Новини, Поради, Технології

Жодного стресу: 6 лайфхаків, які спростять роботу з додатком Slack

20 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Мабуть, Slack — один із найважливіших засобів комунікації для тих, хто працює віддалено. В обстановці, коли колеги вже не можуть поговорити в коридорі або швидко поставити один одному питання, віртуальна платформа забезпечує легкий доступ до інформації. У той же час Slack може дуже шкодити продуктивності, постійно відволікати від роботи і навіть виробити у користувача негативний рефлекс. Розповідаємо, як цього уникнути.

Використовуйте Slack для асинхронного спілкування

Бетсі Була, євангеліст віддаленої роботи з GitLab, зазначає, що багато хто просто не розуміє, в чому полягає основна функція програми. Саме тому вона відволікає та викликає тривожність. На її думку, Slack найкраще використовувати для асинхронного спілкування, а не для розмов у реальному часі, через які ми відчуваємо потребу залишити все та негайно дати відповідь.

Вона рекомендує знайти баланс між асинхронною комунікацією та листуванням у реальному часі.

При переході у віддалений режим організації прагнули відтворити колишні звички спілкування на віртуальній платформі. Однак, цей похід не працює.

На корпоративному рівні варто встановити, коли працівники повинні реагувати негайно, а коли вони можуть сконцентруватися на роботі та дати відповідь пізніше. Наприклад, можна виділити певний час дня, коли завжди потрібно бути на зв’язку. Час, що залишився, можна буде використовувати для самостійної роботи.

Налаштуйте графік для режиму “Не турбувати”

Звільнити час для концентрації та створити більше меж між роботою та життям може бути так само просто, як налаштувати розклад повідомлень. Функція “Не турбувати” відключить всі повідомлення та додасть поряд з ім’ям значок, що вказує на те, що користувач недоступний.

Алі Рейл, віце-президент з продукту в Slack, зазначає, що це ясно продемонструє колегам або начальству, що ви сконцентровані на роботі, і в цей час вас не варто турбувати. При цьому всі повідомлення зберігатимуться і з’являться, як тільки ви будете готові їх отримати.

Очистіть список каналів

Взаємодія зі Slack може здатися хаотичною, коли є безліч каналів, за якими потрібно стежити. На щастя, є кілька способів ефективніше керувати ними. Наприклад, користувачі можуть змінити налаштування, щоб бачити лише непрочитані чати.

Рейл також зазначає, що на бічній панелі можна створювати власні секції та організовувати бесіди на теми. Для цього потрібно клацнути правою кнопкою миші каналом і згрупувати його з відповідними каналами.

Інтегруйте Slack з іншими програмами

Хоча це звучить нелогічно, деякі експерти з продуктивності кажуть, що якщо додати в Slack більше інструментів, це може навіть зменшити кількість факторів, що відволікають. “Коли все об’єднано, керувати продуктом простіше, тому що можна налаштувати всі повідомлення в одному місці”, – каже Фіч.

Це також допоможе скоротити час, який зазвичай витрачається на перемикання між платформами.

“Щоб об’єднати програми для комунікації, можна налаштувати автоматичну переадресацію за допомогою бот в Slack, щоб електронні листи відправлялися в особисті повідомлення”, – додає Рейл. Slack також інтегрується з такими програмами, як Outlook і Календар Google, які можуть надати колегам деяку інформацію про те, коли ви недоступні для відповіді.

Використовуйте повідомлення за ключовими словами

Ця порада підійде тим, хто не в змозі відірватися від Slack через страх пропустити важливе повідомлення.

“Ви можете вказати в налаштуваннях потрібні слова або фрази, і, незалежно від того, де вони вводяться – якщо вони знаходяться в загальнодоступному каналі, учасником якого ви є, – ви отримаєте повідомлення, навіть якщо повідомлення відключені, а вас не згадали в повідомленні” , – Каже тренер з технологій Чарльз Уайт.

Ця функція дозволяє користувачам не стежити за розмовами, при цьому гарантує, що вони не проґавлять нічого, що має до них безпосереднє відношення, наприклад, надзвичайні ситуації або важливі теми.

Автоматична відповідь на поширені запитання

Користувачі, які регулярно відповідають на ті самі питання, також можуть налаштувати автоматичну відповідь за допомогою бота. Уайт зазначає, що для цього не потрібно встановлювати додаткові програми. Бот може служити як довідник для певної групи людей, повідомляти коди міст, часові пояси та будь-яку подібну інформацію.

Була розповідає, що у компанії використовують бота у Slack, якщо хтось бере відгул. «Бот фактично нагадує будь-кому, хто відзначить відсутнього в повідомленні, що людини немає в офісі та хто її замінює. Це дозволяє надіслати йому оновлення», – каже вона.

“Можливість дати людям інструмент для встановлення кордонів дуже важлива, щоб запобігти емоційному вигоранню”, – заявляє експерт.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu