Бізнес, Маркетинг, Новини, Технології

Як просувати додаток в App Store і Play Store за допомогою ASO

15 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Зараз в Apple App Store 2,22 млн додатків, а в Google Play Store – 2,89 млн. Щоб виділитися на їхньому тлі, потрібна найефективніша стратегія. Розповімо про методи, які допоможуть оптимізувати сторінку додатка, підвищити трафік і кількість завантажень.

ASO (app store optimization, оптимізація для магазинів додатків) допомагає збільшити видимість додатків, щоб підвищити їх впізнаваність, конверсію і залученість. Як і в разі SEO, тут потрібно дотримуватися правил (щоб виконувати вимоги алгоритмів), кращим практикам (в залежності від цілей і аудиторії), постійно проводити тести і оптимізувати продукт.

Як просувати додаток в App Store і Play Store за допомогою ASO - tech, news, online-marketing, businessЯк просувати додаток в App Store і Play Store за допомогою ASO - tech, news, online-marketing, business

Правильне використання методів ASO дозволить скоротити вартість залучення користувача, підвищити число завантажень і цінність програми.

Однак, як і SEO, ASO – не панацея. Багато установок – це добре, але 21% користувачів заходять в додаток тільки один раз. В середньому всього 5,7% користувачів продовжують використовувати додаток протягом 30 днів після установки. Універсальних метрик не існує.

Саме тому так важливий для користувача досвід – позитивна і захоплююча взаємодія з додатком не менш важлива, ніж завантаження або конверсія.

Як виділити додаток серед інших

Всі хочуть, щоб його продукт був помітний на тлі інших. Але це неможливо зробити лише за рахунок унікальних функцій – в умовах високої конкуренції їх неминуче будуть копіювати.

Ще недавно банківські додатки використовувалися просто щоб дізнатися баланс. Тепер споживачі очікують можливості здійснювати перекази, платити іншим людям і отримувати попередження про сумнівні операції. Мобільний банкінг увійшов в звичку. Те ж саме відбудеться і з будь-якою унікальною функцією, яка з’явиться в майбутньому.

Щоб виділити додаток, потрібно забезпечити хороший користувальницький досвід і диференціювати бренд. ASO-оптимізація допоможе отримати наступні результати.

Збільшити доступність в пошуку за ключовими словами. 70% користувачів Apple App Store знаходять додатки саме через пошук. 65% завантажень відбувається саме після пошуку. Ключові слова – ефективний інструмент, але вони повинні бути релевантні. В іншому випадку кількість установок буде нереалістичним, а конверсія не покращиться.

Знизити вартість залучення клієнта (customer acquisition costs, CAC). В 2020 році витрати на установку додатка через Facebook Ad становили в середньому $3,5. Платна реклама може збільшити органічне охоплення, але не варто базувати на ній стратегію ASO. Розумніше робити ставку на утримання користувачів.

Утримувати користувачів. Кращі стратегії ASO враховують, що цінність додатку підвищує залученість і утримання. Для цього необхідно розуміти аудиторію і як вона взаємодіє з додатком. Більш того, продукт повинен підвищувати якість життя користувача – так у нього буде стимул використовувати його кожен день.

Як створити додаток, яке покращить якість життя

Щоб розробити по-справжньому цінний продукт, необхідно розуміти аудиторію. Поставте собі наступні питання про користувачів.

 • Що дає їм відчуття причетності?
 • Чи є їх пріоритетом безпека? Якщо так, як вони її вимірюють?
 • Чи віддають вони пріоритет ментальному і фізичному здоров’ю?
 • Яка частина дня засмучує їх найбільше і чому?
 • Що допомагає їм пережити довгий день?
 • Які хобі відповідають їх покликанням або допомагають провести вільний час?

Відповіді будуть дуже цінні для побудови потрібного UX. Приблизно 70% користувачів припиняють заходити в додаток через 30 днів після установки, тому що призначений для користувача досвід ніяк не впливає на якість їхнього життя.

Якщо мета стратегії ASO – зробити додаток відомим і доступним для пошуку, то його будуть часто завантажувати і часто видаляти. Набагато надійніше сфокусуватися на цінності та довгостроковому утриманні.

Для цього ще до запуску слід визначити цілі.

Визначайте цілі з урахуванням постійного зростання

Важко виміряти, наскільки додаток підвищує якість життя. Прив’яжіть це поняття до конкретних метрик.

Перш за все, визначте, які події всередині програми найцінніші. Якщо мета – поліпшити самопочуття користувача, можна відстежувати «кількість завершених за день медитацій».

Для постановки цілей використовуйте механіку SMART. Вони повинні бути точно сформульовані, вимірні, досяжні, актуальні та прив’язані до терміну.

Для прикладу візьмемо Headspace. Додаток безкоштовний для завантаження, але його мета – стимулювати користувача оплатити місячну підписку вартістю в $12,99, щоб розблокувати преміум-контент.

Мета може бути сформульована таким чином:

 • X користувачів завершили безкоштовний пробний період за термін в X;
 • X користувачів пройшли базовий курс за X днів.

Ці дані допоможуть виділити сегмент користувачів, які завершили курс, але не повернулися в додаток, а потім запустити компанію по залученню.

Як оптимізувати елементи метаданих

Власник додатку може керувати більшістю елементів на сторінці.

Назва програми та підзаголовок

Це перше, що побачить користувач. Назва повинна бути незабутньою, відповідною ідентичності бренду, описовою і включати ключове слово.

Як правило, користувачі запам’ятовують незвичайні імена.

Як і в SEO, тут існує оптимальна довжина: назви додатків повинні містити не більше 30 символів для iOS і не більше 50 символів – для Google.

Для App Store важливий і підзаголовок. Він дає додаткові 30 символів.

Опис

Google Play бере ключові слова з опису програми. У магазині Apple для цього є спеціальне поле.

Будь-який маркетолог знає, що надлишок ключових слів шкодить читанню тексту. Про це йдеться і в рекомендаціях Apple і Google.

Розглянемо опис додатка Habit Tracker. Його автори вирішили знехтувати інформативністю, щоб додати якомога більше ключів і маніпулювати видачею в пошуку.

Додаток Habit Tracker

Як просувати додаток в App Store і Play Store за допомогою ASO - tech, news, online-marketing, business

Скріншот: Том Вотлі

Порівнявши з першим результатом за запитом «трекер звичок». Опис Loop Habit ясно вказує на переваги програми.

Додаток Loop Habits

Як просувати додаток в App Store і Play Store за допомогою ASO - tech, news, online-marketing, business

Скріншот: Том Вотлі

Не кажучи вже про те, що це додаток обганяє Habit Tracker за кількістю завантажень (1 млн проти 100 тис.).

Якщо один додаток переконливо говорить з цільовою аудиторією на її мові, то інший не пропонує унікальну ціннісну пропозицію і упускає можливість встановити зв’язок з користувачами.

Ключові слова (тільки iOS)

Як вже говорилося вище, це поле є тільки в магазині додатків Apple. Користувачі його не бачать – воно потрібно лише для пошуку.

Ключові слова доповнюють назву програми, пояснюють, що воно робить, і яким має бути намір користувача. Ось як правильно заповнити це поле.

Визначте ключові слова конкурентів. Для цього поспостерігайте, по яких запитах відображаються їх застосування.

Використовуйте інструменти для ASO. Такі сервіси, як AppRadar, AppAnnie, Keywordtool.io і AppTweak, дозволять краще зрозуміти, хто використовує додаток і як його знаходять. Аналітичні інструменти допомагають досягти найцінніших користувачів, знизити вартість залучення клієнтів і витрати на рекламу.

Концентруйтеся на ключових словах з правильним інтентом. Поширена помилка – фокусуватися на трафіку та ігнорувати релевантність. Якщо вибирати менш популярні ключі з більшою релевантність, додаток збере менше трафіку, але приверне більше цінних користувачів. Покращені показники конверсії та утримання зроблять додаток помітнішим в App Store.

Іконки і скріншоти

Вибір скріншотів – дуже значимий компонент, який допомагає транслювати посил додатку. Згідно зі звітом Storemaven, гарне перше враження допоможе підвищити конверсію на 35%.

Ставтеся до скриншотів як до зображення на домашній сторінці. Релевантні та яскраві образи допоможуть транслювати унікальну торговау пропозицію і привернути увагу користувача.

Щоб зрозуміти, наскільки вдало вибрані скріншоти, дайте відповідь на наступні питання.

 • Чи відповідають іконки і скріншоти єдиному стилю бренду?
 • Чи описують скріншоти функціонал програми?
 • Чи зможе користувач за три секунди зрозуміти, чим йому корисний додаток?
 • Чи відповідають скріншоти дизайну головної сторінки?

Візьмемо сторінку додатка Duolingo.

Як просувати додаток в App Store і Play Store за допомогою ASO - tech, news, online-marketing, business

Скріншот: Том Вотлі

Побачивши скріншоти Duolingo, ми за три секунди дізнаємося, що це кращий додаток для вивчення іноземних мов, огляд на нього опубліковано в Wall Street Journal, він дозволяє вивчити більше 30 мов і робить навчання веселим.

Варто відзначити, що ідеальні для iOS скріншоти можуть не підійти для Play Store. У них різні аудиторії з різними мисленням, і кожен магазин додатків варто розглядати як окремий канал.

При цьому у кожного свої правила: в Google Play store можна завантажити до 8 скріншотів, а в Apple App Store – до 10.

Оновлення додатка

Багато користувачів упускають такий важливий фактор, як оновлення. Ніхто не захоче завантажувати додаток, який був одного разу розроблений і більш не підтримується.

Регулярні оновлення допомагають підвищити авторитет, поліпшити користувальницький інтерфейс і встановити довірчі відносини з користувачами. Не потрібно приховувати баги – вони зустрічаються у всіх. Зараз від розробників за замовчуванням чекають нових версій і можливостей, тому не варто відставати.

Ясно інформуйте користувачів про нові функції або виправлені помилки. Не використовуйте професійний жаргон – спілкуйтеся з аудиторією на її мові.

Це добре виходить у Slack: описи оновлень короткі та зрозумілі, і користувачеві не доводиться вникати в складну мову. Оновлення випускаються щотижня, і аудиторія знає, що цей додаток буде постійно поліпшуватися.

Інші фактори

Розробники програми можуть впливати не тільки на метадані.

Кількість завантажень

Цей показник вказує на популярність додатку, і тому магазини додатків його враховують. При цьому не варто віддавати пріоритет цій метриці на шкоду іншим: це приведе до поганого утримання та великій кількості відмов.

Apple Store враховує в рейтингу додатку швидкість установки, щоденний приріст і кількість перших установок.
Google також звертає увагу на швидкість установки і кількість перших установок.

Використання програми та залученість

Найважливіша метрика для розробників додатків – співвідношення установок до вартості. Відповідайте собі на наступні питання:

 • Яка частка користувачів, які завантажили додаток, використовує його?
 • Скільки часу потрібно користувачеві, щоб зрозуміти, в чому цінність програми?
 • Скільки часу користувачі проводять в додатку?
 • Як часто вони його знову запускають? З якою періодичністю використовують додаток – раз в день, кілька разів на тиждень або рідше?

Розглянемо, як це робить Pinterest.

Перша дія, яка вимагається від нового користувача – створити обліковий запис. Таким чином, мета для розробників на цьому етапі буде залежати від успішних реєстрацій.

Потім потрібно створити дошку і прикріпити до неї один пін. На даному етапі метрика – кількість нових користувачів, які створили дошку і прикріпили до неї хоча б один предмет.

Після цього можна заохотити їх знайти перших передплатників, поділившись дошкою або піном з одним. Тут важливе число нових користувачів, у яких є хоча б один передплатник.

Складіть схему специфічних взаємодій, які допоможуть новому користувачеві отримати більше цінності від програми і регулярно її запускати.

У міру приросту користувачів можна використовувати когортний аналіз, щоб вивчити дані минулої когорти. Аналіз найбільш захопленої аудиторії допоможе встановити, до яких подій всередині програми варто підштовхувати користувачів.

Рейтинги та відгуки користувачів

Громадське схвалення може принести високоякісні ліди. Хороші відгуки демонструють Apple і Google, що користувачі цінують ваш продукт. Ця інформація буде використана для формування рейтингу програми.

Вивчення відгуків допоможе зрозуміти, що працює, а що ні. Використовуйте зворотний зв’язок, щоб виправити помилки або запустити нові функції, які поліпшать призначений для користувача досвід.

Найефективніший спосіб отримати більше відгуків – попросити.

Надсилайте пуш-повідомлення з проханням залишити відгук при завершенні будь-якого етапу. Наприклад, після проходження курсу або коли у профілю набралася певна кількість передплатників.

50% користувачів відключають повідомлення, тому через деякий час після установки можна зв’язатися з ними через Google, Facebook або Instagram і попросити оцінити додаток.

Оптимізація для магазинів додатків – тривалий процес. Не можна просто пошукати ключові слова, додати опис та скріншоти і забути про це.

Щоб отримати довгострокові результати, необхідно працювати над стратегією ASO і дотримуватися її. Для цього потрібно розуміти своїх користувачів, фокусуватися на їхньому досвіді, відстежувати і оптимізувати дані програми.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu