Гроші, Новини, Технології

PayPal в Україні: Мінцифри намагається домовитися з компанією про запуск – навіщо це потрібно і в чому проблема

08 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Система електронних платежів PayPal ніяк не запуститься в Україні, хоча успішно працює у більшості країн світу. Редакція MC.today розповідає, що заважає компанії вийти на ринок, навіщо вона потрібна українським підприємцям і як вони зараз оминають обмеження. Ділимося найцікавішим.

Що таке PayPal

PayPal – це платіжна система, яку у 1998 році заснували Макс Левчин та Пітер Тіль. Спочатку вона була просто платформою для переказу грошей, але 2002 PayPal за $1,5 млрд викупила компанія eBay.

Після цього через сервіс стали продавати онлайн-магазини та інші майданчики для торгівлі по всьому світу, зараз має більше 350 млн користувачів.

Функціонал у PayPal широкий, але його головне завдання – отримувати та надсилати платежі. Є два типи облікових записів: через особистий можна переводити платежі та купувати товари, а корпоративний потрібен бізнесу, який приймає перекази за товари чи послуги.

Офіційно PayPal в Україні не працює, але можна використовувати частину функцій: поповнити свій рахунок, переказати гроші, купити щось на сайті з PayPal або надіслати міжнародний переказ. При цьому гроші не можна вивести або перевести в готівку, а ще не вийде прийняти переказ на свій рахунок.

Виходить, що ви можете, наприклад, заплатити за товар у закордонному магазині через PayPal. Але прийняти оплату за ваш товар або вивести гроші не можна.

Навіщо PayPal українцям, якщо є багато інших сервісів

Через те, що сервіс не працює в Україні, місцеві магазини майже ніколи не підтримують оплату через PayPal. Тож здається, що проблеми немає.

Але через обмежені функції PayPal страждають українські магазини, які торгують на міжнародних платформах типу eBay або Etsy, оскільки PayPal там може бути єдиним варіантом оплати. В результаті вони не можуть вивести отримані гроші.

І що робити?

Є багато посередників, які допомагають вивести гроші на українські карти чи рахунки. Зазвичай вони працюють за простою схемою – посередник відкриває рахунок PayPal у якійсь із країн, де сервіс працює, та отримує гроші на нього. Потім виводить та відправляє на рахунок клієнта. Система робоча, але невигідна – за посередництво послуги беруть комісію (зазвичай близько 5%).

Другий спосіб вивести гроші – відкрити рахунок у закордонному банку, виводити кошти з PayPal на його картку, а потім переказувати на свою українську.

Що заважає PayPal запуститися в Україні

Тему виходу PayPal на ринок України періодично порушують уже кілька років. У 2016 році журналісти «Економічної правди» опублікували  листування Нацбанку України та сервісу.

Згідно з цим, НБУ кілька років надсилав у PayPal листи, просив пройти українські процедури реєстрації таких платіжних систем та принести певний пакет документів. Свої вимоги НБУ пояснив тим, що PayPal все одно працює на території України, а отже, порушує встановлені правила.

У листуванні є і відповідь PayPal – кажуть, що не працюють в Україні, а виступають у ролі еквайєра[банк або фінансова установа, яка обробляє платежі за кредитними або дебетовими картками від імені продавця=”] карток українських банків при транскордонних платежах з України.

За кілька років, у 2019 році, вихід PayPal на ринок України прокоментував Дмитро Дублет, який тоді був міністром Кабінету міністрів:

«Проблема не в тому, що хтось забороняє PayPal працювати тут. Проблема в тому, що Україна є нецікавим для них ринком».

ТоКоли директор департаменту ліцензування Нацбанку Олександр Бевз заявив, що готовий видати PayPal ліцензію на роботу і не бачить законодавчих перешкод: «Якщо PayPal захоче до нас звернутися, я думаю, що дуже швидко отримає тут реєстрацію. Є низка факторів, які призводять до того, що компанія прийняла рішення поки не виходити на український ринок».

Чи варто взагалі чекати на запуск PayPal або змиритися, що його не буде?

31 січня директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрєгін розповів, що Нацбанк та Мінцифра ведуть переговори з PayPal.

«Ми разом із Міністерством цифрової трансформації в контакті з компанією PayPal», – розповів Поддєрєгін. Він також зазначив, що в НБУ не бачать перешкод для виходу PayPal на ринок України.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu