Новини, Підприємництво, Поради, Стартапи

Три поради Уоррена Баффета для підприємців-початківців

20 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Один з найуспішніших інвесторів і бізнесменів сучасності Уоррен Баффет – приклад для багатьох підприємців. Його поради та інвестиційні стратегії десятиліттями не втрачають актуальності. У 2006 році Баффет випустив пам’ятку для менеджерів своєї компанії Berkshire Hathaway. Ось три головних поради з пам’ятки, які будуть корисні будь-якому стартапу.

На думку Баффета, за кожною успішною компанією стоять міцна репутація, тверді моральні цінності та здатність швидко виправляти помилки. Розберемо докладніше ці три пункти.

Зробіть репутацію компанії одним із пріоритетів

Відкриття власної справи – досить небезпечне починання. Великі гроші часто пов’язані з високим високим рівнем ризику. Підприємець відчуває серйозний тиск і в гонитві за успіхом або швидким прибутком може відмовитися від власних переконань. Це може негативно вплинути на репутацію і майбутнє компанії.

Уоррен Баффет вважає репутацію і цінності компанії пріоритетом для будь-якого бізнесу. «Щоб заробити хорошу репутацію, потрібно 20 років. Щоб зруйнувати – п’ять хвилин. Я ставлюся з розумінням до проектів, які втрачають гроші. Але я безжалісний до тих, хто втратив хоч краплю репутації ».

Баффет підкреслює, що стартапи ніколи не повинні орієнтуватися на інших учасників ринку.

«Так роблять усі» – одні з найстрашніших слів для стартапу, вважає Баффет. Вони можуть зруйнувати навіть найперспективніший проект.

Щоб позбутися від цієї установки, необхідно визначити основні цінності компанії та ніколи не відступатися від них.

Створіть міцну корпоративну культуру

Уникати принципу «так роблять усі» потрібно не тільки керівнику, а й усім співробітникам компанії. Відданість справі повинна стати частиною корпоративної культури.

Багато підприємців дотримуються вищих стандартів, ніж вимагають від своїх співробітників і компанії в цілому. Вони часто закривають очі на сумнівні вчинки співробітників і міркують так: «Я не приймав це рішення» або «Я не контролюю їх дій».

Не варто відмовлятися від морального лідерства в компанії – замість цього краще постаратися створити міцну корпоративну культуру. За словами Баффета, саме від неї залежить доля бізнесу.

«Позиція представника компанії по відношенню до різних питань – головний фактор у розвитку культури бізнесу. А культура визначає успіх компанії більшою мірою, ніж посадові інструкції ».

Інновації важливі для підприємництва, проте вони повинні зміцнювати репутацію компанії, а не ставити її під загрозу.

Навчіться швидко виправляти помилки

Баффет визнає, що з ростом і успіхом хтось зі співробітників обов’язково порушить стандарти компанії – і вчинить так, як «роблять інші».

Всі люди рано чи пізно роблять помилки. Важливе завдання успішного підприємця – негайно приступити до вирішення проблеми і як можна швидше повернутися на правильний шлях.

«Можливо, прямо зараз один зі співробітників Berkshire Hathaway робить якусь помилку. Це неминуче: у нас працює 200 тисяч осіб. Шанси на те, що за день не відбудеться жодного порушення, дорівнюють нулю. Однак наслідки можна звести до мінімуму, якщо відразу зайнятися вирішенням проблеми».

Усунути кожну помилку неможливо, але можна знизити її негативний вплив на бізнес. Це зміцнить лідерські позиції керівника і сприятиме розвитку компанії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu