Новини, Соціальні медіа, Технології

Тепер мода – це TikTok: як додаток створює тренди та керує попитом

10 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Соціальні мережі завжди впливали на стиль, пропонуючи джерела натхнення та образи, які можна було скопіювати. Алгоритм TikTok створює безліч мікротрендів та робить товари вірусними, що дозволяє рітейлерам на зразок Shein швидко випускати нові моделі, натхненні черговим інтернет-хітом.

Згідно з TikTok, у 2022 році увійдуть у моду такі стилі, як balletcore та royalcore  — хоч би що це означало. Але насправді все це лише відображення одного тренду: TikTok-моди.

Популярні стилі створюють самі користувачі в режимі реального часу: підлітки експериментують з одягом з секонд-хенду, старші користувачі вбираються в дусі субкультур своєї молодості, а деякі намагаються поєднувати різну естетику, щоб спрогнозувати, що увійде в моду далі.

Соцмережі завжди впливали на моду і цілком логічно, що TikTok став диктувати тренди. У 2010-і роки Instagram фактично став способом поділитися особистим стилем та щоденними образами, і платформа почала визначати, що модно – від шопінгу та макіяжу до пластичної хірургії. Якщо Tumblr та Pinterest служили джерелами натхнення та допомагали вивчити персональну естетику, Instagram втілював її у життя.

Однак TikTok поєднує обидва підходи в одному додатку: на персоналізованій сторінці «Для Вас» можна вивчити чужі стилі, які, як вважає алгоритм, можуть вам сподобатися. А такі інструменти, як дует, зшивання або коментар дозволяють додати до них власний контент.

Якщо TikTok вирішить, що користувач зацікавлений у моді, він стає головним джерелом натхнення та аналізу, набагато релевантнішим, ніж Pinterest, і набагато різноманітнішим, ніж Instagram.

Жодна вікова група не мала такої кількості референсів з моди минулого, як сучасні молоді люди. Останні 20 років повністю задокументовані онлайн. І якщо традиційно модні тренди поверталися приблизно кожні два десятиліття, зараз підлітки комбінують стилі, популярні ще 5-10 років тому, як, наприклад, 2014 Tumblr aesthetic.

Молоді люди завжди впливали на моду і за останні десятиліття стали важливою категорією для маркетологів. Але зараз ситуація складніша, ніж “вся молодь у TikTok, тому TikTok вирішує, що модно”. Соціальна мережа створює мікротренди, які швидко поширюються та швидко зникають.

За швидкоплинністю життєвого циклу мікротренди можна порівняти з ультрафаст-фешн – моделлю надшвидкої моди, за якою працюють онлайн-платформи на кшталт SHEIN. Вони можуть розробляти та виробляти нові товари за кілька днів, щоб відобразити те, що популярно онлайн.

Коли певний стиль та продукт стає вірусним на TikTok, він миттєво розпродається, що викликає у користувачів ще більше бажання швидко виявляти тренди.

Економічні та екологічні наслідки надшвидкої моди очевидні. Але є ще один ефект — тренди швидко поширюються не тільки в мережі, а й у реальному житті. Одночасно модним стає все – від легких спідниць із воланами в стилі balletcore до сюрреалістичних шат у дусі avant apocalypse.

Мода TikTok збирає найяскравіші та вражаючі історії зі світу моди та їх складний контекст, дозволяючи повертатися до них знову та знову. Зміна трендів ніколи не була такою швидкою, але, можливо, все це ми вже бачили.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu