Новини, Поради, Продуктивність

3 ефективні способи відмовитися від шкідливих звичок

07 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Американський підприємець та автор бестселера «Атомні звички» Джеймс Клір у колонці для Fast Company поділився своїм досвідом формування корисних звичок та розповів, які фактори на це впливають.

Клір розповідає, що вперше відчув силу звичок, коли зазнав серйозної травми під час бейсбольного матчу в середній школі. Під час гри противник ударив його бейсбольною битою по обличчю, і юнак на якийсь час впав у кому. Після цього він твердо вирішив знову повернутися до спорту і пройшов курс фізіотерапії.

Коли він знову зміг ходити, у нього з’явилася звичка відвідувати спортзал і рано лягати спати. У коледжі такий спосіб життя зміцнився – Джеймс продовжував тренуватися і лягати спати до півночі. Результатом набутих звичок став вступ Кліра до лав бейсбольної команди коледжу. На завершення навчання його включили до академічної американської команди ESPN.

Клір відстежував свій шлях і робив записи у щоденнику. Набутий досвід, підкріплений даними наукових досліджень, пізніше зібрав у бестселлері «Атомні звички». Ось три поради, які допоможуть будь-якій людині сформувати та закріпити нові звички.

1. Зрозумійте, що звички це прибуток від складних відсотків

Самі по собі дії на зразок чищення зубів або покупки чашки кави здаються незначними. Зрештою, якщо один раз не почистити зуби, карієс у вас не з’явиться. А якщо ви придбаєте каву, припустимо, за $5, це не вдарить по бюджету. Але що буде, якщо ви будете пити каву за $5 кожен день протягом місяця? Року? Щоденне споживання кави коштуватиме більш ніж $1,8 тис. на рік. Коли дії стають звичками, вони набувають величезної сили, пише Клір.

Припустимо, ви хочете стати кращим у якійсь сфері свого життя і щодня удосконалюватимете навичку на 1%. Через рік ви станете кращим у 37 разів. З іншого боку, якби ви ставали гіршими у цій справі на 1% на день, ви дуже швидко досягнете нуля, додає Клір.

Окремо невеликі дії можуть здатися безглуздими, проте коли вони стають регулярними, їхня сила та вплив на ваше життя — на краще чи гірше — стають величезними.

2. Змінюйте не поведінку, а особистість

Завести звичку – це тільки півдороги, справжнє завдання – її дотримуватися. Уявіть, що ви хочете схуднути і для досягнення цієї мети вирішили ходити до спортзалу тричі на тиждень. Зазвичай це відбувається так: перший тиждень ви ходите в спортзал три рази, можливо, навіть другий або третій тиждень, але незабаром ви починаєте пропускати заняття та відвідування поступово припиняється. Чому так відбувається?

Джеймс Клір пояснює це тим, що схуднення – це звичка, що базується на результаті, а звички, засновані на результаті, за своєю природою нестабільні. На його думку, міцнішим фундаментом для нової звички є її формування на основі особистості людини.

Замість того, щоб говорити «я хочу схуднути», спробуйте сказати «я хочу бути людиною, яка постійно займається спортом». Різниця може здатися незначною, але якщо зосередитися на самосприйнятті та направити його на те, ким ви хочете стати, ви з більшою ймовірністю виробите звички, які збережуться надовго.

Звичайно, ви не зможете змінити себе одразу. Клір рекомендує почати з прийняття рішення про те, якою людиною ви хочете стати, а потім підкріплювати це рішення невеликими перемогами у цьому напрямку. Можливо, три повноцінні тренування у спортзалі на тиждень — це надто амбітно для початку. Навіть регулярна прогулянка біля будинку допоможе вам стати на шлях формування нового самосприйняття та надійної звички.

3. Аналізуйте свій прогрес у освоєнні навички

Згодом ми можемо втратити інтерес до звичок і досягнення результату не приноситиме користі. І тут може допомогти рефлексія. Потрібно виділити час для того, щоб проаналізувати свій прогрес і при необхідності переглянути цілі. Можливо, три тренування на тиждень стали для вас чимось легким і почали трохи набридати. Можливо, настав час додати четверте тренування або поставити перед собою більш амбітну мету у спорті.

Незалежно від того, вирішите ви суворо відслідковувати свої звички чи ні, виділення часу на аналіз та роздуми стануть гарантом чіткішого розуміння ваших прагнень та ефективної роботи над собою.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu