Новини, Підприємництво, Пресрелізи, Стартапи, Технології

Startup World Cup: чому туди варто поїхати?

23 Жовтня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Цього року  Україна була вперше офіційно представлена на глобальному конкурсі-пітчингу в США, де раз на рік за $1 000 000 доларів інвестицій традиційно змагаються стартапи-фіналісти регіональних відборів з 70+ країн світу. Оскільки торік через пандемію коронавірусу Grand Finale конкурсу у Кремнієвій долині не відбувся, на Startup World Cup 2022 свої проєкти презентували і переможці нацвідборів попередніх років. 

Від України на конкурсі також було два учасника – фіналісти Startup World Cup Ukraine 2020 та 2022: Дмитро Сурду зі своїм стартапом Kray Technologies (автоматичні безпілотники для внесення засобів захисту і підживлення рослин) та Олег Дрижак зі стартапом MANNA (інтерактивна медіа платформа для створення авторського 3D-анімаційного контенту, стрімінгу та соціальної взаємодії у VR середовищі). Крім того, до української делегації на конкурсі також входили представники організатора українського регіонального відбору – команди Ukrainian Future, бізнес-інкубатору Малої академії наук України, і два стартапи-резиденти UF – Harmix Назара Поночевного та AiSport Анни Степури. Вони долучилися до SWC, як гості.

Як це було

Триденний Startup World Cup 2022 офіційно розпочався о 10 ранку (за місцевим часом) 28 вересня у Бродвейських студіях Сан-Франциско. Замість традиційних 3,5 хвилин на представлення проєкту – цього разу стартапери мали вкластися у 2 хв. Очевидно, що організатори вирішили скоротити час виступів через значно більшу, ніж зазвичай, кількість учасників. Модератором пітчу був генеральний партнер організатора конкурсу – міжнародної венчурної компанії Pegasus Tech Ventures і головний експерт Startup World Cup Білл Райхерт. Відбір тривав практично весь день – з невеликими перервами на каву та спілкування. У цей час глядачі та інвестори, які спостерігали за битвою стартапів із глядацької зали, мали нагоду особисто поспілкуватися з СЕО проєктів, які їх зацікавили.

Попри те, що представникам України – Дмитру та Олегу – вдалося достойно представити свої стартапи, до десятки фіналістів конкурсу вони не потрапили. Натомість, змогли пітчити стартапи на головній сцені Grand Finale, що відбувся 30 вересня у готелі Marriott Marquis. Головний інвестиційний приз SWC в $1 000 000 цього року забрав канадський стартп SRTX, що створює нові матеріали та програмне забезпечення для створення тканин.

Утім, як не раз зазначали самі організатори конкурсу, Startup World Cup – це не тільки про гроші. Це воркшопи, численні зустрічі, живе спілкування з інвесторами, інноваторами та засновниками техгігантів, які мають офіси у Кремнієвій долині. Нерідко саме поїздка на SWC стає для стартапу початком нового етапу розвитку. Адже, крім головного інвестиційного призу, конкурс забезпечує нові ділові контакти та пропонує нові можливості розвитку. Домовленості про співпрацю тут часто укладають просто під час перерви між пітчами, воркшопами чи на networking party. Цього року організатори SWC подбали навіть про своїх підписників у соцмережах – за найкращий пост-висвітлення івенту розігрували дві туристичні путівки на Гаваї.

Серед спікерів заходу цього року були Kevin O’leary (ABC’s Shark Tank), Lidia Fonseca (CTO Pfizer), Thuan Pham (Former CTO Uber, Coupang), Sri Shivananda (CTO PayPal), Thomas Dohmke (CEO GitHub) та багато інших.

Чим ще запам’ятався Startup World Cup 2022? Про цінність для розвитку бізнесу, доцільність участі і загальні враження від конкурсу – у розповідях його учасників.

«Вразила швидкість ухвалення рішень: тут ніхто не розгойдується – береш і робиш!», – Віталій Лісовий, директор Ukrainian Future – бізнес-інкубатору Малої академії наук України.

Участь у Startup World Cup для нас була вкрай важливою. Україна була представлена на великій сцені Startup World Cup одразу двома стартапами, не дивлячись на всі виклики. Світ бачить, що в нас є якісні команди і цікаві рішення, які можуть бути конкурентоспроможними глобально, а не тільки на місцевому ринку. SWC відкриває для таких стартапів широкі перспективи – доступ до світового венчурного капіталу, можливість переконати великі компанії інвестувати в їхні продукти!

Окрім MANNA та Kray Technologies, які представляли Україну на великій сцені, у нашій делегації були ще два стартапи-резиденти бізнес-інкубатора – Harmix та AiSport. І протягом кількох днів конкурсу усі чотири стартапи постійно пітчили! Адже навіть, якщо команди не перемагають, є інвестори, які цікавляться їхніми галузями й інвестують в їхні галузі – наприклад, метавсесвіт чи розробку дронів. Вони підходять, комунікують, встановлюють контакти. Таке спілкування нерідко може мати продовження.

Власне, те, що найбільше вражає у Кремнієвій долині загалом і під час нетворкінгу на Startup World Cup зокрема – це швидкість усіх процесів. Коли ти опинився там, ти відчуваєш цей дух – це максимальна інтенсивність, спрямована на результат, спрямована на успіх. Одна справа, коли ти про це читаєш чи чуєш на тренінгах, інша справа, коли ти перебуваєш у цьому середовищі. Це дійсно вражає, ще й тому що це саме те, що характеризує стартап-культуру – швидкість, орієнтація на клієнта, виявлення його потреб, недоліків продукту, покращення його, інвестиції. Цим духом, дійсно, пронизана Кремнієва долина. Тут ніхто не розгойдується – береш і робиш!

Для наших стартапів Startup World Cup – це унікальна можливість, адже зараз багато українських венчурних фондів майже призупинили фінансувати стартапи – всі зусилля спрямовані на перемогу, допомогу армії, гуманітарні питання. Думаю, що найближчий рік довоєнних обсягів інвестицій від українського венчуру не буде. А всі стартапи, які їздили з нами на SWС, мають команди в Україні. Тож залучаючи інвестиції за кордоном – ми залучаємо їх в Україну, підтримуємо стартапи, екосистему, бізнес і економіку.

Олег Дрижак з MANNA та Дмитро Сурду з Kray Technologies гідно виступили у півфіналі. Так, вони не перемогли, але ми бачили зацікавленість їхніми проєктами. Загалом було встановлено близько 100 бізнес-контактів з представниками венрчурних та технологічних компаній. Зокрема на заході були присутні IBM Venture Capital Group, Norwest Venture Partners, RaceCapital. Корисною була зустріч на Startup World Cup з Генеральним консулом України у Сан-Франциско Дмитром Кушнеруком та Віце-консулом Денисом Мартиненком, під час якої мова йшла про подальшу підтримку українських стартапів та залучення інвестицій. Вдячний за підтримку партнерам Ukrainian Future — GIST Net, які надали тревел грант та підтримку в цілому діяльності Ukrainian Future.

«Представляти тут Україну – це честь!», – Дмитро Сурду, СЕО Kray Technologies – учасник півфіналу Startup World Cup

Участь у Startup World Cup – це визнання і важливий досвід для проєкту, ідеї та команди. З практичної точки зору, окрім шансів на зустріч саме з «вашим» інвестором, Startup World Cup додає впізнаваності та ваги стартапу. SWC організований легендарним фондом Pegasus Tech Ventures (колишній Garage Ventures), що стоїть біля витоків іконічних історій найуспішніших стартапів сучасності. І можливість презентувати свій проєкт такому фонду одразу на кількох рівнях – цінна сама по собі.

Представляти тут Україну – це честь, і така ж честь випала іншим проєктам, які представляли свої країни і штати. Хоч ми і не виграли головний приз, вважаю що цього року Україна була представлена достойно і обидва проєкти випереджали багатьох інших учасників. Хотілося би, щоб одного разу Україна святкувала заслужену перемогу на Startup World Cup, у нас для цього хороші шанси!

Якщо говорити про те, чи варто стартапам брати участь у регіональних відборах, аби потрапити на Startup World Cup у Кремнієву долину – я би сказав, що, безумовно, варто. Таким чином підприємці не лише змагатимуться за шанс стати фіналістом або виграти головний приз – на початку змагань важливіше те, що проєкти розглядатимуться у тій системі критеріїв, яку мають найкращі фонди Кремнієвої Долини. А це дозволить коригувати бачення і систему перспектив проєкту на ранньому етапі, і підвищити його шанси на справжню перемогу.

«За один день прослухали курсів на $300 000!», – Олег Дрижак, СЕО MANNA – учасник півфіналу Startup World Cup

Участь у Startup World Cup була для нас дуже корисною з низки причин. По-перше, це можливість побути в серці Кремнієвої долини, зустрітися там з інвесторами іншими фаундерами. Це дуже надихає, окрилює, це ковток свіжого повітря і заряд драйву. Це було варте того, щоб їхати, однозначно!

У нас були дуже круті воркшопи від зірок галузі – Білла Рейхарта, його партнерів, інших серійних підприємців. Ми пройшли чимало стартап-програм, акселераторів, але це – щось неймовірне! Після воркшопу потрібно було пітчити лише одну хвилину, і були  дуже корисні поради як це робити, я пітчив за цим шаблоном – це відрізнялося від концепцій, які я використовував раніше, це було справді круто й ефектно! Ми навіть рахували з друзями: знаючи, скільки коштує година коучингу менторів, які були на воркшопах, то ми за один день прослухали курсів на $300 000! Це дуже класна інвестиція у власну освіту. І це освіта від найкращих!

Сам виступ у півфіналі – це можливість заявити про себе, про свою ідею, про команду, про Україну, що дуже важливо, зробити це на весь світ! Зробити це зі сцени, подолати якісь свої страхи і підготуватися. Найбільше мені запам’яталася – звісно, сама конференція, люди, з якими я зустрічався. І дуже запам’яталася моя власна невдача, коли  я пітчив у півфіналі і стався технічний збій клікера. Я був не готовий до цього. Тобто, я говорю доволі коротку презентацію на 2 хв, і в цей час клікер просто не перемикає слайди! А мені потрібне візуальне підтвердження того, що я говорю – візуальна і словесна інформація трохи відрізняються і доповнюють одна одну. Я дуже засмутився, коли закінчився пітч. Я розумів, що картина виступу вийшла змазана і це нівелювало мої шанси на участь у фіналі, на боротьбу за $1 000 000. Зате наступного разу я знатиму, як діяти в такому випадку – просто продовжу розповідь, замість того, аби втрачати час, натискаючи на клікер.

Що ще мені запам’яталося – це час, який ми з українським павільйоном провели разом: подивилися Стенфорд, провели зустріч з серійним підприємцем поза майданчиком SWC. Усі ці речі, коли вони вперше, дуже надихають і окриляють. Тому чи радив би я стартапам брати участь в регіональних відборах, аби сюди потрапити – звісно, радив би! Незважаючи на результат, переміг чи не переміг у цьому конкурсі – це хороший заряд, хороший досвід, він безцінний!

«Найбільше вразили на конкурсі люди», – Назар Поночевний, СЕО Harmix – гість Startup World Cup 

Участь у Startup World Cup – навіть якщо ваш стартап не на великій сцені – уже корисна! Кремнієва долина об’єднує навколо себе неймовірну кількість якісних стартапів, компаній та інвесторів. Спілкування з ними на SWC і планування подальшої співпраці є одним із способів просування стартапу.

Якщо говорити про те, що мені найбільше запам’яталося, що найбільше вразило на конкурсі, я би сказав, що це – люди. Дуже вмотивовані і готові на все заради результату. Приємно бути в такому оточенні. Звісно, я радив би усім стартапам брати участь у регіональних відборах, аби потрапити на Startup World Cup у Кремнієву долину. Навіть якщо вас не відберуть, ви отримаєте якісний фідбек від інвесторів і зможете покращити свою компанію та презентацію.

Для стартапу є сенс їхати на SWС навіть не як учасник, а як гість. Але треба виконати домашню роботу. Домовтеся завчасно про зустрічі з потрібними людьми і ви зможете отримати від івенту майже все те, що й стартапи-учасники!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu