Не забудьте поширити ❤️

Команда харків’ян створила курс «Відеощоденник фрилансера Upwork». Це гайд по роботі на платформі для фрілансерів, який вони уклали на основі власного фрілансерського досвіду. Співавтор гайду Дмитро Титаренко розповів Vector один із розробників курсу Дмитро Титаренко.

Що сталося

Після 24 лютого багато українців залишилися без роботи. На початку квітня цей показник сягав 41%. Проте для частини порятунком від безробіття можуть стати платформи для фрілансерів, такі як Upwork. Для того, щоб розібратися у механізмі роботи сервісу та отримати від нього користь (та гроші), потрібен час. Команда харків’ян, які самі пройшли шлях на Upwork, вирішили допомогти українцям та створили курс, який містить покроковий гайд роботи на платформі протягом перших 100 днів.

Дмитро Титаренко разом із Данилом Таровітовим, Євгенією Копуш та Ольгою Гольдіною за два тижні написали, відзняли та змонтувати курс «Відеощоденник фрилансера Upwork», який виклали на власному сайті.

«Це цілісний гайд, заснований на власному шляху. Всі помилки враховано. Ви зможете легше й швидше пройти це. Рекомендації тільки з власного досвіду. Ділимося найсвіжішими оновленнями. Знаємо з чим стикаються фрилансери українці в умовах воєнного часу. Розкажемо тимчасовим переселенцям про релокацію та її підтвердження. Хто стикався, той знає», — зазначають розробники на сайті.

Як створили курс

Дмитро Титаренко має понад 17 років досвіду у графічному дизайні. Є членом AIGA, Adobe Certified Professional in Visual Design. Проте з 2014 року займався проєктом з підтримки фермерів «Агропорт», а пізніше ще й агростартапом Agroportex.bio.

На цьому я зосередився на 7 років. Так ми перші почали використовувати українські аеропорти як майданчики для проведення подій, і з командою та партнерами побудували найбільшу мережу регіональних агрозаходів, а креативні індустрії стали у пригоді. Проте на початку пандемії COVID-19 я повернувся до графічного дизайну.

На Upwork увірвався скоріш на хайпі задля прокачування розмовних навичок, ніж із потреби у заробітку. З літа вивчав платформу та працював у вільний від головної роботи час (2-3 години на день). Зараз – це головне джерело доходу.

Я отримав сертифікат TOP Rated та Upwork skills certification in Graphic Design. Також в рамках Talent Scout Program отримав запрошення до Payroll контрактів. З перших днів на платформі я фіксував кожен крок та робив скриншоти для членів команди, які планували рухатися на Upwork за мною.

Разом з командою ми планували підготувати гайд та запустити платний курс по роботі на Upwork вже наприкінці 2022 року. Але війна внесла свої корективи, і ми вирішили швидко за два тижні все змонтувати та викласти у безоплатний доступ для українців.

Так, ми розподілили між собою задачі: я займався упорядкуванням та версткою курсу, Данило знімав та монтував, Женя збирала питання від початків у різних інтернет-групах та прописувала на основі цього текст, Ольга допомогла з англійською у підготовці профілю. Так ми й запустили «Відеощоденник фрилансера Upwork».

Вміст курсу

Весь курс «Відеощоденник фрилансера Upwork» можна знайти на сайті за посиланням. Окремо потрібно завантажити текстовий гайд для роботи на платформі. Там можна знайти:

  • всі програми, які необхідно завантажити для зручної роботи на Upwork;
  • покрокова інструкція для підготовки документів до верифікації на самій платформі та платіжних сервісах (Payoneer);
  • збір даних для реєстрації — інструкції до відповідей на всі запитання, які пропонує фрілансером Upwork для реєстрації;
  • додаткові налаштування профілю (контактна інформація, членство в організаціях, скільки часу готові працювати, податкова інформація, посилання на соцмережі);
  • редагування та прокачування профілю (додати сертифікати до профілю, відповіді на додаткові запитання тощо);
  • перші етапи конкурентного розвитку на Upwork та побудови репутації: що дає кожний з бенефітсів, як їх отримати тощо.

Після перегляду текстового гайда можна переходити до відеокурсу, який складається із 17 уроків. Там детальніше розповідають про створення профілю, активацію Payoneer, аналіз ринку конкурентів, підготовку мотиваційного листа, збір відгуків тощо.

Біржа Upwork: що це?

Upwork – це міжнародний сервіс для організації віддаленої роботи. Особливість сервісу: він повністю англійською мовою, а ще має славу однієї з найскладніших для фрілансерів бірж. У чому ж справа? Сервіс цінує свою репутацію на ринку, тому дуже суворо ставиться до пропуску нових виконавців.

Дуже ретельно перевіряються відгуки, правдивість особистої інформації, правильність заповнення профілю та інші фактори. Але при цьому апворк залишається майданчиком, на якому добре заробляють іт-фахівці, сммщики, дизайнери, копірайтери та інші фахівці. У мережі можна знайти масу статей та роликів з докладною інструкцією з реєстрації, заповнення профілю, виведення грошей з біржі. Розглянемо найважливіші, з погляду, поради, які допоможуть стартувати на апворку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu