Бізнес, Війна, Новини, Пресрелізи

Конкуренція штовхає страхові компанії до використання цифрових технологій

03 Листопада, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Компанії, які надають послуги медичного страхування в Україні, мають враховувати сучасні технологічні тренди та робити ставку на розвиток і застосування інновацій для того, щоб збільшити рівень задоволеності клієнтів та не втратити позиції на ринку.

Ще кілька років тому українці частіше сподівалися на “авось пронесе” і мало цікавилися питаннями медичного страхування. Застраховані були менше 5% громадян. При чому 95% з них оформили страхування через організації, в яких працюють, в рамках соцпакету.

Конкуренція штовхає страхові компанії до використання цифрових технологій - press-release, news, vijna, businessКонкуренція штовхає страхові компанії до використання цифрових технологій - press-release, news, vijna, business

Все змінила пандемія COVID. Піклуючись про власне здоров’я, усе більше людей та компаній на питання: «Мати чи не мати поліс?» схиляються до однозначної відповіді: «Мати!». Адже, сплативши невелику суму за поліс добровільного медичного страхування, людина отримує гарантії того, що під час хвороби усі витрати на медичні послуги або значну їх частину візьме на себе страхова компанія. Хворому або його рідним не треба обдзвонювати усіх знайомих у пошуках гарного фахівця, знайти якого вкрай складно, особливо якщо потрібен вузькопрофільний лікар.

Обравши одну з програм добровільного медичного страхування, застрахована особа має право на амбулаторно-поліклінічну і стаціонарну допомогу, екстрену госпіталізацію, оплату ліків, окремі стоматологічні послуги. Оплата медичних послуг здійснюється у межах максимальної страхової суми.

Страхові компанії на ринку є на будь-який смак та гаманець, і логічно, що, обираючи страхову, сучасні споживачі хочуть за свої гроші отримувати ефективний, персоналізований сервіс. Тому інтеграція різних онлайн і офлайн каналів комунікацій, орієнтованих на клієнта, в єдине зручне середовище із залученням усіх типів гаджетів є обов’язковою. Той, хто не враховує ці та інші зміни клієнтської поведінки і не використовує «великі дані» (Big Data), телемедицину й інноваційні технологічні рішення, а натомість надає перевагу традиційним методам ведення бізнесу, ризикує залишитися на узбіччі.

В Україні валові страхові премії сегменту добровільного медичного страхування за 2016-2021 роки зросли у 4 рази: з 2 355 млн грн у 2016 році до 9 369 млн грн у 2021-му. Частка медичного страхування у системі страхового ринку зросла з 6,7% у 2016 році до 19,1% у 2021 році. Насправді, це шалені темпи. І позитивні показники демонструють здебільшого компанії, які впроваджують у свою діяльність технологічні рішення, які роблять процес взаємодії страхової компанії, лікаря, пацієнта та аптеки більш ефективним і зручним для всіх учасників.

Раніше все відбувалося наступним чином: лікар встановлював діагноз та призначав лікування застрахованому пацієнту, який до нього звернувся за направленням від страхової. Потім він підтверджував страховій діагноз та необхідні для лікування медикаменти, а та, в свою чергу, починала у ручному режимі шукати, де ці препарати можна придбати і шляхи їх доставки. Зважаючи на велику кількість аптек-партнерів, які треба продзвонити, на обробку однієї такої заявки страхова витрачала близько 20-25 хвилин. При цьому ціни на препарати відходили на другий план, адже головне для страхової було забезпечити наявність ліків.

Liki24.com розробили спеціальне програмне забезпечення, яке агрегує дані всіх аптек, які є на ринку та співпрацюють зі страховими компаніями. У той момент, коли лікар повідомляє у страхову діагноз та призначені ліки, менеджер страхової відразу бачить на мапі, в яких аптеках є в наявності все необхідне, може порівняти ціни і автоматично зробити резервування або замовити доставку.

«Таким чином ми допомагаємо вирішити дві основні проблеми: по-перше, ми на 80% зменшили час обробки заявки (з 20-25 хвилин до 2-3), і по-друге, ми дозволили страховим на 5-10% зменшити вартість ліків, яку вони відшкодовують своїм клієнтам. Якщо враховувати, що зазвичай замовлення не дешеві – 1000 гривень і більше, то на виході це великі суми і колосальна економія. Але головне – це збільшення рівня задоволеності клієнтів страхової, яким не доводиться втрачати купу часу на очікування, поки страхова знайде аптеку та ліки», – відзначає співзасновник та CEO Liki24.com Антон Авринський.

Переваги користування цією платформою, за підписку на яку вони платять фіксовану ціну, оцінили й українські, й міжнародні страхові компанії, які працюють в Україні. Сім найбільших українських компаній, які надають послуги медичного страхування, вже понад 85% заявок проводять саме через цю платформу, економлячи гроші та час.

«Ми співпрацюємо з Liki24 з 2019 року. Те, що починалося, як експеримент, стало дуже цінним та корисним рішенням. Зараз понад 70 % замовлень ліків для наших клієнтів ми проводимо через цю платформу. Крім очевидних плюсів, як-то заощадження часу та грошей, ми отримали додатковий бонус – підвищення рівня задоволеності наших клієнтів. А це для нас головне, адже ми дбаємо про кожного з наших більш ніж 70 000 клієнтів застрахованих по ДМС» – коментує Заступниця Голови Правління Страхової компанії УНІКА та УНІКА Життя Олена Маркова .

Liki24.com – міжнародна компанія з українським корінням, яка була заснована в 2017 році та представляє інноваційну платформу для пошуку, порівняння цін, замовлення й доставки ліків із аптек. Платформа Liki24.com має вже понад мільйон клієнтів в Україні, Румунії та Польщі, а її сайти і додатки щодня відвідують понад 100 тис. користувачів.

UNIQA Group вийшла на ринок України в 2006 році. Сьогодні компанії «УНІКА» і «УНІКА Життя», центральні офіси яких розташовані в Києві, пропонують всі види ризикового страхування і страхування життя через загальнонаціональну мережу. Більше 1 тис. співробітників УНІКА в Україні обслуговують близько 1 мільйона страхових полісів.

UNIQA Group є однією з провідних страхових груп на своїх основних ринках в Австрії та Центральній і Східній Європі (ЦСЄ). Близько 21 300 співробітників і ексклюзивних партнерів з продажу обслуговують понад 15,5 мільйона клієнтів в 18 країнах. UNIQA є другою за величиною страховою групою в Австрії з часткою ринку більше 21%.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu