Кар'єра, Новини, Розробникам, Студенту

Онлайн-сервіси, які допоможуть вивчити програмування

02 Липня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Щоб почати кар’єру в IT, потрібно пройти дорогі курси, жити у місті-мільйоннику та бути генієм з математики. Ці упередження стають на шляху чи не кожного, хто замислюється про те, як вивчити програмування. Тим більше зараз, коли країна переживає війну та тисячі людей втратили свої домівки та роботу.

Однак десятки, якщо не сотні, онлайн-сервісів доводять — отримати навички для роботи в IT можна дешево чи безплатно, з майже будь-якого місця на планеті. Якщо ж причиною сумнівів стає «нетехнічний» диплом, слід згадати, що 2020 року в Європі близько третини IT-спеціалістів не мали вищої освіти взагалі.

Розглянемо 15 найбільш популярних і зручних онлайн-сервісів, які допоможуть «ввійти в IT» або прокачати початкові навички.

Як вивчити програмування? Загальні сервіси для онлайн-навчання

Тут можна знайти безліч онлайн-курсів, велика частина або більшість яких присвячена програмуванню й іншим IT-спеціальностям.

Udemy

Платформа, на якій міститься понад 180 000 відеокурсів у категоріях «Розробка», «IT та ПЗ», «Офісне програмне забезпечення». Існують також курси з бізнесу, маркетингу, особистого зростання тощо, проте основний акцент платформа робить на технічні спеціальності. Наприклад, мову програмування Python тут вчать 33 мільйони студентів.

Навчання не безплатне, однак вартість повного курсу програмування часто не перевищує 100$. Викладачі — спеціалісти з усього світу, чиї публікації проходять перевірку на якість від фахівців платформи.

Що подивитись? «The Web Developer Bootcamp 2022» — великий курс на понад 600 лекцій, який вчить працювати з HTML, CSS, JS, Node й іншими мовами програмування.

Coursera

Один з найвідоміших сервісів онлайн-освіти, який охоплює всі наукові теми та містить бакалаврські та магістерські програми. Курси публікуються від університетів, тому навчання досить професійне. Розділи «Природничі та технічні науки», «Інформаційні технології», «Комп’ютерні науки», «Науки про дані» містять різноманітні IT-курси з ґрунтовною теоретичною базою та практичними завданнями.

Існують повністю безплатні курси або такі, що потребують підписки. На безплатних можна вільно навчатися та отримувати навички, однак доведеться придбати курс, щоб завантажити сертифікат.

Що подивитись? Python Programming: A Concise Introduction — курс, який допоможе розібратись у мові програмування Python та почати працювати.

Udacity

Платформа, яка повністю орієнтується на IT та дотичні до цього спеціальності — продакт-менеджмент, діджитал-маркетинг тощо. Курси переважно розраховані на кілька місяців навчання. Крім знань та можливості попрактикуватися на проєктах, студенти отримують підтримку технічного ментора і допомогу під час пошуку роботи.

Навчатись можна за підпискою на один або три місяці. Існує програма персональних знижок, які можна застосувати до будь-якого курсу на платформі, та повністю безплатні програми у кожному розділі.

Що подивитись? Introduction to Programming — чотиримісячна програма, яка знайомить з основами програмування на HTML, CSS, Python та JavaScript.

KhanAcademy

Неприбутковий сервіс, що містить курси майже з усіх тем, які вивчають у школах і коледжах. В тому числі цілком дорослі матеріали з програмування, безпеки даних та комп’ютерної анімації. Курси містять відео із поясненнями, завдання та квізи для перевірки знань.

Навчання повністю безплатне. Платформа існує коштом благодійних внесків та волонтерів, а її метою є доступна кожному освіта світової якості.

Що подивитись? Hour of Code™ містить найпростіші вправи, які допоможуть зрозуміти принципи програмування та створити інтернет-сторінку за допомогою HTML.

edX

Платформа, що об’єднала курси з усеможливих предметів — від фізики й інженерії до філософії та етики. Розділи «Комп’ютерні науки» та «Аналіз даних» відповідають за інформаційні технології. Тут розміщені численні курси з програмування від світових університетів (Гарварду, Массачусетського технологічного інституту тощо) та компаній (наприклад, IBM).

Серед курсів є платні й такі, що мають безплатну версію. Остання дає можливість навчатися — проте доведеться придбати курс, якщо плануєте отримати сертифікат.

Що подивитись? C Programming: Getting Started — безплатний курс, на якому можна дізнатись принципи програмування на С і почати кодити.

Онлайн-школи для вивчення програмування

Здебільшого це навчальні сервіси, повністю зосереджені на IT. Вони більш спеціалізовані та пропонують різні інструменти для вивчення програмування — відео, статті, челенджі, підтримку спільноти тощо.

Codecademy

Платформа, що має багато власних курсів, відсортованих у каталозі по мовах програмування та IT-спеціальностях. Крім окремих курсів, тут є Career Path та Skill Path. Перший допоможе отримати всі необхідні навички для роботи, а другий — пропрацювати одну за вибором. Платформа також має проєкти, на яких можна практикуватись, та багато допоміжних матеріалів.

Базові курси та підтримка спільноти є безплатними, але за інші можливості потрібно заплатити. Сервіс працює за підпискою і має знижки для чинних студентів коледжів.

The Odin Project

Сайт, що розібратись з основами програмування, а потім обрати з двох напрямків для більш ґрунтовного вивчення — Ruby on Rails або Javascript. Проєкт розрахований на те, щоб займатися самотужки та одразу наповнювати портфоліо на Github, щоб по завершенні курсів влаштуватися на роботу.

Сервіс повністю безплатний і працює завдяки волонтерам. Програма та сайт відкриті — кожен, хто впевнено програмує, може їх вдосконалювати, виправляти баги та додавати нові матеріали.

Hackr.io

Сервіс, що зібрав курси майже з усіх IT-тематик — від популярних мов програмування до SEO та дизайну. Це каталог із посиланнями та короткою інформацією про курси, які розміщені на інших ресурсах. Можна відфільтрувати запропоновані матеріали за рівнем підготовки слухача, мовою та іншими параметрами.

Сайт є безплатною спільнотою, де кожен може додати курс до каталогу, підписатися на цікаву тему та просувати найкращі курси. У переліку є як безплатні, так і платні курси, про що на сайті теж є відмітки.

CodeAvengers

Платформа має три варіанти навчання — для дітей, вчителів та більш дорослої аудиторії (15+). У «дорослому» розділі можна почати зі створення додатку, сайту чи гри за детальними інструкціями, а далі вивчати мову програмування — HTML/CSS, Python або JavaScript. Завершальний етап — отримання навичок для кар’єри розробника, програмного інженера чи веб-дизайнера. Програма поділена на модулі, які легко проходити один за одним.

Доступ надається за підпискою на місяць, пів року або рік. Щоб ознайомитись із можливостями платформи, можна використати безплатний пробний період.

Code Conquest

Сайт, який відповідає на основні питання про програмування, містить багато інструкцій, порад і пояснень. Тут можна знайти посилання на інструменти, бібліотеки, книжки тощо, зібрані за розділами відповідно до мов програмування.

Доступ до інформації повністю безплатний. Сайт у форматі блогу не замінить повноцінних курсів, однак допоможе у якості довідника під час навчання.

Сайти для тренування і навчання на практиці

Коли основні принципи програмування вже знайомі, а обрана мова базово зрозуміла, можна відпрацьовувати отримані знання на практиці. Існують кілька сайтів, які допоможуть потренуватись перед робочими проєктами.

Codewars

Сайт, на якому учасник виконує короткі вправи з програмування, отримує відгуки спільноти та порівнює свої рішення з іншими. Вправи не мають інструкцій — це суто завдання, які ускладнюються разом зі зростанням рівня учасника. Можна пройти весь шлях від початківця до експерта, а також створювати власні завдання для інших розробників. Однак для участі потрібні базові знання певної мови програмування.

Навчання нагадує гру, де розробники змагаються за вищий рівень, відточують навички та спілкуються. Участь повністю безплатна, проте доведеться пройти невеликий тест перед початком.

Dash by General Assembly

На платформі можна послідовно виконувати програмні проєкти, кожен з яких поділений на короткі завдання з інструкціями. Конструктор на сайті дає можливість писати код та одразу бачити результат на іншій частині екрану. Навчаючись, учасник відкриває нові навички, за якими може відслідковувати свій прогрес.

Платформа повністю безплатна. Вона допоможе вивчити основи HTML, CSS та JavaScript через нескладні ігрові вправи.

Sololearn

Назва сервісу вже говорить про те, що він створений для навчання самотужки. Тут можна обрати одну з поширених мов програмування та проходити курс, поділений на короткі зручні вправи. Після кожного уроку йде практика, а у кінці розділу потрібно виконати проєкт. Більшість курсів розраховані на початківців, але деякі (як-от Python) мають варіанти для більш досвідчених студентів.

Можна займатися безплатно або купити підписку на Pro-акаунт, який дає більше можливостей для практики та прибирає рекламу.

Edabit

Сервіс, що містить невеликі завдання з програмування, інструкції до них та рішення, до якого можна звернутись у разі складнощів. Навчання — це і програмування, яким воно є насправді, і одночасно гра, у якій потрібно здобувати бали, відкривати рівні та змагатися з іншими учасниками. Складність завдань поступово зростає, тож практикуватись можуть як новачки, так і люди з середніми та високими навичками.

Заняття на сервісі безплатні. Серед доступних мов програмування — PHP, Python, Java, JavaScript, C++, C#, Ruby on Rails та Swift.

freeCodeCamp

Сайт, що дозволяє пройти шлях від початківця до першої роботи в IT. На цьому шляху доведеться побудувати 5 проєктів від найпростішого до найскладнішого, та здобути 5 сертифікатів. Для початку потрібно визначитися зі сферою, яку обрали собі для роботи. Практика під час навчання складе тисячі годин програмування, які згодом допоможуть впоратися зі справжніми проєктами.

Як зазначено у назві сервісу, навчання повністю безплатне. Тут можна попрацювати над веб-дизайном, front-end та back-and розробкою, алгоритмами JavaScript, QA-тестуванням, аналізом даних за допомогою Python та іншими спеціальностями.

А ось 10 (не)простих способів стати айтішником безкоштовно від українських ініціав

IT-Generation

Освітня програма запроваджена Міністерством цифрової трансформації як пілотний проєкт разом з USAID, Binance та UNDP.

В рамках першого етапу планують навчити 1000 людей. Голова Мінцифри зазначив, що на другому етапі, після апробації цього підходу, вони планують навчити ще 2000 людей, і далі масштабувати цей проєкт до показників від 10 000 до 60 000 студентів, що зможуть безкоштовно пройти навчання.

Детальніше — тут

SheCodes

SheCodes Foundation вирішили безкоштовно навчити 10 000 українських жінок, що були змушені залишити власні домівки, програмуванню, щоб відкрити нові кар’єрні можливості.

Українським біженкам або жінкам, які проживають в Україні можна подати заявку, щоб безкоштовно навчитися кодувати.

Після того, як заповните заявку, команда в найближчий час її розгляне і повернеться із відповіддю.

До програми уже долучилося майже 3 000 українських жінок.

Детальніше — тут

Projector Institute 

Projector Institute запустив Projector Creative & tech Foundation для навчання 5000 українських жінок новим професіям у креативних та IT-індустріях.

Кошти на стипендії зберуть за допомогою міжнародної фандрейзингової програми та вкладення Projector Institute.

Також Projector Foundation надаватиме кар’єрну підтримку — доступ до бази вакансій, комунікацій з потенційними tech компаніями, консультації з написання резюме, проходження співбесіди тощо.

Подати заявку на отримання стипендії можуть українки, які через війну втратили роботу та змушені були змінити місце проживання. Вимагається володіння англійською не нижче Intermediate.

Детальніше — тут

Beetroot Academy

IT-школа Beetroot Academy запустила безкоштовний ознайомчий курс про професії в ІТ, що розрахований на людей із бажанням працювати в ІТ та не можуть визначити яку спеціальність обрати.

Онлайн-курс, як зазначено в описі навчання, познайомить усіх бажаючих з п’ятьма спеціальностями: Project management, UI/UX-дизайн, QA Manual, а також Front-end та Python-розробка.

Кожній з професій присвячений окремий модуль з чотирьох уроків і практичних завдань. Курси потрібно проходити самостійно. Усі матеріали викладені українською та англійською мовами. Зареєструватися можна тут.

Також школа відкриває стипендіальну програму для українців, які втратили роботу через війну. Мета — допомогти щонайменше 1000 українцям здобути освіту та знайти роботу у сфері ІТ.

Податися на стипендії можуть всі повнолітні українці, які залишилися без роботи через війну та прагнуть опанувати нову професію в ІТ. На кандидатів чекає три етапи відбору.

Детальніше — тут

Selection Sprint

Українки можуть стати розробницями в естонській школі кодування

Всі студентки, яким виповнилось 18 років, та хто володіє англійською, можуть до 12 червня 2022 року подати заявку на навчання до естонської школи kood/Jõhvi.

Щоб подати заявку потрібно спершу пройти когнітивну гру на www.kood.tech. Вона перевірить пам’ять, аналітичне мислення та навички розв’язування проблем. Вміти та розуміти програмування для цього не потрібно.

Ті, хто пройшов когнітивну гру, будуть запрошені на інтенсивний тритижневий навчальний табір із кодування Selection Sprint.

200 найкращих студенток з України отримають стипендію та безоплатне проживання під час навчання в естонській школі кодування.

Детальніше — тут

«Будь»

Громадська організація INSCIENCE запустила платформу «Будь» для жінок, які хочуть опанувати професії тестувальниці, розробниці чи дизайнерки.

Наразі відкрита освітня програма для майбутнього працевлаштування в IT.  Лекція з підготовки резюме та супровідного листа відбудеться 6 липня, про проходження співбесіди — 13 липня, побудову кар’єрної стратегії — 20 липня.

Детальніше — тут

Вінницька IT-академія

Вінницька IT-академія реалізує соціальний проект для біженців, які постраждали від війни, та участників бойових дій з росією, в рамках якого готуватиме айтішників із гарантованим працевлаштуванням та поверненням їх в Україну.

Навчастимуть за такими напрямками:

  • автоматизоване тестування;
  • проєктний менеджмент (PM);
  • школа хакерів для дітей 6-16 років;
  • англійська для ІТ;
  • ручне тестування;
  • веб-дизайн (UI/UX);
  • програмування.

Зареєструватися на курси можна тут.

Детальніше — тут.

SET University

Університет також запускає безплатний курс-інтенсив з кібербезпеки для людей, які хочуть опанувати професію експерта або влаштуватися на роботу в цій галузі.  Це базовий курс, завдяки якому учасники отримають практичні навички, необхідні для старту в роботі фахівця з кібербезпеки.

Для участі у курсі потрібно володіти англійською на рівні intermediate та вище, бо доведеться опрацьовувати безліч матеріалів англійською. Також учасникам варто мати базові технічні або математичні знання. Онлайн-навчання почнеться у середині травня і триватиме три місяці.  Дізнатися більше та залишити заявку можна на сайті.

Детальніше — тут.

Ш++

Тут навчають безкоштовно програмуванню всіх від 12 до 100 років.Більше 75% дорослих, які пройшли хоча б половину навчання, влаштовуються на роботу.

Навчання проходить онлайн і триває 8 місяців.

Із підлітками з 12 до 17 років, крім програмування вивчають  дизайн, 3D, hardware й інші напрямки. Навчання проходить офлайн у Кропивницькому.

Детальніше — тут

Boosta Academy

Онлайн-школа від IT-компанії Boosta пропонує усім охочим освоїти нову digital-професію на безкоштовних курсах. Обирайте один із чотирьох напрямів: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr.

Отримати доступ до будь-якого з цих курсів можна, заповнивши Google-форму.

Детальніше — тут

 

***

IT-сфера залишатиметься перспективною у найближчі роки. До 2030 кількість розробників, тестувальників та аналітиків у ній зросте майже на чверть за прогнозом Американського бюро статистики. Активний розвиток сфери впливає і на можливості навчання — почати програмувати зараз простіше, ніж будь-коли.

Онлайн-курси програмування можуть стати способом увійти у професію — або спробувати себе й перевірити, чи цікавить така робота на практиці. Що вони точно допоможуть — так це перейти від «одного дня почну вчитися» до відкритого вікна з уроками та поступового прогресу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu