Новини, Технології

Партнери згортають співпрацю з «Цитрус». У компанії це спростовують

09 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Колишній співвласник і співзасновник мережі «Цитрус» Дмитро Зінченко повідомив, що партнери відмовляються працювати з компанією. За його словами, «Альфа Банк Україна» зменшив «Цитрусу» кредитний ліміт. Однак керівництво мережі спростовуло ці слова і назвала їх «інформаційною атакою». Про це пише AIN.UA, ділимося найцікавішим.

Сайт «РБК-Україна» опублікував новину про те, що кредитори скорочують співпрацю з «Цитрусом» на тлі конфлікту співвласників. Автор посилається на слова Дмитра Зінченка, який розповів про це у коментарі.

За словами Зінченка, компанія «Алло» закрила для «Цитрусу» товарне фінансування. А ще «Альфа Банк Україна» нібито скоротив компанії кредитний ліміт на третину – на 50 млн гривень. Також банк розглядає питання щодо повного закриття ліміту.

«Конфлікт набирає обертів. Компанія все більше підходить до можливого дефолту за боргами. Виторг в січні впав на 100 млн. Якщо корпоративний конфлікт незабаром не буде завершений, »Цитрус» може зникнути з ринку», — цитує Зінченка «РБК-Україна».

Що каже керівництво мережі

Повідомлення РБК в «Цитрусі» в коментарі AIN.UA назвали «відвертою брехнею та інформаційною атакою». За словами представника компанії, РБК відмовилися опублікувати офіційну позицію «Цитруса» з цього приводу. На початку лютого компанія вже опублікувала заяву, де спростувала чутки про можливий дефолт. В компанії кажуть, що неправдиву інформацію розповсюджують з метою рейдерського захоплення.

Історія конфлікту

У березні 2021 року у компанії «Цитрус» змінилися власники: власником 50% однієї з основних юридичних осіб став бізнесмен Геннадій Корбан. Йдеться про частку 50% у юрособі «ЗТ-ІНВЕСТ». На цю юрособу, на момент передачі частки, за даними Укрпатента, було зареєстровано торгові марки та логотипи мережі.

Другий співвласник Григорій Топал тоді заявив, що не визнає законність цієї угоди і заперечуватиме її в суді. А у «Цитрусі» відзначили, що «ЗТ-Інвест» належить тільки частина другорядних активів компанії, які не впливають ні на операційну діяльність, ні на оборотні активи підприємства.

В червні 2021 Геннадій Корбан повідомив, що його фахівці провели аудит діяльності компанії та знайшли порушення, зокрема оптимізацію податків та «сіру» схему розмитнення. У зв’язку з цим до співвласника компанії було подано позови на 1 млрд грн.

В жовтні 2021 суд визнав недійсною передачу 50% у «Цитрусі» Корбану, на що бізнесмен подав апеляцію (яку програв 22 грудня 2021 року).

Також в жовтні Господарський суд Одеської області зобов’язав ТОВ «Цетехно» виплатити на користь ТОВ «Гаджет Трейдінг» борг у розмірі 991 млн грн.

12 січня сайт магазину «Цитрус» перестав працювати. Це сталось всього через два дні після того, як стало відомо про рішення господарського суду Києва про заборону ТОВ «ЗТ-Інвест» (група компаній «Цитрус») користуватися низкою торговельних марок, включно з «Цитрус» та доменним іменем компанії (citrus.ua).

В січні 2022 суд першої та апеляційної інстанцій виніс рішення, що Корбан ніколи не мав і не має жодного стосунку до жодної з компаній групи Цитрус.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu