Кар'єра, Новини, Технології

Яким буде глобальний ринок праці 2022 році — прогноз Glassdoor

14 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

2021 був важким, але переломним як для фахівців, так і для роботодавців у технологічній сфері. 2022 рік, ймовірно, буде, як і раніше, складним, але, можливо, трохи більш прецедентним. Компанія Glassdoor опублікувала чотири прогнози про стан ринку праці на 2022 рік, ґрунтуючись на інформації з відгуків, зарплат та дискусій на їхньому сайті, а також на даних про економічні тенденції. Ось яких висновків вона дійшла.

У наймі співробітників збережеться надзвичайно високий рівень конкуренції

Головний із цих прогнозів: технологічні компанії будуть відчувати ті ж проблеми з наймом в 2022 році, що й в 2021 році.

За даними американського Бюро статистики праці, станом на вересень 2021 року на кожну вакансію припадало лише 0,74 безробітних американців. Без урахування тимчасових звільнень ця цифра знижується до 0,63. Рекордна кількість співробітників звільняються, і такі компанії, як Meta, важко справляються з поставленими на 2021 рік завданнями з набору інженерних кадрів.

Чим пояснюється кількісний розрив між діючими працівниками та відкритими вакансіями? По-перше, як зазначається у недавньому дослідженні Pew, все більше людей не вважають роботу головним у житті. Вони усвідомлюють, що існують речі важливіші, та розуміють, що тільки їм вирішувати, з чим миритися на роботі та де проходять їхні межі.

Компаніям буде все важче отримати кращих фахівців. На думку старшого економіста Glassdoor Деніела Чжао, їм потрібно не обмежуватись тимчасовими бонусами при прийомі на роботу, а постійно підвищувати зарплату, а також вводити різні привілеї, такі як компенсація навчання або можливість віддаленої роботи.

Чжао вважає, що роботодавцям варто звернути увагу на неочевидних кандидатів: віддалених працівників, тих, хто нещодавно вийшов на пенсію, інвалідів чи колишніх ув’язнених.

Найкращі кадри, як і раніше, прагнутимуть працювати віддалено… і отримувати високі зарплати

З початку пандемії фахівці у сфері технологій змінили думку про те, де хочуть жити та працювати. За прогнозами Glassdoor, тенденція збережеться й в 2022 році: дедалі більше людей виїжджатимуть із великих міст, але наполягатимуть на збереженні колишнього рівня заробітку.

Компанії, які наймають місцевих працівників, наступного року, ймовірно, зіткнуться з жорсткою конкуренцією з тими, хто пропонує дистанційні вакансії. За даними Glassdoor, у жовтні 2021 року 20,4% роботодавців, які наймали співробітників в офіс, конкурували з віддаленими вакансіями, а це майже вдвічі більше, ніж в 2019 році (10,3%). Чжао очікує, що в 2022 році цей показник збільшиться.

В 2021 році посилилася тенденція до «географічно нейтральної оплати праці». Великі гравці від Spotify до Reddit пропонують найвищі зарплати на ринку незалежно від місцезнаходження співробітника. В 2022 році до них, ймовірно, приєднаються ще більше компаній.

Інклюзивність та рівність матимуть більше значення

Третій прогноз Glassdoor такий: співробітники та громадськість продовжуватимуть вимагати від компаній більш активних дій та звітності щодо DEI (англ. різноманіття, рівність та інклюзивність — diversity, equity and inclusion).

Такі технологічні гіганти, як Google та Apple, стали піонерами у наданні демографічних даних про робочі місця у прагненні забезпечити різноманіття та інклюзивність. Їх приклад наслідують дедалі більше організацій.

Чжао вважає, що такі звіти мають велике значення. Один особливо корисний показник, який все частіше розкривають компанії — просування кар’єрними сходами всередині різних демографічних груп. Організації демонструють статистику в розбивці за статтю, расою та сексуальною орієнтацією, але є й інші групи, про які варто задуматися: батьки, ветерани бойових дій та люди з обмеженими можливостями.

Проте, збір та аналіз даних про різноманіття у технологічній галузі — завдання не з простих. Звіти про різноманіття не стандартизовані, й кожна компанія має власний спосіб представлення даних про різноманіття. Були зроблені деякі зусилля щодо підвищення стандартизації, але в цілому галузь все ще не уніфікована у своїх методах звітності.

Чжао згадав ще один важливий пункт, який рідко розкривають організації: ґендерний розрив в оплаті праці. Більшість американських компаній діляться даними про розрив лише з урахуванням таких факторів, як досвід, стаж та посада, проте британські компанії з чисельністю штату від 250 співробітників з 2017 року зобов’язані повідомляти повні дані про ґендерний розрив в оплаті праці.

Навіть якщо компанії не зобов’язані це робити, надання цих даних, за словами Чжао, може допомогти підвищити підзвітність і це не те, чого не варто боятися.

Професійна спільнота процвітатиме за межами офісу

Згідно з недавнім опитуванням Glassdoor, 48%, співробітники під час пандемії відчували себе ізольованими від колег. Але оскільки штам «омікрон» продовжує зривати плани по поверненню до роботи, багато технологічних фахівців все ще балансують між роботою в офісі та віддаленим режимом.

Тому компаніям, які хочуть утримати та залучити співробітників, доведеться вивчити, як створити дух спільноти та культуру за межами чотирьох стін робочого простору.

Зростання віддаленої роботи може віддалити від колективу тих, хто працює дистанційно. Компанії від LinkedIn до Evernote експериментують з інструментами та політикою, щоб забезпечити своїм віддаленим співробітникам такий самий час та можливості, як і співробітникам в офісі, але проблема все ще існує.

“Роботодавцям необхідно ретельно стежити за тим, щоб віддалені працівники залишалися на зв’язку, а також за тим, щоб вони сприяли створенню спільноти та зв’язків навіть для своїх штатних співробітників”, – додав Чжао.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu