцій і опціонів Facebook, що належать їй, становить $704 млн.

Кілька років тому Facebook уклала непросте партнерство з PayPal. Коли між командами виникали суперечки, Сендберг зверталася особисто до Джона Донахью, CEO eBay, яка володіє PayPal. Згодом це допомогло позбавитися від конфліктів, а eBay стала більше вкладатися в рекламу на Facebook.

Деякі керівники Facebook стверджують, що Сендберг активно бере участь у всіх своїх проєктах. Однак інші вважають, що написання книги Lean In занадто відволікало її від роботи. Проте це тривало недовго, а сама книга надихнула багатьох жінок стати інженерами і керівниками.

Цікаві факти

Ось кілька цікавих фактів і моментів з життя Сендберг.

 • Викладала аеробіку в Гарварді.
 • Допомогла заснувати студентську групу «Жінки в економіці та управлінні» (Women in Economics and Government).
 • Писала дипломну роботу під керівництвом Лоуренса Саммерса – міністра фінансів при Біллі Клінтоні, керівника Національної економічної ради США за Барака Обами і головного економіста World Bank.
 • Закінчила Гарвардську школу бізнесу з відзнакою.
 • Володіє фондом Sheryl Sandberg & Dave Goldberg Family Foundation, який займається питаннями рівності.
 • Працювала в Google до того, як прийшла в Facebook.
 • Познайомилася з Марком Цукербергом на різдвяній вечірці.
 • Стала першою жінкою в раді директорів Facebook.
 • Написала дві книги-бестселери.
 • Живе в будинку вартістю $11 млн, який розташований в Менло-Парк, Каліфорнія.
 • Володіє статком у розмірі $1,8 млрд (за даними на 2020 рік).
 • Отримує приблизно $24,8 млн за роботу COO Facebook.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu