Життя, Лайфхак, Новини, Продуктивність

Хочете встигати більше? Ці шість порад зроблять вас продуктивнішими 95% людей

18 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Іноді навіть в найпродуктивніші дні нам здається, що можна було встигнути більше, і ми відчуваємо за це провину. Однак згідно з дослідженням, звичайний співробітник сфери розумової праці трудиться ефективно лише 2 години 53 хвилини протягом 8-годинного робочого дня. І є способи використовувати цей час максимально продуктивно. Дотримуйтесь цих шести порад, щоб встигати більше, ніж 95% інших людей.

Орієнтуйтеся на довгострокові цілі

Більшість людей витрачають велику кількість часу на базові завдання просто тому, що у них немає чітко поставлених довгострокових цілей. В такому випадку невеликі завдання здаються більш важливими, ніж вони є насправді.

Якщо ви не знаєте, до чого прагнете, то не зрозумієте, які кроки потрібно робити.

Таким чином, весь час йде на марну роботу, а не на розвиток кар’єри або бізнесу. Щоб це виправити, потрібно орієнтуватися на конкретні цілі та враховувати їх кожен робочий день. Неважливо, скільки завдань виконано, головне – наскільки вони наближають до мети.

Визначте свої продуктивні години

У кожної людини є певний час дня, коли вона найбільш енергійна та продуктивна від природи. Іншими словами, це час – можливість зробити більше і просунутися ближче до мети. І найефективніші люди використовують цю можливість.

За даними дослідження, ранок – найпродуктивніший час дня для 75% людей, а вечір – приблизно для 25%. Друга половина дня – як правило, найменш енергійний час для більшості.

Використовуйте продуктивні години ефективно

З’ясувати, о котрій годині ви найбільш енергійні, – це лише перший крок. Не менш важливо використати цей час максимально ефективно і присвячувати його найскладнішим завданням.

«Покажіть мені свій календар, і я розповім вам про ваші пріоритети», – фінансовий консультант і підприємець Раміт Сетхі.

Розплануйте продуктивні години заздалегідь, щоб не витратити їх на зайві зустрічі та менш значиму роботу. Наприклад, присвятіть першу половину дня створенню (написання контенту, роботі над продуктами), а другу – управлінню (листування електронною поштою, зустрічі).

Використовуйте техніку високої продуктивності щодня

Техніка високої продуктивності (Deep work) – максимально зосереджена робота над важливим завданням протягом певного часового інтервалу, зазвичай по 45-90 хвилин. За дві-три години такої роботи можна зробити більше, ніж за весь 8-годинний робочий день.

Сучасний світ переповнений відволікаючих чинників, і з кожним роком їх стає все більше. Згідно з дослідженням Microsoft, з 2000 року середня тривалість концентрації уваги впала на 33%. І це не дивно, оскільки відволікають чинники – смартфони, повідомлення, соціальні мережі, колеги – оточують нас всюди.

У свою чергу, техніка високої продуктивності дозволяє зануритися в стан потоку – зону оптимальної когнітивної діяльності.

За даними дослідження, в стані потоку продуктивність збільшується на 400-500%.

Це відмінна можливість завершити свої найкращі проєкти.

На жаль, через велику кількість відволікаючих чинників люди проводять в стані потоку лише 5% робочого тижня. Тому, перш ніж приступати до справи, не забудьте відключити повідомлення, а також закрити пошту і соціальні мережі.

Не затягуйте зустрічі

Недавнє опитування показало: 67% співробітників вважають, що проводять занадто багато часу на зустрічах, і це відволікає їх від роботи. Дійсно, більшість зустрічей зайві, тривають занадто довго і не мають ніякого сенсу для половини присутніх.

Одного разу Ілон Маск сказав: «Ідіть із зустрічі та закінчуйте телефонну розмову, як тільки стає ясно, що ви не приносите ніякої цінності. Піти – не грубий вчинок, неввічливо змушувати когось залишатися і витрачати свій час».

Звичайно, легше сказати, ніж зробити, але думка цілком вірна. Як правило, довгі зустрічі подобаються лише непродуктивним людям: вони не вимагають великих зусиль і створюють відчуття діяльності.

Тому важливо робити зустрічі якомога більше коротшими і відвідувати тільки ті, які вимагають вашої присутності. Так більше часу буде йти на роботу, яка рухає вас до мети.

Не забувайте про здоровий сон

Деякі люди вважають, що заради продуктивності можна пожертвувати сном. Однак на ділі це викликало протилежний ефект. Згідно з дослідженням, 5-6 годин сну знижують продуктивність на 19% в порівнянні з 7-8 годинами. Якщо спати менше 5 годин, то – на 29%.

Крім того, дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Human Neuroscience, показало: люди, які сплять менше семи годин на день, більш імпульсивні та страждають від нестачі сили волі. Вони витрачають багато часу на прокрастинацію і частіше відволікаються.

Коли людина займається інтелектуальною працею, більше значення має якість її мислення, зосередженість, здатність приймати рішення і креативність. Іншими словами, стан мозку безпосередньо впливає на рівень продуктивності та результат роботи. А здоровий сон допомагає мозку відпочити і працювати краще.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu