Новини, Технології

Найбільша в історії угода: навіщо Microsoft купила Activision Blizzard

20 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Корпорація Microsoft оголосила про покупку ігрового гіганта Activision Blizzard за $68,7 млрд. В останні місяці розробник популярних ігор World of Warcraft, Diablo, Overwatch та Call of Duty перебував у центрі секс-скандалу, за рахунок чого Microsoft отримала можливість закрити угоду з дисконтом. Чи зможуть на цьому заробити й інвестори?

Що трапилося?

У вівторок, 18 січня, акції американського розробника ігор Activision Blizzard виросли на пре-маркеті на 37% і досягли $90 за папір після того, як корпорація Microsoft оголосила, що планує купити компанію за $68,7 млрд. В той же день на торгах ціна за папір досягла $85 за штуку. Для Microsoft ця угода може стати найбільшою в історії.

Що це означає?

Microsoft збирається купити Activision Blizzard, яка випускає такі популярні ігри, як World of Warcraft, Diablo, Overwatch та Call of Duty, за ціною $95 за акцію. Капіталізація Blizzard — $66,2 млрд. Угода має бути закритою у 2023 році. Після цього Microsoft стане третьою за величиною ігровою компанією у світі за виручкою після китайської Tencent та японської Sony, йдеться у повідомленні компанії. У неї з’явиться 30 студій розробки ігор, а також додаткові можливості видавництва ігор та проведення кіберспортивних турнірів.

Activision Blizzard має 400 млн гравців по всьому світу і представництва в 190 країнах. Вартість франшиз, якими володіє компанія, оцінюється в $3 млрд. Для Microsoft також цікавий бізнес мобільних ігор Activision Blizzard (видає одну з найпопулярніших у світі мобільних ігор, Candy Crush), оскільки 95% гравців грають саме на смартфонах.

Activision Blizzard – не єдина ігрова компанія, яку за останні кілька років придбала Microsoft. У 2014 році корпорація купила студію Minecraft Mojang за $2,5 млрд. А у 2021 році Microsoft завершила операцію з купівлі видавця комп’ютерних ігор Bethesda за $7,5 млрд.

Крім того, Microsoft конкурує з Meta (екс-Facebook) у створенні технологій для метавсесвітів, а у віртуальних світах зараз переважають комп’ютерні ігри, зазначає CNBC. Глава Microsoft Сатья Наделла заявив, що ця угода “відіграє ключову роль у розвитку платформ метавсесвіту”.

Навіщо мені це знати

Крупним планом

В останні півроку Activision Blizzard опинилася в центрі скандалу: у 2021 році співробітники компанії влаштували два страйки та вимагали відставки гендиректора компанії Боббі Котика.

Невдоволення працівників були пов’язані з випадками харассмента у компанії, про які знав Котик. 20 липня 2021 року Каліфорнійський департамент справедливого працевлаштування та розміщення (DFEH) звинуватив Activision Blizzard у тому, що жінки-працівниці постійно піддаються сексуальним домаганням, отримують меншу зарплату за ту ж чи велику роботу, ніж чоловіки, при цьому до них висувають більш жорсткі вимоги та не просувають по службі.

Протести спрацювали і компанія переглянула корпоративну політику: керівництво погодилося виплатити $18 млн постраждалим від дискримінації жінкам, звільнила частину працівників, а також притягнула інших до дисциплінарної відповідальності.

Котик попросив раду директорів знизити йому зарплату до найнижчої, яка можлива для керівника компанії за каліфорнійськими законами — $62 500 на рік, після того, як Wall Street Journal повідомила, що він знав про випадки домагань і навіть згвалтувань.

Після завершення угоди з Microsoft Котик продовжить роботу як генеральний директор Activision Blizzard, але бізнес компанії буде підпорядковуватися генеральному директору Microsoft Gaming Філу Спенсеру. За даними CNBC, після завершення перехідного періоду Котик може залишити компанію.

Для інвестора

Протягом 2021 року вартість акцій Activision Blizzard знижувалась: у січні папери коштували $95 за штуку, а в грудні опустилися до мінімуму $57 за акцію.

Подальша привабливість акцій компанії залежатиме від угоди з Microsoft, папери Activision Blizzard можуть подорожчати, якщо менеджмент компанії виявиться непоступливим або з’явиться претендент-конкурент, або подешевшати, якщо угода зірветься. У разі зриву угоди ціна акцій ігрової компанії може впасти до $64 за папір.

З урахуванням ситуації в Activision, ця покупка для Microsoft несе операційні та репутаційні ризики, зате у Microsoft за рахунок скандалу в компанії з’явилася можливість купити одного з провідних гравців індустрії з дисконтом до цін, за якими вона торгувалася на максимумах минулого року.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu