Кар'єра, Новини, Поради

5 способів утримати цінного співробітника, який вирішив звільнитися

06 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Утримання працівників – важливий чинник конкурентної переваги. Здатність компанії утримувати таланти відіграє важливу роль у її здатності працювати на високому рівні без збоїв, пов’язаних із плинністю. Що робити керівникові, у якого один із найцінніших співробітників задумався про звільнення?

Говорити

Перше, що слід зробити, коли ви дізналися про бажання співробітника звільнитися, — поговорити та дізнатися, в чому річ, радить коуч лідерів Гена Кокс (Gena Cox). Щоб така розмова в принципі була можлива, керівнику важливо від початку вибудовувати стосунки зі співробітниками. Особливо важливо говорити про майбутнє компанії та її працівників, зазначає CHRO Коллін Такер (Colleen Tucker).

Якщо компанія перевантажує співробітників, не слухає і не виконує обіцянки, це може призвести до того, що працівники перестануть бачити начальника як лідера, каже стратег зростання Аманда Гібсон (Amanda Gibson).

Запитайте, що змусило б працівника залишитися

Важливо не тільки з’ясувати, що не так, а й намалювати картину того, що можливо у майбутньому, зазначає коуч лідерів Ребекка Цукер (Rebecca Zucker). Крім причини звільнення, дізнайтеся, що може змусити людину залишитися в команді та в чому її мотивація до роботи.

Такер провів опитування щодо залучення співробітників Great Place to Work, щоб зрозуміти, що приваблює людей у ​​компанії та порівняти свою компанію з кращими робочими місцями. Це дозволяє швидко помітити проблеми, які потребують вирішення.

Гібсон пропонує запитати у співробітника: «Чи є щось, на що ви розраховуєте в компанії, що відповідало б вашим цілям?». Якщо працівник не знає, що йому потрібно, чи може компанія допомогти йому знайти час та місце для експериментів?

Подивіться на проблему глобально

Розмовляти із співробітником, який вирішив піти, часто буває пізно. Але така ситуація може стати приводом для аналізу потреб працівників і почати задовольняти їх.

Ви можете переглянути розмір оплати праці, політику відпусток, впровадити опційну програму та розробити нову систему стимулів для топ-менеджерів на основі результатів. Такер створив дискусійну групу, де обговорюється, як можна допомогти співробітникам з дітьми. Це дозволяє розуміти потреби різних людей.

Будьте гнучкими

Дослідження Гарвардської школи бізнесу показало, що більшість професіоналів продуктивніше працюють із дому, а 81% або не хочуть повертатися до офісу, або виберуть гібридний графік після пандемії. Керівникам потрібно подолати страх перед віддаленою роботою та зробити її постійною частиною робочого процесу.

Нехай співробітники мають можливість працювати вдома, попередньо домовившись із менеджером про те, в які дні вони будуть в офісі, а в які віддаленно. «Поки що команди ходять на регулярні зустрічі та зберігають зв’язок, співробітництву нічого не загрожує», — каже Такер.

Зверніть увагу, як ви ставитеся до співробітників, які вирішили піти

На кожного співробітника, який вирішив звільнитися, можна залишити у компанії. «Те, як ви ставитеся до того, хто вирішив піти, може істотно вплинути на команду, яка залишається з вами», — додає стратег зі злиття та поглинання Дженніфер Фондревей (Jennifer Fondrevay).

Попрощатися з токсичним співробітником, який був невдоволений, буде полегшенням. Але що якщо це ключовий гравець? Тоді виникає запитання: чому він іде? І якщо, дізнавшись про його бажання звільнитися, ви ставитеся до нього погано або зневажливо, це може мати неприємні наслідки, оскільки команда, що залишилася, може поставити питання, наскільки ви хороший лідер.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu