Бізнес, Країна, Новини, Спільнота

Уряд запускає гранти на бізнес та навчання. Скільки грошей та як податися?

04 Липня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Уряд запускає грантові програми для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки України. Серед напрямків фінансування – гранти технологічним стартапам та на отримання українцями ІТ-освіти.

Що за програма

Загалом грантова програма уряду має на шість напрямків, по кожному з яких можна отримати відповідну суму коштів на безповоротній основі:

Уряд запускає гранти на бізнес та навчання. Скільки грошей та як податися? - community, news, country, businessУряд запускає гранти на бізнес та навчання. Скільки грошей та як податися? - community, news, country, business
 • мікрогрант на власну справу – до 250 000 грн;
 • на розвиток переробного підприємства – до 8 млн грн;
 • на закладку саду – до 400 000 грн на га;
 • на розвиток теплиці – до 7 млн грн за 2 га;
 • ІТ-стартапи – до 8 млн грн;
 • ІТ-освіту.

Загальний бюджет програми за даними «Forbes Україна» – понад 40 млрд грн, які підуть із резервного фонду бюджету. Коротко розглянемо кожний з напрямків.

Мікрогранти для створення власного бізнесу (бюджет – 5 млрд грн)

Програма розрахована як на досвідчених українців, так і на початківців – податися може будь-хто. Сфера діяльності не має значення, при цьому людина не може працювати на інших підприємствах або вести інший бізнес.

Розмір мікрогранту стартує від 50 000 грн та залежить від кількості майбутніх робочих місць, які створює підприємець. Якщо це одне робоче місце – 150 000 грн, 250 000 грн – за два і т.д.

 • Дедлайн подачі заявки на перший етап програми – до 10 липня. Інформація про подальші етапи – тут.

Гранти для розвитку переробного підприємства (бюджет – 24 млрд грн)

Програма підходить як для ФОП, так і юридичних осіб. Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо. Кошти виділяють на придбання основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання), їх доставку та введення в експлуатацію.

Загалом можна залучити до 8 млн грн державного співфінансування для старту чи розвитку виробництв з переробки. Потрібно розуміти, що в даному напрямку засновник частково фінансуватиме бізнес самостійно. Так, для першої тисячі заявників держава співфінансує 70% від вартості проекту – решту оплачує отримувач. Для наступних заяв держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проекту.

Підприємці, які отримали кошти, зобов’язані протягом 3 років сплатити податки та ЄСВ у розмірі гранту та створити щонайменше 25 робочих місць.

 • Дедлайн подачі заявки на перший етап програми – до 15 липня. Інформація про подальші етапи – тут.

Державне фінансування закладки саду (бюджет – 4 млрд грн) або розвиток тепличного господарства та (7 млрд грн)

У межах програми держава планує профінансувати садів на 10 000 га та видати 1000 грантів на теплиці. Для першої тисячі заявок держава компенсує 70% від вартості проекту, для всіх наступних заявок – 50%.

Отримувачі коштів зобов’язуються створити 40 нових постійних та сезонних робочих місць у тепличному господарстві та від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць – у садовому.

 • Дедлайну подачі заявки немає. Опрацювання – 15 робочих днів з моменту подання.

Грант на реалізацію стартапу (бюджет – від 400 млн грн )

Фінансування можуть отримати як розробники готових технологічних продуктів, так і фахівці, які мають ідею проекту. В залежності від стадії реалізації, підприємець може залучити:

 • безповоротний грант від 750 000 до 3,5 млн грн – надає Фонд розвитку інновацій (USF);
 • поворотна фінансова підтримка від 3,5 до 8 млн грн від Національного фонду інвестицій України.

В залежності від етапу розвитку стартапу засновники зобовʼязуються створити не менше 3-10 робочих місць (в залежності від типу стартапу), розробити технологію, яка буде конкурентною перевагою проекту та орієнтуватиметься на зовнішній ринок, і повернути 50% суми гранту у вигляді податків та зборів протягом 2 років.

Уряд називає проєкт експериментальним, а його фінансування з 400 млн грн можуть збільшити до 10 млрд грн упродовж 24 місяців. У 2022-му на його реалізацію потрібно 1 млрд грн бюджетного фінансування.

Кошти на навчання ІТ-спеціальностям «Старт в ІТ» (бюджет – 1,8 млрд грн)

Програма передбачає оплату вартості навчання для громадян, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО та люди, які бажають отримати нову професію у сфері IT. Податися може будь-хто від 21 до 60 років, але бажано знати англійську мову на середньому рівні.

Одержувачам гранту надається електронний сертифікат для професійного навчання, який гарантує оплату навчальних послуг. Учасники програми мають використати сертифікат протягом 10 робочих днів з дня видачі, уклавши на його підставі договір з закладом освіти.

Особи, які беруть участь у програмі, зобов’язуються пройти курс навчання та після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, або відкрити власну справу в цій галузі.

** Додатково Міністерство цифрової трансформації спільно з блокчейн-екосистемою Binance та Львівським ІТ Кластером оголосило про запуск ще однієї освітньої програми для свічерів – IT Generation. Треба розуміти, що це – окремі проекти з окремими бюджетами.

Як податися на грант від Уряду

По першим чотирьом напрямкам заявки вже приймаються через портал “Дія” з допомогою сервісу “єРобота”.

 • На сторінці сервісу потрібно обрати напрямок, за яким ви хочете податися,
 • прикріпити бізнес-план та оформити заявку.
 • “Ощадбанк” оцінює репутацію заявника та бізнес-план.
 • Проводить співбесіду.
 • Рішення про надання коштів приймає відповідний держорган. Так, у випадку мікрогрантів це Державна служба зайнятості, для садів та теплиць – Мінагрополітики, а для переробних підприємств – Мінекономіки.
 • У разі погодження гранту гроші надійдуть на окремий рахунок підприємця в “Ощадбанку”.

Для стартапів та свічерів процедура інша.

 • Заявку на участь у програмі фінансування стартапу слід подати через сайт Фонду розвитку інновацій. Рішення про надання гранту приймається на конкурсній основі, де проекти оцінюються експертами.
 • Заявки учасників разом з пакетом документів приймаються центрами зайнятості.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu