Країна, Новини, Спільнота

Вивчення української мови: 12 безоплатних курсів, лекцій та застосунків для вивчення української мови

07 Червня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Як казали інтернет-класики, раніше ти сміявся з того, як говорить Кличко, а тепер Кличко — це ти. Попри всю повагу до мера найкращого міста планети, багатьом із нас доводиться надолужувати знання солов’їної. Бо російську ми намагаємось забути, а для привітань із перемогою нам знадобиться уся українська красномовність. Підготували для вас добірку курсів, лекцій та застосунків для вивчення української мови. 

Курси лекцій з української мови та літератури

Експрес-уроки від пана Авраменка для «1+1»

Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, був українським крашем ще задовго до шаленої популярності Олексія Арестовича. Якщо у вашому житті було ЗНО з української мови та літератури, знайте: Авраменко — автор тієї самої книжки для підготовки. До речі, класний підручник! Неповторна харизма та витонченість жестів пана Авраменка дісталися й телебачення — легко, швидко, з цікавинками.

Формат: 311 експрес-уроків української мови тривалістю 1,5–3 хвилини.

Курси від студії онлайн-освіти EdEra

В описі зазначається, що їхнє головне призначення — це підготовка до ЗНО та подальше засвоєння матеріалу. Не лякайтеся, хоча я розумію багатьох, у кого ця абревіатура викликає щемливі спогади. Саме курс для ЗНО — стиснуті в серію лекцій усі роки шкільної програми. Чудова база.

Частина I присвячена фонетиці (звуки), частинам мови, значенню слів та орфографії.

Формат: 14 годин лекцій загальною тривалістю 30 годин із вправами для перевірки.

Частина II розкриває багатство синтаксису (речення і словосполучення), пунктуації та стилістики. 

Формат: 15 лекцій + додаткові матеріали.

Для проходження потрібно зареєструватися на платформі.

Лайфхаки з української мови. EdEra x Освіторія

Знов-таки, бачимо слово ЗНО, але у прагненні українців удосконалити мову нас не спинити. Гарний продакшн, харизматичний викладач. Крім того, підручники, конспекти та додаткові навчальні матеріали.

Формат: короткі лекції 15–20 хв

Лайфхаки з української літератури. EdEra x Освіторія

Цей курс не з української мови, але теж важливий. Українська література, яка після травми шкільного навчання (вибачте) багатьма сприймалась обережно, чекає на вас. У курсі можна розкрити літературу вже у новому контексті.

Формат: короткі лекції 15–20 хв

Великий конспект «Лайфхаків»

…або усе, що ви хотіли прочитати про правила української мови. Улюблена сторінка — це відповідники до іншомовних слів. Бо не аеропорт, а летовище!

Читайте тут

Українська за 27 уроків від Prometheus

Курс української мови від мастодонта української онлайн-освіти. У колабі із «Є-мова»  Prometheus створили серію лекцій для удосконалення побутового рівня «українського мовлення». Головні питання для побуту та роботи, аби заповнити прогалини й відчути неповторну впевненість, яка виникає, коли знаєш як правильно. Багато додаткових матеріалів, завдань (наприклад, послухати пісню «Бумбокс») і конспектів. Навчання може бути цікавим!

Формат: короткі лекції до 10 хв.

22 уроки до мовної впевненості від «Є-Мова»

На платформі «Є-Мова» доступні платні та безоплатні курси. Якщо ви почуваєтесь в українській більше впевнено (B1-B2), стануть у пригоді «22 уроки до мовної впевненості»  — безоплатний курс, який допомагає в розширенні словникового запасу та торкається суспільно-політичних питань. Тобто жодних «Київ — столиця України». Також доступні додаткові матеріали, тексти, вправи.

Формат: короткі лекції до 10 хвилин.

Застосунки та сайти для вивчення української мови

«Кобза»

App Store || Google Play 

Нашумілий на початку року застосунок українського виробництва (із референсом Wordle) «Кобза» теж допомагає вивчати мову. Спробуйте вгадайте те слово! Інколи на вас чекатиме сюрприз у вигляді букв, які ви навіть не уявляли в цьому слові. До речі, випустили інтерв’ю із його засновником.

Платформа «Мова» та корисні соцмережі

Дизайн + мінімум слів + короткі формати = мрія міленіала. З приємного: застосунок (App Store), сторінка в Instagram та Twitter.

На сайті та в застосунку доступна велика бібліотека картинок про українську мову. Фразеологізми, кальки, правильні наголоси. Також там можна пройти вправи (теж ігрова форма). Це не про системне навчання, радше для ненапруженого засвоєння всяких мовленнєвих цікавинок.

Р.І.Д.

App Store || Google Play

Застосунок, створений для розширення словникового запасу та «поглиблення знань з української мови». Щодня вам пропонують три слова — із детальним значенням, прикладом вживання та правильним наголосом.

За кожне запам’ятоване слово (хоча б дочитайте текст до кінця), вам нараховуються +3 піщинки — внутрішня валюта. За ці піщинки можна «придбати» тексти про українську культуру та історію у зв’язаному застосунку «Крамниця». Учіть слова та здивуйте усіх значенням слова гвинтокрил (щось летюче — не рахується).

Слухайте українську літературу

Окрім проактивного вивчення мови, важливо її вживати та хоча би чути поза навчальним контекстом. Українську художню літературу, близьку вам за духом і смислами, можна послухати у записі авторів на Megogo.

Bonus Track

Вивчайте українські діалекти, допомагайте армії у застосунку BE WITH UA

Google Play || App Store 

Команда розробників CHI Software створила мобільний застосунок BE WITH UA.

Суть: квіз зі словами Львівської ґвари — сукупності українських, польських, німецьких, єврейських, угорських і навіть англійських слів та виразів, які десятиліттями формувались на території сучасного Львова й досі активно використовуються місцевими мешканцями.

У застосунку транслюється відеореклама та статичні рекламні банери: один перегляд = 0,014 центам. Одна тисяча переглядів = $14, які переказують на допомогу ЗСУ. Якщо додивитися до кінця, ціна перегляду буде вищою (закони Дикого Заходу рекламного ринку).

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu