Кар'єра, Новини, Поради

Як отримати роботу без досвіду: 6 порад, які підвищать шанси на працевлаштування

22 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Робота потрібна, щоб отримати досвід, але щоб отримати роботу, потрібен досвід. Це класична пастка, з якою стикаються багато претендентів на початку кар’єри. Досвідчений фахівець із багаторічним стажем може сподіватися, що ця проблема залишилася у минулому. Але під час зміни професії цей шлях доведеться подолати ще раз. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть тому, хто хоче опанувати нову професію або перейти в нову область.

Ставте реалістичні цілі

Немає нічого поганого в тому, щоб ставити собі високі цілі. Це справді часто веде до великих досягнень. Проте, претендуючи працювати без досвіду, потрібно залишатися реалістом.

Найкраще розбити свої довгострокові цілі на дрібніші етапи. Перший стане метою для наступного кар’єрного кроку. Можна бути амбітним, не будучи при цьому наївним. Не варто одразу мітити на посаду CEO. Розбивайте свої цілі на етапи: так вам буде легше виконати їх і не перевантажити себе.

Приготуйтеся зробити крок назад

Після зміни професії, коли досвіду в новій сфері ще немає, доводиться змиритися з тим, що доведеться на якийсь час відкотитись назад. Це може бути перехід на нижчу посаду, ніж нинішня, і, можливо, зниження зарплати.

Однак не дозволяйте цьому відкату вас засмутити. Ви можете швидко почати свій шлях вгору кар’єрними сходами, і в кінцевому підсумку будете працювати в тій ролі або галузі, яка робить вас щасливим, так що короткострокова жертва того варта.

Або, якщо ви не можете дозволити собі зайняти посаду на повний робочий день, можливо, є сенс взяти неповний робочий день або пройти стажування паралельно з поточною роботою, щоб отримати необхідний досвід.

Спробуйте розвинути нові навички

Ще один спосіб зміцнити своє резюме, якщо у вас немає досвіду у вибраній галузі, – підвищити кваліфікацію у відповідних галузях. Сьогодні існує кілька способів це зробити, так можна знайти ту форму навчання, яка найкраще відповідає вашому способу життя.

Один із варіантів — навчання вечорами, що дозволить поєднувати його з робочим графіком. Або пройти онлайн-курс у зручний час, не виходячи із дому. На таких сайтах, як Udemy та Teachable, доступні тисячі недорогих (і навіть безкоштовних) курсів, де можна освоїти практично будь-яку професійну навичку.

Можна навіть почати підробляти паралельно зі своєю нинішньою роботою, щоб набути нових умінь. Наприклад, якщо ви хочете перейти у сферу дизайну, чому б не попрактикуватися та не відточити свої навички у вільний час на фрілансі.

Підвищуючи кваліфікацію будь-яким із цих способів, ви отримаєте більше переваг для резюме. Не кажучи вже про те, що постійне навчання вказує, що ви готові до нової ролі.

Займіться волонтерством

Волонтерство може допомогти вам набути цінного досвіду для резюме. Така робота може бути неоплачуваною, але надалі ви отримаєте користь з отриманих навичок та досвіду.

Крім того, таку роботу набагато легше знайти, ніж на повній або частковій зайнятості, і знову ж таки вона може добре поєднуватися з вашою поточною зайнятістю. Волонтерство також говорить про вашу цілеспрямованість та ініціативність, що завжди привабливо для роботодавця.

Тим не менш, якщо ви не можете знайти нічого безпосередньо пов’язаного з вашою галуззю, це теж не страшно. Виберіть щось близьке для вас, а потім попрацюйте над розвитком навичок.

Адаптуйте резюме

Можливо, ви вже розумієте, як корисно при пошуку роботи приводити резюме у відповідність вакансії, але коли релевантного досвіду мало, це ще важливіше.

Запорука успіху в тому, щоб зосередитися на якостях, які мають відношення до нової посади, і скоротити ті, що відносяться до вашої колишньої професії (хоч би якими вражаючими вони були).

Незайвим буде уважно прочитати описи вакансій, щоб знайти формулювання та фрази, які можна взяти на озброєння, а також усі навички та кваліфікації, які відповідають нещодавно пройденим курсам та досвіду волонтерської роботи. Обов’язково підкресліть ці навички та якості у своєму резюме, помістивши їх на видному місці у верхній частині розділу опису навичок.

Виявіть наполегливість

При зміні сфери діяльності можна отримати велику кількість відмов. Хоча це й засмучує, варто пам’ятати, що причина лише у відсутності відповідних навичок та досвіду у новій сфері. Не впадай у відчай. Єдиний спосіб отримати першу нову роботу – виявити завзятість.

Постарайтеся бути терплячим і пам’ятайте, що коли ви починаєте гонку з великим відставанням від конкурентів, вам просто необхідно докласти багато зусиль, щоб наздогнати їх, а потім вирватися вперед.

Тому будьте проактивні, налагоджуйте стосунки з рекрутерами і намагайтеся зробити якнайбільше відгуків. Це може зайняти деякий час, але все, що вам потрібно, це одна співбесіда, щоб переступити поріг; потім справити хороше враження, отримати роботу, яка допоможе вам просунутися в новій галузі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu