Інвестиції, Новини, Партнерська новина, Спільнота, Стартапи, Топ

«Залишитися в Україні»: які можливості мають юні українські стартапери

25 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

За статистикою бізнес-платформи Crunchbase минулий рік був рекордним у фінансуванні стартапів. За перші три квартали стартапи з усього світу отримали близько $454 млрд інвестицій, тоді як за весь 2020-й їм вдалося залучити лише $332 млрд. Українські стартапи також били рекорди: проєкт People.ai залучив $100 млн інвестицій, Grammarly — $200 млн, а GitLab — $801 млн.

В Україні можливості для юних стартаперів створює перший державний бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» Малої академії наук України. Це простір, де молоді винахідники отримують увесь спектр послуг, що допоможе розпочати й успішно вести інноваційний підприємницький проєкт. Які саме можливості пропонує інкубатор, розповідаємо.

Зрозуміти, як перетворити свою ідею на бізнес-проєкт

Бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» допомагає стартаперам на всіх етапах роботи над проєктом: від формування ідеї до її втілення в життя та монетизації. Цього навчає завдяки авторським освітнім програмам.

На програмі «Startup School Beginner» підприємці-початківці протягом 2,5 тижнів знайомляться з правилами гри у стартап-галузі.

На «Startup Intensive» молоді винахідники дізнаються, як трансформувати свою ідею в бізнес-проєкт. Протягом 3,5 тижнів беруть участь у тренінгах від міжнародних експертів і бізнес-консультантів, відвідують індивідуальні консультації та менторські сесії, розробляють бізнес-модель власного проєкту, створюють матеріальний прототип винаходу та готуються до презентації своєї ідеї.

Для тих, хто має стартапи з готовим MVP у галузі IT та інженерії, пропонують програму «Startup Accelerator». Слухачі протягом 2,5 місяця структурують свої знання про управлінські процеси в бізнес-сфері та готують проєкт до наступного етапу монетизації. Спікери курсу — міжнародні експерти, наприклад, під час останнього набору курсу тренінг із захисту інтелектуальної власності проводив Ферас Мусіллі (Feras Mousilli) — партнер-засновник компанії «Lloyd & Mousilli», який працював корпоративним радником «Apple Inc.» і «Dell Inc.».

Після проходження будь-якої навчальної програми учасники беруть участь у пітчингу — презентують свої ідеї представникам венчурних та інвестиційних фондів, що співпрацюють з «Ukrainian Future».

Масштабувати свою стартап-ідею та показати її світу

Бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» допомагає стартаперам узяти участь у міжнародних заходах і представити свій проєкт на світовому ринку. Торік переможці фінального пітчу програми «Startup Accelerator» отримали квитки на Web Marketing Festival 2022 — міжнародний фестиваль інновацій, що відбудеться в італійському містечку Ріміні. А три стартапи-учасники Match UP Days 2021 — зустрічі резидентів, учасників програм, команди, членів Дорадчої ради та партнерів «Ukrainian Future» — виграли квитки на Slush, найбільшу в Європі конференцію стартапів.

Ще 15 команд-учасників «Startup School Beginner» отримали квитки-запрошення на Startup World Cup (SWC). Це найбільша глобальна конференція-конкурс стартапів із фіналом у Кремнієвій долині та призовим фондом в $1 млн. Організовує змагання міжнародна венчурна компанія «Pegasus Tech Ventures», в інвестиційному портфелі якої такі мегабренди, як SpaceX, Airbnb, SoFi. Бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» — офіційний партнер змагання та його організатор на регіональному рівні.

Які можливості дає SWC? Тут молоді підприємці: 

  • презентують свій проєкт серед інвесторів, засновників і співвласників корпорацій-гігантів і відомих компаній, як-от Apple, Netflix, SoftBank, Cisco, Khosla Ventures, та отримують від них експертні поради щодо доопрацювання ідеї;
  • слухають відомих спікерів, як Стів Возняк, Марк Рендольф, Адам Чейєр, Марсело Клаур, Рід Гоффман, Джон Чемберс;
  • знаходять однодумців, майбутніх партнерів чи навіть інвесторів;
  • і найголовніше — борються за $1 млн інвестицій для свого проєкту.

Щоб потрапити до фіналу в Кремнієвій долині, українські стартапери мають пройти регіональний відбір. Для цього необхідно:

Анна Пуртова, голова підкомітету з питань державних інвестиційних проєктів Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, заступниця голови піклувальної ради Київської МАН, розповідає:

«Startup World Cup — змагання, яке мотивує талановитих людей розвиватися в Україні та розвивати Україну. Вони отримують можливість показати свої бізнес-проєкти міжнародній спільноті, знайти фінансування для доопрацювання продуктів і виходу на ринок. Завдяки такій підтримці підлітки та студенти усвідомлюють, наскільки цінують їхні таланти тут, на Батьківщині».

Отримати постійну підтримку та супровід стартапу чи бізнесу

Випускникам своїх пре інкубаційних навчальних програм «Ukrainian Future» пропонує долучитися до інкубації, тобто підписати договір про співпрацю та стати резидентами бізнес-інкубатора.

Резидентам інкубатор надає юридичний і бізнес-консалтинг у питаннях бізнес-планування, побудови фінансової моделі та захисту інтелектуальних прав. За кожним резидентом закріплюють ментора, який допомагає з розвитком проєкту. Також резиденти потрапляють у short-list інкубатора, тож над просуванням і виходом на нові ринки їхніх винаходів працює вся спільнота UF.

Анна Пуртова додає:

«Наразі серед резидентів UF багато винахідників і винахідниць, які запустили власні проєкти до 18 років. Наприклад, вихованець Київської Малої академії наук Назар Поночевний, який створив сервіс на основі штучного інтелекту, що автоматично підбирає музику до відео. Торік хлопець узяв участь у грантовій програмі Ukrainian Startup Fund і виграв $25 тис. на просування бізнесу.

Інший МАНівець, Сергій Лисін, заснував стартап Nutis — мобільний застосунок, що вираховує кількість калорій у складі страви, сфотографованої за допомогою спеціальних окулярів, а ще підбирає рецепти та тренування. Програму хлопця вже можна завантажити у Google Play.

Ще один МАНівець Михайло Мамчур створив Aid — програму, яка допомагає людям впроваджувати алгоритми штучного інтелекту навіть бдез знань програмування та коду. Хлопець разом із колегою по бізнес-проєкту Віолеттою Білинською вийшов у фінал Creative Spark Big Idea Challenge 2021 від British Council Ukraine. Команда виграла £2 тис. на розвиток і можливість узяти участь у навчальній програмі для підприємців “Entrepreneurship Bootcamp”».

Знайти простір для роботи над винаходами

У 2021 році бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» відкрив фізичний простір на Чоколівському бульварі, 13 у Києві.

Локація об’єднує коворкінг, лабораторію прототипування та бібліотеку матеріалів. Лабораторія прототипування Fab Lab пропонує можливості для інженерного та технічного пропрацювання проєктів. Тут можна створювати робочі моделі винаходів і вільно користуватися обладнанням: 3D-принтерами, вакуумними камерами, фрезерними та лазерними станками, плотерами. А найбільша в Україні бібліотека матеріалів допомагає стартаперам вибрати оптимальний матеріал для виготовлення тестової моделі свого винаходу. Тут є скло, кераміка, полімери, вуглецеві та цементні матеріали.

Працювати в коворкінгу можуть випускники навчальних програм і резиденти бізнес-інкубатора, а також усі охочі стартапери, інноватори та підприємці.

Дізнатися більше про програми бізнес-інкубатора, ознайомитись із сервісами та можливостями, замовити юридичні або бізнес-консалтингові послуги можна на сайті.

Якщо ж маєте амбітні плани, прагнете розповісти про свої інноваційні ідеї та прокачати свій стартап, реєструйтеся на Startup World Cup Ukraine.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu