Війна, Новини

Виїзд чоловіків за кордон: що відомо наразі

14 Вересня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

На початку вересня Кабмін не підтримав ініціативу по дозволу чоловікам виїжджати за кордон по справах на 7 днів. Але цю ідею не поховали, Кабмін хоче її дошліфувати, як із посиланням на пресконференцію прем`єр-міністра Дениса Шмигаля розповідає Forbes.ua.

  • Ця ідея називалась «єВідрядження», і вона мала працювати так. Виїхати в робочу поїздку за кордон чоловіки могли би на строк до 7 днів. Дозвіл можна було би оформити на порталі «Дія». Послугу хотіли зробити доступною для фізичним особам-підприємцям (ФОП) та юридичним особам, які відповідають певним умовам.
  • Згодом стало відомо, що голова Кабміну не підписав цю постанову. Але за даними з пресконференції 14 вересня 2022 року, уряд не відкинув цю ідею:
    • Мінекономіки має «дошліфувати» механізм та зробити його більш простим, зрозумілим та прийнятним для бізнесу, цитує видання Шмигаля. Про які саме зміни йдеться, голова уряду не уточнив.
    • Постанову мають опрацювати найближчим часом. Основна причина, з якої документ не підписали у першій ітерації: дискримінаційні умови для певних галузей, а також відсутність гарантій повернення чоловіків із таких відряджень, пише видання із посиланням на власні анонімні джерела.

Окрім «єВідрядження», є ще одна ініціатива, яка дозволить чоловікам виїжджати за кордон, але цього разу законодавча. Депутат від партії «Слуга народу» Георгій Мазурашу зареєстрував у парламенті законопроект, що дозволяє чоловікам полишати країну за плату в 13 000 грн, повідомляє dev.ua. Це проект закону № 8029, і він передбачає дозвіл на виїзд за кордон чоловікам, які:

  • внесуть гарантійний внесок в державний банк в сумі 5 неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян (напевно, все ж прожиткових мінімумів — Ред.) (станом на теперішній час це 13 000 грн), з якого щомісяця сума, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати (станом на тепер це 2697,5 = ЄСВ 22% — 1430,0 + ПДФО 18% — 1170,0 + військовий збір 1,5% — 97,5), буде перераховуватися на рахунок ЗСУ;
  • нададуть письмове підтвердження добровільного обов’язку поповнювати цей рахунок (з внеском) щомісяця на ту ж суму податків з мінімалки і дозвіл звідти перераховувати щомісяця кошти на рахунок ЗСУ.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu