Інвестиції, Новини, Підприємництво, Пресрелізи, Стартапи

Понад €1 млн було надано 30 інноваційним українським МСП у якості нагороди

22 Грудня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) підтримуватимуть малі та середні підприємства (МСП), які впроваджують ефективні «зелені» рішення в Україні. Ця підтримка включає у себе нові гранти на загальну суму €500 000, що будуть надані переможцям програми, оголошеним під час онлайн-заходу в Києві. Це перший подібний захід з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Тринадцять інноваційних українських компаній виграли кліматичні інноваційні ваучери та отримають до €50 тис кожна на розробку та впровадження нових «зелених» технологій, які скорочують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність та запобігають кліматичним змінам.

Понад €1 млн було надано 30 інноваційним українським МСП у якості нагороди - startups, press-release, entrepreneurship, news, investytsiyiБанк зобов’язався забезпечити повну відповідність своєї діяльності цілям Паризької угоди до кінця 2022 року. Подібні ініціативи є хорошим прикладом того, як Банк допомагає українським компаніям не лише у задоволенні їхніх нагальних потреб, а й у розробці інновацій та технологій, які допоможуть зробити Україну більш «зеленою» та успішною у майбутньому.

Найпопулярніші сфери, в яких працюють компанії-переможці, цього року включають у себе захист інтелектуальної власності, сертифікацію, розробку програмного забезпечення та інжиніринг. Ініціатива передбачає надання фінансування на «зелені» технології у різних галузях, від модернізації виробничих ліній до захисту інтелектуальної власності.

Переможцями цього року є:

«Ре-Ліф Технолоджи» – виробництво паперу з опалого листя та вторинної целюлози; скорочує викиди CO2 до 78%, використовує принципи циркулярної економіки та зменшує споживання енергії та води.

«Frendt» – розробка апаратного і програмного забезпечення для фермерів і сільського господарства; оптимізує процеси для найбільш ефективного використання сільськогосподарських ресурсів, зменшує кліматичний впливів.

«Input Soft» – платформа SaaS («програмне забезпечення як послуга») для управління ресурсами і даними наземних служб аеропортів; скорочує викиди та споживання пального при наземному обслуговуванні.

«Meredot» – розробка бездротових зарядних станцій для мікромобільності; зменшує вуглецевий слід.

«Gardarica Tress» – розробка навігаційного пристрою для сільського господарства; зменшує витрати на пальне, а також використання мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, добрив та насіння.

«Advansys» – пропонує послугу Advisor Scada для більш ефективного управління нерухомістю за рахунок зменшення енергоспоживання.

«Carbominer» – власна технологія вловлювання CO2 з повітря для подальшого використання у парниках; скорочує викиди CO2.

«PDM Engineering» – програмно-апаратний комплекс для моніторингу, передбачення та оптимізації енергоспоживання; підвищує енергоефективність, зменшує вуглецевий слід генерації електроенергії.

Група компаній «Теплотехніка» – інтегроване програмно-апаратне рішення ReCon для вимірювання споживання тепла у житлових будинках старих типів з вертикальною розводкою опалення; дозволяє перейти від оплати за нормативами до оплати за реально спожиті обсяги; управління споживанням шляхом встановлення термостатів на радіатори опалення та інвестування в енергоефективність; послуги вимірювання обсягів споживання води.

«Конопляні технології» – розробка стінових панелей на основі коноплі; значно скорочує викиди CO2 від будівельних матеріалів; продукція для житлового будівництва з кращими параметрами внутрішнього середовища.

«S.Lab» – розробка біорозкладного пакувального матеріалу з використанням стебел технічної коноплі та грибного міцелію; замінює пінопласт та інші екструдовані пластикові пакувальні матеріали.

«AEV Charging Factory» – розробка зарядних станцій для електромобілів для місцевого та міжнародного ринків; найбільш технологічно-просунутий продукт для зарядки більшості електромобілів.

«Ecofactor Charge» – виробництво повного набору зарядних станцій для електромобілів для комерційного та приватного використання.

Програма кліматичних інноваційних ваучерів реалізується у рамках ініціативи ЄБРР Центр передачі технологій та фінансування у сфері запобігання та адаптації до кліматичних змін (FINTECC), яка також підтримується ЄС через ініціативу EU4Climate.

У 2017 році Україна стала першою країною, в якій були надані гранти за цією ініціативою. За цей час ЄБРР та ЄС надали понад €1 млн 30 місцевим компаніям.

В Україні ця програма реалізується Greencubator – неприбутковою організацією, метою діяльності якої є підтримка сталого підприємництва.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu