Новини, Розробникам, Технології

П’ять мов програмування, які залишаться з нами надовго

11 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Зараз в розробці ПЗ використовується не так вже й багато мов, і багато з них будуть актуальні ще довго. Річ у тому, що впровадити нову мову програмування в готову екосистему нелегко: потрібно або придумати, як забезпечити їх сумісність, або побудувати все заново. Розглянемо п’ять мов програмування, які через це ще довго будуть з нами.

C/C++

Дві досить старих мови, які все ще здатні на багато що. C++ постійно оновлює відповідний комітет ISO, тому він виглядає досить сучасним. Втім, якщо поглянути на базу коду, створену без урахування нових стандартів (або просто старішу), це відчуття може змінитися.

Проблема забезпечення сумісності поставила ці мови на вершину дуже високої піраміди. C++ існує вже близько 40 років, C – на десять років довше, і немає ніяких причин припускати, що найближчим часом вони кудись зникнуть.

Як було сказано вище, їх популярність в основному пов’язана з необхідністю забезпечувати сумісність з базами застарілого коду. C++ був розроблений з урахуванням цього фактора, тому ці дві мови тісно пов’язані.

Python

Ця мова має досить неохайний синтаксис, але їй потрібно віддати належне: за останні тридцять років Python сильно просунувся.

Подібно C і C++, вона залишається популярною через необхідність забезпечувати сумісність з попередніми версіями ПЗ. Однак Python вигідно відрізняється від них простотою і зручністю використання.

Python легко освоїти, що робить її ідеальним вибором для початківців і підвищує інтерес до цієї мови. Простота – мабуть, головна її перевага.

Java

Код на мові Java буває досить складно читати без гарної супутньої документації (яка зустрічається набагато рідше, ніж хотілося б).Pytho

У мови є більш сучасні альтернативи, які дозволяють досягати потрібних результатів з меншими зусиллями. Попри це, Java стабільно входить до п’ятірки кращих в індексі TIOBE, який оцінює популярність мов програмування, – це означає, що у неї чимало шанувальників.

Swift

Apple створив Swift з єдиною метою – замінити Objective-C. Підтримка Apple забезпечить цій мові довге життя.

Її можна назвати основним конкурентом таких мов, як C, C++, Objective-C і навіть Rust. Swift призначена для роботи на нижчому рівні, ніж Java або C#, а значить, у неї обов’язково знайдуться послідовники, оскільки вона корисна не тільки для фронтенд-розробки додатків.

П'ять мов програмування, які залишаться з нами надовго - tech, developers, news

Мови, що гідні згадки

Вони також мають потенціал, але з різних причин ще (або вже) не входять до TOP 5.

Rust

Єдина причина, через яку ця мова не потрапила в основну частину списку, полягає в тому, що вона з’явилася порівняно недавно і поки не заручилася підтримкою великої корпорації на кшталт Apple. Втім, Microsoft додав Rust в список мов, які працюють з WinRT, тому у неї є серйозний потенціал.

C#

Також могла потрапити в TOP 5, якби Java не обійшла її за рівнем популярності.

Objective-C

Ця мова залишиться в ходу ще якийсь час через необхідність забезпечувати сумісність з попередніми версіями ПЗ. Але це навряд триватиме довго, враховуючи, що Apple вже створила Swift, намагаючись модернізувати Objective-C.

PHP

PHP зберігає свої позиції в першій десятці індексу TIOBE вже 20 років. Постійне використання в веброзробці робить її справжнім титаном в цій галузі.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu