Війна, Криптовалюти, Новини, Пресрелізи

російська пропаганда скористалася блокчейн-скандалом із FTX, щоб зірвати український криптофандрейзинг

17 Листопада, 2022

Не забудьте поширити ❤️

У березні 2022 року блокчейн-компанія Everstake та криптобіржі Kuna та FTX запустили офіційний сайт для донатів у криптовалюті Aid For Ukraine за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Усі зібрані кошти направляють на допомогу Збройним Силам України та вирішення гуманітарної кризи, пов’язаної з російським вторгненням.

Вже декілька днів у окремі користувачі Twitter, у тому числі імовірно фейкові акаунти конгресменів та упереджені ЗМІ на кшталт Fox News та russia today поширюють чутки, що сотні мільйонів доларів США, які Україна отримала як допомогу у війні проти держави агресора, були незаконно переведені до демократичної партії США за допомогою Aid For Ukraine та криптобіржі FTX.

Ця інформація не відповідає дійсності, оскільки фонд Aid For Ukraine лише кілька разів використовував криптовалютну біржу FTX та виключно для конвертації криптовалютних пожертв у фіатні гроші на початку березня, про що повідомив заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков. Національний банк України підтвердив отримання всіх пожертв. На діяльність криптофонду Aid For Ukraine ситуація з FTX не впливає.

З отриманих 60 мільйонів доларів 54 мільйони вже витрачено на гуманітарні та військові потреби України, повний звіт доступний на офіційному вебсайті Aid for Ukraine. Це підтвердив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Зібрані кошти не зберігаються у FTX та можуть бути конвертовані у фіатні гроші за допомогою інших платформ.

Нагадаємо, що минулого тижня FTX подала заяву про банкрутство після інформації про те, що на балансі дочірньої компанії FTX Alameda Research міститься велика кількість FTT,  токена, випущеного FTX. Незабаром після цього FTT впав, викликавши кризу ліквідності на біржі та падіння вартості компанії. Все це спровокувало кризу на криптовалютному ринку та зменшення ціни біткоїна та інших криптовалют.

Сьогодні Сергій Васильчук, СЕО Everstake та співініціатор Aid For Ukraine, оприлюднив свою думку щодо спекуляцій навколо Aid For Ukraine та FTX:

“Щоразу, коли росія зазнає поразки на полі бою, вона шукає способи прикрити свої військові невдачі на інформаційному фронті, поширюючи фейки з надуманих приводів. На цей раз вони вирішили використати крах біржі FTX для чергових казок про відмивання грошей. росії невигідна підтримка Україні з Заходу, тому що вона обертається їм поразками на полі бою. Ми знаємо, що кожна пожертва пішла на допомогу Україні.”

Раніше Сергій Васильчук зазначав, що криптовалюти є більш ефективним способом залучення пожертв для України, ніж інші традиційні валюти з простої причини – цифрові активи долають будь-які бюрократичні перепони. Транзакції обробляються за лічені секунди. Завдяки легалізації криптовалюти в Україні немає тяганини й з цього боку. З огляду на це, криптовалюта — найефективніший спосіб зібрати кошти на будь-що, і під час війни така висока швидкість має неймовірну цінність.

Фонд продовжує збирати пожертви заради швидшої перемоги України та зберігає гарантії щодо цільового використання коштів для порятунку життів українців.

Про Everstake

Everstake — це українська блокчейн-компанія, якій довіряють 625 000 користувачів. Вона була заснована у 2018 році Сергієм Васильчуком, інженером із 15-річним стажем. Він працює у криптовалютній індустрії з 2014 року.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu