Кар'єра, Новини, Соціальні медіа, Технології

Не тільки LinkedIn: як шукати талановитих співробітників у соцмережах

01 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Директор по роботі з персоналом компанії Buffer Ніколь Міллер ділиться секретами залучення потенційних працівників.

Коли ви чуєте про те, що соцмережі можуть бути чудовим інструментом найму, ви, мабуть, думаєте: «Так, звичайно, я і раніше переглядав LinkedIn у пошуках потенційних співробітників».

Але я говорю про більше. Насправді якщо ви не розглядаєте всі свої канали соціальних мереж як місце кадрового резерву, то можете пропустити можливість найняти відмінних фахівців.

Подивіться на це з такої точки зору: навіть якщо ваші соціальні мережі орієнтовані на клієнтів, значна частина аудиторії, швидше за все, складається з професіоналів, що працюють. Якщо їхні навички відповідають вимогам, і їм уже подобається те, що робить ваша компанія настільки, що вони на вас підписані, це може стати ідеальним варіантом.

Читайте далі та ви дізнаєтеся, як невеликі та зростаючі компанії можуть створити хорошу стратегію найму талантів через соцмережі.

1. Подумайте, якими мережами найчастіше користуються ваші ідеальні кандидати

Розумний підхід у пошуках — це не про те, щоб забити всі свої соціальні мережі повідомленнями про вакансії, поки співробітників, нарешті, не буде знайдено. Натомість подумайте, до якої цільової аудиторії належить ваш ідеальний кандидат.

Для початку зверніть увагу на демографічні характеристики та склад конкретної соцмережі та подумайте, чи збігаються вони з тими, що є у кандидатів, яких ви шукаєте. У компанії Buffer ми знайшли більше маркетологів через Twitter, ніж у LinkedIn, просто тому, що саме там вони частіше проводять час. Якщо шукаєте спеціаліста з просування у соціальних мережах або автора контенту, то краще пошукати їх у Instagram або TikTok.

Також корисно зв’язатися з відповідними спільнотами в рамках більшої мережі. Наприклад, ми отримали багато відгуків на вакансії через групи Facebook, орієнтовані на спеціалістів конкретних галузей (такі як DevelopHer, Tech Inclusion, or Techqueria). У Twitter або Instagram пошукайте відповідні хештеги або акаунти, якими можна відзначити свою публікацію, щоб потрапити в поле зору кандидатів.

2. Не обмежуйтесь простим оголошенням про вакансію

З соціальних мереж можна вичавити набагато більше, якщо ви підете далі, ніж просто опублікувати оголошення про вакансію і сподіватися на краще. Використовуйте всі можливості цих платформ, щоб продемонструвати культуру, прийняту у вашій компанії, відповісти на запитання та загалом залучити потенційних співробітників — все це може підштовхнути кандидата натиснути кнопку «подати заявку».

Ось один із найкумедніших способів, що я бачила останнім часом. Менеджер з найму запропонував потенційним кандидатам 15-хвилинні «кава-чати» у своєму Twitter, щоб ті могли отримати більше інформації про вакансію та компанію. Аналогічно можна використовувати форму питань у Stories Instagram, використовуючи простий та ясний стиль спілкування.

Соціальні мережі – це невимушене спілкування та атмосфера достовірності, використовуйте їх, щоб розповісти про суть справи. Згідно з дослідженням компанії CareerArc, Facebook — перший номер у списку місць, де кандидати шукають інформацію про потенційного роботодавця, бренд і репутацію, тобто він популярніший, ніж спеціалізовані сайти з відгуками на кшталт Glassdoor.

Творчо підійдіть до розповіді про те, як будується робота. Можна зняти відео про те, що відбувається «за лаштунками», взяти інтерв’ю у співробітників, щоб показати відповідним кандидатам, чому працювати з вами – це класно.

3. Переконайтеся, що все просто та зрозуміло

Соцмережі привчили нас до простоти та зручності, тому кандидати, які відгукнуться на вакансію на цих платформах, чекатимуть того ж від вашого сайту. Швидше за все більшість людей здадуться відразу, якщо дізнатися деталі про роботу буде складно.

Не можу точно сказати вам, скільки разів я бачила, як компанія розповідає про вакансії у соціальній мережі, а посилання веде на незручну сторінку (або ще гірше взагалі немає посилання).

Переконайтеся, що знайти подробиці про вакансію — легко і просто, неважливо, чи це посилання в описі на стартовій сторінці або пряме посилання з поста або сторіс. Перевірте, чи посилання завантажуються з телефону, оскільки в 83% випадків соцмережами користуються з мобільних пристроїв.

І як бонус, якщо все просто, то підписники зможуть легко поділитися вашою вакансією із друзями, розширюючи зону пошуків. У компанії Buffer ми також досягли успіху, заохочуючи наших менеджерів за наймом та іншими членами команди ділитися відкритими вакансіями на особистих сторінках.

4. Будуйте відносини надовго

І, нарешті, пам’ятайте, що за своєю суттю, соціальні мережі — це інструмент для того, щоби побудувати стосунки з людьми. Навіть якщо зараз немає потреби шукати потрібного співробітника, продовжуйте ділитися інформацією про культуру та місію своєї справи, спілкуватися з новими людьми та залишатися у центрі уваги. Так ви зможете створити коло людей, які не тільки цінують ваші товари або послуги, але їм подобається ваша компанія про себе.

Зрештою, будь-який наступний підписник може стати ідеальним кандидатом для майбутньої вакансії, вам просто потрібно заздалегідь підказати йому це.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu