Бізнес, Новини, Технології

Новий CEO Twitter – Хто такий Параг Агравал?

01 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Джек Дорсі залишив посаду генерального директора Twitter і передав естафету Парагу Агравалу. Досі невідомий технічний директор виходить на політичне мінне поле на одному із головних постів Кремнієвої долини.

Аграв, який пропрацював у компанії 10 років — останнім часом на посаді головного технічного директора, — з’явився з-за лаштунків, щоб обійняти одну з найгучніших і політично нестабільних посад Кремнієвої долини. Але хто він такий і чого чекати від Twitter під його керівництвом?

Новий CEO Twitter - Хто такий Параг Агравал? - tech, news, businessНовий CEO Twitter - Хто такий Параг Агравал? - tech, news, business

Що відомо про нового CEO Twitter

37-річний іммігрант з Індії, Агравал не належить до зіркових CEO, серед яких сам Дорсі, а також Марк Цукерберг з Facebook та керівник Tesla Ілон Маск. Однак непублічність, у поєднанні з солідним бекграундом як технічний фахівець, — схоже на те, що деякі з найбільших шанувальників Twitter очікували побачити в новому розділі історії компанії.

“Агравав – “безпечний” вибір для цієї позиції, та інвестори повинні поставитися до нього прихильно”, – написав аналітик CFRA Research Анджело Зіно, який зазначив, що акціонер Twitter компанія Elliott Management чинила тиск на Дорсі, щоб той пішов у відставку.

Плани нового керівника

На думку експертів, очікується, що новий глава дотримуватиметься колишнього курсу щодо політики та розвитку компанії, включаючи плани подвоїти річний дохід Twitter до 2023 року та сфокусуватися на довгострокових амбіціях щодо розбудови роботи соціальних мереж.

«Нещодавно ми оновили нашу стратегію, щоб досягти амбітних цілей, і я вважаю її сміливою та правильною, – сказав Агравал в електронному листі співробітникам. — Але наше найважливіше завдання полягає в тому, як ми його реалізовуватимемо і добиватимемося результатів».

В даний час компанія стикається з цілою низкою проблем, включаючи повільне зростання користувальницької бази (такі конкуренти, як TikTok та Instagram, переманюють молодші демографічні групи), а також боротьбу з дезінформацією і ненависницькими висловлюваннями.

За словами Джилл Вілсон, директора з маркетингу Esquire Digital, очікується, що Агравал здебільшого продовжить справу Дорсі та боротиметься за користувачів, яких переманюють конкуренти.

“Агравалу доведеться попрацювати, щоб зберегти актуальність Twitter і залучити регулярних користувачів, а також монетизувати платформу в цілому”, – пояснила вона.

Дорсі, який став одним із засновників Twitter в 2006 році, провів компанію через резонансну хакерську атаку та неоднозначне блокування акаунту Дональда Трампа, який на своєму прикладі переконався, як суворо соціальна мережа обмежує риторику ненависті та поширення дезінформації.

Ці проблеми збереглися і після президентства Трампа, і Агравал обіймає посаду в самому епіцентрі бурі, викликаної підходом платформи до модерації, за який Дорсі останніми роками неодноразово критикували.

«Новий CEO повинен буде вирішити, як зробити так, щоб його платформа перестала бути машиною, яку регулярно використовують для спотворення повістки, формування фальшивої популярності та впливу, а також для створення спотвореного погляду на світ», — сказав Імран Ахмед, CEO «Центру протидії цифровій ненависті» (англ. — Center for Countering Digital Hate).

Чому Джек Дорсі пішов з посади

Дорсі одночасно виконував обов’язки CEO соцмережі та CEO власної компанії Square, що займається обробкою платежів, але тепер він зосередиться насамперед на Square, а також на інших заняттях, таких як філантропія, повідомляє Reuters.

В електронному листі співробітникам у понеділок Дорсі повідомив, що вирішив піти з посади через сильні лідерські якості Агравала, призначення COO Salesforce Брета Тейлора новим головою ради директорів та його впевненістю в «амбіціях та потенціалі» співробітників Twitter.


«Мені дуже сумно… і водночас дуже радісно. Не так багато компаній досягають такого рівня», — написав він, додавши, що його рішення піти у відставку «було його рішенням і належить лише йому».

Протягом останнього року Twitter боровся за те, щоб покласти край багаторічній критиці в сторону компанії за те, що вона надто повільно впроваджує нові функції для своїх 211 млн щоденних користувачів і поступається позиціями конкурентам.

Під керівництвом Дорсі компанія Twitter придбала сервіс розсилки новин електронною поштою Revue і запустила функцію Аудіокімнати.

Проте в останні місяці акції компанії впали, що посилило тиск на Дорсі з метою змусити його відмовитися від незвичайної схеми, за якої він керує одночасно двома компаніями.

Критика нового CEO Twitter

Агравал відразу випробував, що означає бути CEO центральної платформи для політичних висловлювань.

Після оголошення про призначення консервативно налаштовані користувачі знайшли його твіт 2010 року: «Якщо вони не збираються розрізняти мусульман та екстремістів, чому я маю робити різницю між білими людьми та расистами».

Як зазначили деякі користувачі Twitter, у твіті 11-річної давності цитувався фрагмент передачі The Daily Show про звільнення Хуана Вільямса, який нарікав, що він нервує через мусульман у літаку.

Вплив на курс акцій

Після новини про звільнення Дорсі котирування Twitter зросли більш ніж на 10% до початку торгів. Через зміни Nasdaq тимчасово призупинила торги акціями Twitter.

Однак, незважаючи на те, що пізніше курс акцій почав падати, фінансовий стан платформи виглядає цілком благополучно.

Виторг за 3 кв. 2021 року досягл $1,284 млрд, на 37% вище за аналогічний квартал минулого року, доходи від реклами зросли на 41% у річному обчисленні, а кількість щоденних активних користувачів — на 13%.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu