Новини, Пресрелізи, Спільнота, Стартапи

Українці з Olenka.ai навчили робота розуміти суржик

18 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Програму, яка може спілкуватись з людиною телефоном, розуміти репліки абонента та відповідати на них, створили розробники з української компанії. Розробники стверджують, що програма розуміє не тільки українську мову, а й суржик. Інновація отримала високі оцінки від Ukrainian Startup Fund та фінансування від держави.

«Голосові боти працюють на українському ринку вже кілька років. Але у продуктах попереднього покоління використовуються технології від російських компаній Yandex та Tinkoff, а також американська розробка Google Speech API. Всі ці технології погано розпізнають українську мову та не дуже добре підходять для роботи на українському ринку», — розповідає засновниця Olenka.ai Олена Дишкант.

Через непристосованість технологій розпізнавання до української мови голосові боти в Україні працювали здебільшого російською. Але після того, як 16 січня 2020 року набули чинності норми статті 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, необхідність у вітчизняній розробці стала очевидною.

Українці з Olenka.ai навчили робота розуміти суржик - startups, community, press-release, news

Технологію розробляли майже рік. Ключовою інновацією продукту стало використання штучного інтелекту, який дозволяє не тільки розпізнавати окремі слова абонента, а й аналізувати зміст всього висловлювання. За словами розробників, бот зможе продавати товари та послуги, опитувати клієнтів, продавати квитки, відповідати на вхідні дзвінки, розсилати нагадування тощо.

Окрім української мови програма розуміє ще англійську та російську мови. Протягом року розробники планують розширити перелік мов, які підтримуються, та презентувати свій винахід на європейському ринку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu