Кар'єра, Новини, Технології

«Співбесіда в Google не є іспитом, однозначно правильних відповідей немає. Головне — обґрунтувати свій погляд»

14 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Щоб успішно пройти інтерв’ю на посаду розробника, потрібно знати основи програмування, не соромитися мислити вголос і відповідати на поставлені запитання, а не промовляти відповідь. Переказ матеріалу Insider.

«Співбесіда в Google не є іспитом, однозначно правильних відповідей немає. Головне — обґрунтувати свій погляд» - tech, news, career

Картер Де Лео

Програміст Google Картер Де Лео з 2017 року проводить співбесіди на посаду розробника в компанії через нього пройшли сотні кандидатів. Він виділив критерії, за якими визначає, підходить кандидат чи ні, і поділився порадами, які можуть допомогти отримати посаду.

До питань-головоломок готуватися не потрібно

Після прочитання статей про найм у Google люди думають, що в компанії ставлять каверзні питання, каже розробник. Раніше справді запитували щось на кшталт «Скільки м’ячиків для пінг-понгу поміститься у “Боїнгу-747”?». Але тільки для того, щоб кандидат починав розмірковувати і компанія могла оцінити, як він мислить, стверджує Де Лео.

Однак від подібних питань на засипку в Google відмовилися, оскільки люди губилися і на відповідь витрачалося дуже багато часу, який можна було витратити на презентацію професійних якостей.

Обґрунтована відповідь — найкраща відповідь

Думки про кандидата можуть розходитися залежно від того, відповідав він однозначно або розглядав проблему з різних боків. Хороше питання має бути багаторівневим, щоб кандидат міг відповісти розгорнуто, каже Де Лео. Наприклад: Уявіть, ви розробляєте сервіс для скорочення URL-адрес. Які типи компонентів потрібні для цієї системи?

Кандидату треба розуміти, які компоненти потрібні та як вони мають взаємодіяти. Чи потрібна база даних? Як вона має виглядати? Компанії потрібні сервери. Чи розуміє кандидат, що для великомасштабного обслуговування їх потрібно кілька? Як вони повинні функціонувати, не збиваючи один одного роботу? Відповіді ці питання необхідно проговорити.

Крім того, відповідь на одне з них має бути детальнішою від інших. Де Лео радить кандидатам вибрати аспект, в якому вони розбираються найкраще, і детально пояснити, який підхід вони використали для вирішення завдання і чому.

Не варто боятися творчого підходу

Співбесіда в Google – не іспит, за який ставлять оцінки, правильних відповідей немає. Головне — обґрунтувати свою думку, каже Де Лео. У компанії цінують креативні ідеї. Іноді кандидати пропонують незвичайні вирішення завдань, і такі відповіді завжди цікаво послухати, навіть якщо вони не найоптимальніші.

Найчастіше наймають тих, хто мислить нестандартно. Як правило, у таких людей багато новаторських ідей і їм завжди є що запропонувати: малоймовірно, що на одному інтерв’ю на них зійшло осяяння, а на іншому їхні відповіді були пересічні.

Крім того, для співбесід у Google часто вигадують нові завдання. Для інтерв’ю в невеликих компаніях із розробки ПЗ достатньо базових знань, говорить Де Лео. Без них не обійтися і в Google, проте важливіше придумати рішення нового завдання, з яким ще ніхто не стикався.

Знати базу

Щоб виділитися серед інших, кандидату потрібно знати основи як свої п’ять пальців та відповідати на базові теоретичні питання, не замислюючись, каже Де Лео. За його словами, коли він сам готувався до інтерв’ю, то користувався «простим посібником» про структури та алгоритми, і цього виявилося достатньо.

На співбесіді кандидати часто розповідають про конкретні технології, якими користуються для вирішення завдань. Однак це не те, що хочуть почути у компанії. Хоча Де Лео не бачить нічого поганого в тому, щоб показати знання конкретної програми або технології, Google Google перш за все шукають фахівців з великим загальним бекграундом в ІТ-сфері.

Не соромитися думати вголос

Хороший спосіб підготуватися до співбесіди – заздалегідь відрепетирувати її. Для цього необов’язково мати знайомих у компанії. Корисно буде просто пояснити комусь етапи вирішення завдання біля дошки, каже Де Лео.

Він вважає, що промовляти процес важливо, та й називає марнуванням часу випадки, коли кандидат кілька хвилин мовчав, обмірковуючи питання у своїй голові.

Готуватися до поведінкових питань

З 2020 року компанія просить кандидатів розповісти про конфлікти, якщо вони були, з колегами чи начальником, і як ситуація вирішувалася, каже Де Лео. Переконливість аргументів кандидата допомагала зрозуміти, чи підходить він компанії та чи зможе вписатися в колектив.

Для Де Лео особисті якості співробітника важливі. За його словами, нерідкі випадки, коли характери кандидата та інтерв’юера розходяться. Саме тому потенційному співробітнику необхідно вміти правильно оцінювати обстановку та вибудовувати доброзичливі стосунки з кожною людиною.

Немає правильної відповіді, як блиснути на співбесіді, щоб влаштуватися в компанію. Мета інтерв’юера – не заплутати потенційного співробітника, а надати можливість показати свої здібності.

Якщо людина може обґрунтувати рішення, а не просто озвучити завчену відповідь, швидше за все, її інтерв’ю пройде успішно.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu