Гаджети, Новини, Пресрелізи, Технології

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple

07 Червня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Компанія Apple шостого червня провела свою щорічну презентацію WWDC для розробників. Показали версії нових операційних систем, яких у компаній чимало — iOS 16, iPadOS 16, macOS Ventura, watchOS9. Окрім цього — новий чіп власної розробки M2, а також два нових комп’ютери, які вже працюють на ньому — повністю новий MacBook Air та 13-дюймовий MacBook Pro, про них ми розповідали раніше.

У цьому матеріалі ми коротко розповідаємо про оновлення, що представили на WWDC`16.

iOS 16

Головне оновлення — можливість налаштовувати вигляд заблокованого екрана та використовувати для цього віджети. Наприклад, можна використати свій шрифт для годинника, створити кастомні шпалери, додати віджети погоди.

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhety

Apple дала можливість розробникам створювати динамічні віджети: наприклад, прямо на заблокованому екрані покажуть прогрес гри команд у баскетбол — не потрібно постійно відкривати додаток чи отримувати купу сповіщень.

Розробникам дали SDK для створення своїх рішень. Знову оновили сповіщення.

Також Apple провела оновлення для:

 • iMessages: відміна відправки повідомлень, редагування, функція unread.
 • Диктування: краще і швидше працює, не закриває клавіатуру — можна диктувати і писати.
 • Live Text — переклад з фото та “захоплення об’єктів” з фотографій.
 • Wallet: можна поділитись, наприклад, цифровим ключем від номеру чи авто, а Apple Pay отримав Apple Pay Later — український аналог “оплати частинами”.
 • iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhety

 

 • Apple Maps — велике оновлення стилю, тепер ще більше 3D-елементів (для України нічого не змінилось), можна додати до 15 точок на маршруті.
 • Багато сімейних функцій, як от можливість поширювати фотографії через iCloud.
 • Велике візуальне та функціональне оновлення HomeKit.

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhetyВ цілому найбільш помітним оновленням видається саме кастомізація заблокованного екрану, який по суті стає ще одним функціональним простором. Для фінансового ринку — запуск Apple Pay Later: компанія зможе ще більше заробляти на комісіях, займаючи свою долю на ринку.

iPadOS 16

Спершу кумедне — Apple нарешті змогла випустити нативний додаток погоди для iPad.

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhetyОсновний вектор усіх оновлення по iPad — можливості мультизадачності та співпраці з іншими. Так, iPad на чіпі M1 може підключатись до екрану з підтримкою 6K і одночасно працювати з 8 додатками (по 4 на iPad і на екрані). Що важливо: екран iPad не дублюється на зовнішній монітор, а став окремим середовищем.

Тепер можна в live-режими працювати над документами в Файлах, Keynote, Numbers, Pages, Нотатках, Нагадуваннях та Safar, розробники отримають доступ до відповідного SDK. При цьому можна запустити FaceTime та Messages, де і йтиме обговорення правок. В The Verge прямо вказують, що по суті це Google Docs в версії Apple.

 • iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhetyFreeform — новий Whiteboard від Apple для спільної роботи з колегами.
 • Оновлення файлової системи
 • Покращенна швидкість роботи
 • Оновлення можливостей для геймерів
 • Оновлення екрану багатозадачності. Тепер можна також запустити два екрани для роботи одночасно у новому форматі.

Apple все ще хоче зробити iPad міні-комп’ютером і все для цього робить.

macOS Ventura

Спершу по назві: Ventura — невелике місто в США. Тепер оновлення:

Apple намагається зробити більш зручною організацію роботи на Mac, тому перша оновлення — Stage Manager. Активуваши його, всі запущені додатки відображаються збоку.

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhety

Також — велике оновлення нативного поштового клієнта, але як вказують в The Verge — Apple просто взяла найкращі функції Gmail і імплементувала і собі. Наприклад — відміна надсилання листа.

 • Оновлення Spotlight.
 • Оновлення Safari: можете поділитись сайтом і прямо там же набрати групу людей для обговорення. Safari традиційно називають найшвидшим браузером.
 • Менеджер паролів Passkeys.
 • Оновлення можливостей для розробників ігор.

watchOS 9

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhety

Всі оновлення для годинників Apple спрямовані у двох напрямках — спорт та здоров’я. Наприклад, запущено додаток “Ліки”, який допомагає організувати прийому ліків. Поки незрозуміло, чи буде працювати в Україні. Також watchOS 9 навчили краще відслідковувати сон та активність. І нові циферблади, куди ж без них.


Всі beta-версії для розробників вже доступні для завантаження. Публічні beta-версії стануть доступними вже з наступного місяця. Фінальні збірки стануть доступними вже восени.


M2

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhety

Як і очікували — Apple представила нову версію власного чіпу M2. В компанії одразу наголосили: навідміну від інших, ми робимо не просто потужні чіпи, а так, щоб вони при цьому витрачали менше енергії. Для прикладу вони взяли чіп конкурента, що був трохи потужнішим, але споживав у 4 рази більше енергії, нагрівався та, як наслідок, створював додаткове навантаження на систему охолодження та швидше розряджав батарею у випадку використання його у ноутбуках.

Apple CarPlay

iOS 16, macOS Ventura та новий чіп M2 — головне з презентації Apple - tech, press-release, news, gadzhety

Apple підготувала велике оновлення своєї автомобільної системи. В компанії заявили, що сьогоднішні автомобілі змінились: часто там не маленький екран, а величезні дисплеї. Спеціально під них Apple створює нову інтерактивну систему, її покажуть вже наступного року.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu