Кар'єра, Новини, Пресрелізи, Стартапи, Студенту, Топ

Для досвідчених бізнесменів і амбітних початківців: кому та навіщо варто відвідати нацвідбір на Startup World Cup 2022

22 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

13 січня розпочалася реєстрація на Startup World Cup 2022 (SWC-2022) — найбільшу міжнародну конференцію-конкурс стартапів із фіналом у Кремнієвій долині та головним призом у $1 млн. В Україні національний відбір проводить офіційний партнер Startup World Cup — «Ukrainian Future» — бізнес-інкубатор Малої академії наук. 

Для досвідчених бізнесменів і амбітних початківців: кому та навіщо варто відвідати нацвідбір на Startup World Cup 2022 - home-top, studentu, startups, press-release, news, career

Директор «Ukrainian Future» Віталій Лісовий

Тепер, окрім стартапів, на подію можуть реєструватись і глядачі. Разом із директором «Ukrainian Future» Віталієм Лісовим розповідаємо, які можливості це дає початківцям, чи можна долучитися до конкурсу тим, кому ще не виповнилося 18 років, і чому варто відвідати відбір, навіть якщо у вас немає готового проєкту.

Що чекає на глядачів національного етапу SWC-2022?

Цьогоріч програма відбору до Startup World Cup включає 3 основні блоки. Гості можуть вибирати, які саме заходи з програми відвідати.

Дискусійна панель: послухати інвесторів, засновників стартапів, топменеджерів та економістів

На дискусійній панелі спікерами виступатимуть фахівці в різних сферах. Вони коментуватимуть питання, поставлені у процесі розмови, а стежитиме за розмовою модератор.

Цьогоріч на дискусійній панелі поговорять про залучення інвестицій та оцінку стартапів, зокрема про те, як стартапу стати конкурентоспроможним і відповідати вимогам інвестора. Для розмови організатори запросили спеціалістів на різних позиціях — як інвесторів, так і тих, хто залучав інвестиції у свій бізнес.

«Усі блоки нацвідбору будуть корисні тим, хто цікавиться стартап-тематикою, працює в цій системі, займається бізнесом і впровадженням інновацій. Тому захід зацікавить досить широке коло глядачів: засновників стартапів, бізнес-спільноти, тренерів, початківців, МАНівців» — розповідає Віталій Лісовий.

Наразі вже підтвердили участь у дискусії четверо спікерів:

 • Ян Петер де Йонг — генеральний директор «Microsoft Україна»;
 • Микола Шаповалов — керівний партнер венчурного фонду «QPDigital», який регулярно інвестує в технологічні стартапи;
 • Роман Шеремета — один із найкращих українських економістів у світі за версією «Forbes» і директор Американського університету, який незабаром відкриється в Києві;
 • Євген Ерік — засновник і генеральний директор стартапу SolarGaps;
 • Світлана Петрашко — керівниця відділу партнерства та міжнародного співробітництва в Українському фонді стартапів.

Модератором дискусії буде Микола Такзей — директор з інновацій холдингу MHP SE, засновник і керівний партнер «Braintuition», тренер і спеціаліст із маркетингу.

Менторські сесії: поспілкуватися з успішними стартаперами

На менторських сесіях можна послухати поради й аналіз кейсів від досвідчених представників бізнесу та стартаперів, які вже мають успішні компанії, а також поставити їм запитання.

Віталій Лісовий розповідає: «Ми побудували менторські сесії таким чином, щоб люди, які мають ідеї та потребують підтримки тих, хто вже пройшов певний шлях, могли отримати поради в різних сферах».

Саме тому цьогоріч організатори запросили представників бізнес-спільноти з різних напрямів. Наразі вже відомо, що можна відвідати сесії 5 експертів:

 • Євген Ерік — засновник і генеральний директор українського стартапу, який розробив перші у світі розумні жалюзі із сонячними елементами, — SolarGaps. Розповість про побудову бізнес-моделі hardware-стартапів.
 • Дмитро Охрімчук — співзасновник і директор віртуальної платформи для взаємодії геймерів і фанів Organization.GG. Поділиться особливостями запуску стартапів ігрової індустрії.
 • Джон Шморгун — експрезидент і член ради директорів агрохолдингу AgroGeneration S.A. Поділиться секретами в галузі бізнес-процесів.
 • Дмитро Онащенко — директор Maxus International Corp. в Україні, керівник відділу продажів у «Фокстрот». Розповість про архітектуру бізнесу.
 • Віталій Якушев — операційний директор консалтингової компанії з кібербезпеки «10Guards». Поділиться досвідом роботи в міжнародних проєктах з управління інформаційними системами.

Сесії зможуть відвідати групи до 8 учасників, а кожна зустріч триватиме 1 годину. Слухачі обиратимуть спікера, який їх цікавить, і час.

Пітчинг стартапів: побачити відбір зсередини

На пітчингу вибрані 12 команд презентують свої стартапи, а журі оцінюватимуть виступи та обиратимуть переможця, який поїде на фінал до США.

Цьогоріч до складу журі запросили експертів з економіки та бізнесу, які працюють в інноваційних середовищах:

 • Юрій Серещенко — проєктний директор венчурного фонду «QPDigital».
 • Ксенія Бєлкіна — співзасновниця та СЕО стартапу Cardiomo Care, Inc.
 • Володимир Хмурич — бізнес-аналітик в «UMG Investments», економіст і фінансист.
 • Микола Такзей — директор з інновацій холдингу MHP SE, засновник і керівний партнер «Braintuition», тренер і спеціаліст з маркетингу

Які можливості Startup World Cup пропонує початківцям?

На нацвідборі Startup World Cup є нагода не лише послухати експертів, порадитися з ними щодо власних проєктів і побачити конкурс наживо, а й налагодити зв’язки у світі бізнесу та зануритися в атмосферу інновацій і підприємництва.

Окремо Віталій Лісовий наголошує на можливостях для наймолодших стартаперів. Для них це шанс дізнатися, як працює бізнес і ринок інновацій, як знайти інвестиції та яким має бути стартап, аби його помітили. А головне — знайти однодумців і зібрати команду для майбутнього проєкту.

Головна умова конкурсу — мати зареєстрований бізнес. Також молодь може долучатися до інших команд зі старшими однодумцями. Віталій зазначає, що для конкурсу не так важливий вік учасників, як ідеї, які вони пропонують, адже журі в першу чергу зауважує життєздатність продукту, його конкурентні переваги та усвідомлення командою подальших кроків.

Тому початківці, які відвідають нацвідбір на SWC-2022, цілком можуть стати конкурсантами наступного чи подальших років.

«Програма SWC-2022 буде корисною і для досвідчених спеціалістів, які вже багато років у бізнесі, і для початківців, які тільки планують втілити ідеї в життя», — підкреслює Віталій.

Нацвідбір на Startup World Cup 2022 відбудеться 31 березня 2022 року в Києві, у КВЦ «Парковий».


Зареєструватися на Startup World Cup 2022 в ролі глядача можна через сайт «Ukrainian Future»:

https://ufincubator.com/ua/startup-world-cup-2022/podati-zayavku-na-swc-2022

Підписуйтеся на офіційні сторінки «Ukrainian Future» у Facebook, Instagram і LinkedIn, щоб не пропускати важливих новин, розкладу програми SWC-2022, а також анонсів і цікавих можливостей.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu