Маркетинг, Новини, Соціальні медіа, Технології

Маркетологи вивели формулу «ідеального зображення», яке приверне більше лайків в Instagram

21 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Вважається, що залучити більше лайків до Instagram може лише відомий бренд або той, хто має багато підписників (і куди ж без дотепного підпису до фото). Команда дослідників з Університету штату Північна Кароліна вирішила з’ясувати, чи можуть самі зображення вплинути на кількість лайків. Для цього вони проаналізували фотографії з Instagram — мабуть, це одне з найглибших досліджень на цю тему.

Для дослідження вчені написали комп’ютерну програму, відсканували 147 963 зображень з Instagram, оцінили їх на основі шести візуальних якостей, а потім додали інші фактори (число підписників тощо).

Зрештою вони зупинилися на двох правилах: баланс світла і кольору повинен дотримуватися «принципу Золотовласки» (не надто мало, але й не надто багато), а зображення — бути дуже простим, або дуже складним.

Загалом у статті розглядається шість параметрів.

  • Колірна складність. Чим нижче насиченість кольору, тим більше лайків можна отримати.
  • Яскравість. А ось інтенсивність і яскравість навпаки мають бути вищими.
  • Унікальний об’єкт. Не варто розміщувати надто багато елементів на одному фото – чим менше об’єктів у кадрі, тим краще.
  • Співвідношення кутів. Ширина та довжина зображення мають бути практично ідеально збалансовані.
    Нерівномірне розташування об’єктів. Як правило, чим сильніший візуальний безлад, тим більше лайків поставлять користувачі. Те саме працює і з надзвичайною простотою.
  • Асиметрія. Чим симетричніше зображення як горизонтально, і вертикально, тим привабливіше воно виглядає.

На щастя, досягти цього не так складно, як здається – AR-дизайнери Instagram спростили це завдання для вас. Як пишуть автори: «На практиці ми виявили, що якщо застосувати фільтр, то можна збільшити кількість лайків для будь-якого зображення приблизно на 3%. Більше того, наша модель показує, що оптимізація складності елементів та дизайну може покращити залучення споживачів приблизно на 19%».

Мета дослідників — створити програму та набір даних, на основі яких «фахівці з дизайну у маркетинговому секторі зможуть ухвалювати обґрунтовані рішення».

Крім того, команда випустить “сирий” код для самої програми. «Поки що її незручно використовувати, — зізнається Білл Ранд, співавтор дослідження та керівник Business Analytics Initiative Університету штату Північна Кароліна. — Але я впевнений, що технічно підковані люди зможуть створити інструмент, корисний для всієї індустрії».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu