Інвестиції, Новини, Технології

Інвестиції у фудтех у світі за 2021 рік зросли втричі, до $28,8 млрд.

19 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Сума інвестицій у фудтех у III кварталі 2021 року зросла в порівнянні з тим же періодом минулого року з $3,19 млрд до $10,1 млрд, а кількість угод збільшилася вдвічі. Усього за дев’ять місяців 2021 року у фудтех-секторі було укладено 956 угод на $28,8 млрд. Про це йдеться у звіті венчурного фонду Fuel for Growth. 

Fuel for Growth враховував ангельські інвестиції, посівні раунди, інвестиції, видані в акселераторах та інкубаторах, а також вкладення від фондів на ранніх та пізніх стадіях. У III кварталі 2021 року у фудтеху було укладено 306 угод на $10,1 млрд, що на 217% більше, ніж було 2020 року.

Кількість угод зросла на 112%. З початку року у фудтех-секторі було укладено 956 угод на загальну суму $28,8 млрд, що майже втричі більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Куди найбільше інвестували

У III кварталі найпопулярнішими в інвесторів були вкладення у постачальників продуктів харчування (48%), біоінженерні продукти (22%), послуги доставки (16%), а також промислові та споживчі технології (7%).

Найбільша інвестиція – $1 млрд в американський сервіс доставки goPuff. У трійці лідерів за сумою інвестицій – сервіс швидкої доставки продуктів Gorillas ($950 млн) та естонський сервіс таксі Bolt ($709,6 млн).

Які тренди існують на ринку

Все привабливішими для інвестицій стають гриби як альтернативний протеїновий інгредієнт. Гриби мають поживну цінність і текстуру, що нагадує м’ясо. Їх використовують у різних білкових продуктах, що імітують свинину, курку та яловичину.

Unilever стала партнером стартапу Enough. Компанії займуться розробкою продуктів на основі мікопротеїну для бренду альтернативних білків The Vegetarian Butcher. MycoTechnology уклала партнерські відносини з дочірньою компанією JBS – Planterra, яка виготовляє рослинне м’ясо.

Інтернет-магазини їжі можуть зменшити викиди вуглецю. По-перше, стане менше відходів: не доведеться підтримувати запаси продуктів у звичайних магазинах. По-друге, завдяки доставці покупцям не потрібно виїжджати за продуктами на власних автомобілях.

У світі існує понад 20 стартапів, що спеціалізуються на розробці роботів для доставки. Основні гравці – Coco, Tortoise та Nuro. Роботи можуть підвищити якість виконання замовлень, а мінімальна взаємодія з продуктами та температурні датчики дозволяють продуктам довше зберігати свіжість.

Автопарки, що займаються онлайн-доставкою продуктів, можуть розширити використання багаторазового та поворотного пакування за рахунок кур’єрів, яким можна повертати використану тару. Loop by TerraCycle уклала партнерські відносини з Kroger, Walgreens, Tesco та іншими ретейлерами для вирішення проблеми пластикових відходів.

10 найбільших угод у фудтех-секторі за ІІІ квартал 2021 року

Назва Країна Опис проекту Сума угоди
goPuff США сервіс доставки продуктів $1 млрд
Gorillas Німеччина сервіс доставки продуктів $950 млн
Bolt Естонія сервіс замовлення таксі та доставки продуктів $709,6 млн
Picnic Нідерланди платформа продуктових онлайн-закупівель $707,5 млн
Kitopi ОАЕ хмарні кухні $415 млн
OPay Норвегія платформа для онлайн-платежів $400 млн
Perfect Day США виробник альтернативного молока $350 млн
Nature’s FYND США компанія, що виробляє протеїн із мікробів $350 млн
Xingsheng Selected Китай сервіс доставки продуктів $300 млн
Apeel США виготовляють їстівне покриття для фруктів та овочів, яке збільшує термін зберігання $280 млн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu