Кар'єра, Новини, Поради, Продуктивність

7 порад, які позбавлять вас від переробіток

04 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

За останні півтора роки тенденція переробляти посилилася. В умовах дистанційної роботи дотриматися балансу особливо важко. Ще складніше фрілансерам: щоб не залишитись без проєктів, вони не відмовляють нікому, що неминуче призводить до перевантаження та позначається на якості. Розповідаємо про способи встановлення меж, якщо здається, що робота захоплює ваше життя.

Мелінда Емерсон, письменниця та автор книги Small Biz Lady, зазначає, що фрілансери постійно або завалені роботою, або залишаються без замовлень. «Це справді сумно, тому що саме це призводить їх до трудоголізму, постійного стресу та позбавляє їх задоволення від роботи», — каже вона.

Сформуйте бачення свого бізнесу

Письменниця Сьюзан Хенс Сайкс рекомендує тим, хто хоче звільнити свій час, визначитись із баченням бізнесу. Ви займаєтеся ним, щоб підтримувати певний спосіб життя, чи намагаєтеся розвинути його у більшу компанію? Це рішення допоможе встановити розумні очікування та вирішити, як організувати бізнес, щоб залишити більше часу для особистого життя.

“Свідомо робіть вибір і переконайтеся, що він відповідає тому, що важливо для вас”, – каже вона.

Проаналізуйте свої результати

“Ви повинні чітко уявляти, скільки грошей потрібно для ведення вашого бізнесу”, – говорить Емерсон. Без чітких фінансових цілей та орієнтирів буде важко відмовитися від чергового проєкту, адже ви не знатимете, чи ви заробили достатньо, щоб покрити зарплату, витрати, податки та інші зобов’язання.

По суті, ви обмінюєте свої робочі години на гроші. І кількість цього годинника необхідно обмежити, щоб уникнути перевтоми. Тому вона рекомендує встановити досить високі ставки, щоб забезпечити досить комфортний рівень доходу. Таким чином, не доведеться працювати постійно.

Як тільки у вас буде чітке уявлення про ваші фінансові показники, відстежуйте їх протягом місяця, щоб переконатися, що ви на правильному шляху. Корисно також відкласти грошову подушку. Це допоможе бути спокійнішими і відмовляти клієнтам, не боячись важких часів.

Знайдіть свою аудиторію

Після того, як ви визначите, який тип бізнесу будуєте, Емерсон радить вирішити, хто є вашим ідеальним клієнтом. Подумайте про своїх улюблених покупців – тих, хто добре вписується у вашу бізнес-модель, компенсують вам витрати і на кого вам найбільше подобається працювати. Ймовірно, це типи клієнтів, яких ви повинні прагнути відтворити у своєму бізнесі.

За словами Емерсона, щоб керувати часом, потрібно визначити клієнта своєї ніші, це допоможе виявити послуги, які варто йому запропонувати.

Блокуйте свій час для максимальної ефективності

Сайкс каже, що ще один дієвий спосіб не переробляти – використати метод блокування часу для планування дня.

«Дуже важливо витрачати час на ті галузі, де ви найбільш ефективні та корисні. А для решти варто залучити інших людей», — радить вона.

Як правило, бухгалтерію, планування, маркетинг та інші завдання можна передати на аутсорсинг або автоматизувати, навіть якщо ви працюєте поодинці. Таким чином, ви зможете витрачати свій час на те, що приносить дохід, підвищує цінність та допомагає вам зробити свій бізнес сильнішим. А блокування часу дає вам візуальне нагадування про те, скільки реально можете вмістити в день.

Крім того, визначте час доби, коли ваша енергія найкраще підходить для певних завдань, та враховуйте це, коли ви плануєте свій час. «Щодо мене, я знаю, що найтворчий час — ранній ранок. Тому я блокую цю частину дня», – пояснює Сайкс. Вона каже, що коли відчуває натхнення та приплив сил, то адаптує свій графік та прагне працювати більш ефективно.

Оптимізуйте (і делегуйте) роботу

Експерт із малого бізнесу Джилл Маккейб радить усім, хто розвиває свою справу, постійно шукати способи підвищити ефективність. Оцініть, на що ви витрачаєте більшу частину часу. Чи є області вашого бізнесу, які просто не працюють належним чином? Саме ці вузькі місця забирають у вас час і потребують рішення, каже вона.

Маккейб зізнається, що їй вдалося заощадити чимало часу, просто відмовившись від унікальних пропозицій для клієнтів. “Я готувала індивідуальні умови, і мені було дуже важко отримувати відмову”, – каже вона. Тепер має стандартний список послуг і цін. Так вона не витрачає час на підготовку пропозицій і не залежить від тих, хто недостатньо цінує її роботу.

Уникайте мислення дефіциту

Емерсон зазначає, що серед фрілансерів поширений страх відмовитись від роботи. Що якщо клієнт більше ніколи до них не звернеться? Чи що, якщо потік замовлень вичерпається? Тому вони нікому не відмовляють, беруть на себе дуже багато, і якість роботи страждає.

Впоратися з цією проблемою допоможуть не лише чіткі та послідовні розцінки, а й маркетинг. Якщо постійно працювати над тим, щоб у вас було кілька потенційних проєктів, ви не будете так сильно турбуватися про те, звідки з’явиться наступна робота.

Емерсон зазначає: часто фрілансери панікують, коли до закінчення проєкту залишається кілька тижнів, і вони розуміють, що поки не знайшли наступного. Якщо вам надходять пропозиції ще в той момент, коли ви зайняті, ви дозволяєте собі бути більш розбірливими.

Оберігайте свій особистий час

Також непогано встановити межі для себе та оточуючих, зазначає Емерсон. Виберіть свій «офісні години» і дотримуйтесь їх. Оберігайте час для сім’ї та особистих справ, блокуючи його в календарі. І обов’язково беріть хоча б один вихідний на тиждень. Постійна перевтома призведе до того, що ваш продукт постраждає.

Маккейб також закликає не дозволяти іншим витрачати ваш дорогоцінний час даремно. Щотижня вона організовує зустріч із клієнтами, щоб обговорити питання, проблеми та подальші кроки. Якщо вони прогавлять цей час, це їх проблеми. Такий підхід дозволяє їй краще контролювати свій розклад і не дозволяє клієнтам зневажливо ставитись до її часу.

Ви зможете подолати звичку переробляти, коли отримаєте чітке уявлення про фінансові показники вашого бізнесу, ефективно управлятимете часом, розставлятимете пріоритети і не боятиметеся залишитися без роботи. Це допоможе вам працювати в задоволення – адже саме для цього ви й зайнялися бізнесом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu