Бізнес, Від авторів, Війна, Новини

Опитування: Звідки черпали новини та яким ЗМІ довіряли українські бізнесмени на початку 2022 року та в кінці

31 Січня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Для більшості опитаних власників бізнесу і топменеджерів компаній в Україні після 24 лютого 2022 року джерелом новинної інформації є Telegram. Тоді як до повномасштабної війни на першому місці серед каналів отримання новин для них був Facebook. Про це свідчать результати опитування, проведеного українською PR-агенцією PointeR Agency.

За даними агенції, на сьогодні власники та топменеджери віддають перевагу тим каналам комунікації, завдяки яким інформацію можна отримати максимально оперативно: Telegram, Facebook і Twitter. При цьому якщо в січні-лютому 2022 року новини у Telegram-каналах читало 59,45% опитаних, то в листопаді-грудні 2022 їх кількість зросла до 79,4%. Дещо зменшився відсоток у Facebook, з якого раніше отримували інформацію 78,1% бізнесменів, а тепер 73,5%. Також суттєво збільшилася кількість споживачів новин із Twitter: з 3,1% до 35,3%. При цьому простежується тенденція зменшення споживання інформації безпосередньо з новинних сайтів – 55,9% проти 75%. А телебачення та радіо отримало всього по 5,9% голосів проти 9,4% та 6,3% відповідно на початку року.

Опитування: Звідки черпали новини та яким ЗМІ довіряли українські бізнесмени на початку 2022 року та в кінці - news, vijna, vid-avtoriv, businessОпитування: Звідки черпали новини та яким ЗМІ довіряли українські бізнесмени на початку 2022 року та в кінці - news, vijna, vid-avtoriv, business

Опитування: Звідки черпали новини та яким ЗМІ довіряли українські бізнесмени на початку 2022 року та в кінці - news, vijna, vid-avtoriv, business

Цікаво, що серед опитаних наприкінці 2022 року топменеджерів та власників бізнесу взагалі не було таких, хто зовсім не звертає уваги на інформаційний фон. Хоча до повномасштабного вторгнення держави-терориста 3% опитаних не цікавилися новинами.

Опитування: Звідки черпали новини та яким ЗМІ довіряли українські бізнесмени на початку 2022 року та в кінці - news, vijna, vid-avtoriv, businessЗа результатами опитування, після повномасштабного вторгнення росії перше місце серед ЗМІ, яким найбільше довіряють бізнесмени, посіло видання NV (нині New Voice, раніше «Новое время») з результатом 52,9%, на другому місці опинилась ЛІГА (44,1%), третю позицію посіли Forbes та Українська правда (35,3%). Далі йде BBC Ukraine (29,4%), а п’яте місце розділили LB.ua та Економічна правда (20,6%). Тоді як у січні-лютому 2022 року результати опитування дещо відрізнялися: сайт NV був на першому місці з результатом 59,4%, на другому – ЛІГА з 56,3%, а третю позицію займала Українська правда, якій до великої війни довіряло 50% опитаних. За нею – BBC Ukraine (34,4%), а далі – Forbes (28,1%).

Опитування: Звідки черпали новини та яким ЗМІ довіряли українські бізнесмени на початку 2022 року та в кінці - news, vijna, vid-avtoriv, businessЗазначимо, що за рік з 50% до 79,4% зросла кількість топменеджерів, які приділяють увагу іноземним ЗМІ. Найпопулярнішими серед них є BBC, CNN, The Economist.

Опитування: Звідки черпали новини та яким ЗМІ довіряли українські бізнесмени на початку 2022 року та в кінці - news, vijna, vid-avtoriv, business

Також з початком великої війни все більше бізнесменів підписалось на профільні спільноти у соцмережах. Якщо у січні 2022 року їх кількість сягала 40,6%, то у грудні – вже 73,5%.

«Більшість топменеджерів відповіли, що після 24 лютого їхні звички та джерела інформації значно змінилися. У цілому зараз переважають джерела оперативного отримання інформації. Бізнесмени почали відстежувати новини здебільшого у Telegram-каналах, а також стали частіше читати Twitter. Ще з цікавого можна відмітити, що українська ділова спільнота стала частіше користуватися соцмережею LinkedIn», – зазначила керуючий партнер PointeR Agency Олеся Стойко.

PR-агенція PointeR Agency проводить опитування щодо джерел споживання новинної інформації серед топменеджменту та власників українського бізнесу уже третій рік поспіль.

Агентство PointeR

Комунікаційне агентство PointeR працює на ринку 10 років. Загальний портфель компанії складає 100+ клієнтів з України та світу.

Ключові спеціалізації: просування послуг у сегменті В2В, промо складних продуктів у В2С, побудова комунікацій «з нуля».

Основні продукти: репутаційний аудит та комунікаційна стратегія, антикризові комунікації, робота зі ЗМІ та лідерами думок, PR у соцмережах.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu