Безпека, Новини, Технології

Як почати користуватися ChatGPT, якщо ви з України

15 Лютого, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Чат-бот ChatGPT, що вміє генерувати письмову мову, наближену до людської — одна з найхайповіших технологій цього року. Їй прогнозують використання у більшості галузей, від геймдева до фарми, дехто побоюється, що чат просто знищить частину професій, що пов’язані з генеруванням тексту або коду. Але на жаль для користувачів з України він поки недоступний. Втім, є способи це обійти, про них напишемо нижче.

Що таке ChatGPT

Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT працює на оновленій AI-технології обробки мови GPT-3.5 від OpenAI. Чат-бот уже встиг наробити галасу: освітяни побоюються, що він переверне процес навчання, адже студенти масово користуються ним, щоб не писати домашні завдання (в школах Нью-Йорку його вже заборонили).

Як почати користуватися ChatGPT, якщо ви з України - tech, news, bezpeka

Якщо дивитись на цей кейс ширше, чат-бот генерує текст, дуже наближений до того, як написала би справжня людина. І «відловити» цей текст, за допомогою, наприклад, систем антиплагіату, неможливо, адже технічно це не плагіат. Маркетологи пишуть за допомогою нього промотексти, менеджери — документи по проектах, розробники — документацію і навіть код.

Він — настільки популярний зараз, що доріс до показника в 100 млн щомісячних активних користувачів за два місяці.

Але для українських користувачів він на жаль закритий, якщо спробувати зареєструватись з українського IP, система відпише щось на кшталт OpenAI’s services are not available in your country. Це пов’язано з небажанням OpenAI порушувати американські санкції проти росії (і ймовірно небажанням розбиратись, які регіони України окуповані, а які звільнені чи вільні).

Тож користувачам з України доводиться шукати інші шляхи реєстрації.

ChatGPT тепер можна використовувати в Україні без обхідних шляхів

ChatGPT тепер доступний в Україні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 • До сьогоднішнього дня користування сервісом ChatGPT було заборонено, компанія OpenAI закрила доступ для українських IP та номерів телефонів.
 • Українцям ChatGPT вдавалось використовувати лише через обхідні шляхи.
 • За словами Федорова, після довгих переговорів керівництво OpenAI вдалось переконати надати українцям доступ до сервісів Україні компанії.
 • Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих росією територіях.

Нагадаємо, ChatGPT отримав феноменальну популярність і всього за два місяців обійшов позначку у понад 100 млн користувачів

Коротеньку інструкцію про те, як користуватися новим чатботом, виклав у своєму фейсбуці Тимофій Милованов, колишній керівник міністерства економіки.

Судячи з усього, він активний користувач ChatGPT, а також сприяв доступності цього інструменту в Україні, як написав міністр Федоров.

Щоб почати спілкування з чатом, треба зайти на сайт chat.openai.com та відкрити собі там акаунт – для цього треба мейл і телефон. Тепер уже український телефон. (Багато українців і досі мали доступ до цього чатбота, але тільки якщо заходили в нього з інших країн.)

“Перше питання, яке багато людей задають “Хто такий … ?” – радить Милованов.

Після цього можна погратись і спробувати переписати текст, який видасть бот, як вам подобається.

“Можна використовувати команди “заміни це на це”, “додай це”, “прибери це”, “зроби текст більше емоційним та людяним на 20%”, “перепиши текст в стилі Тараса Шевченка”, “на твою думку, чого не вистачає в цьому описі?”, – пише Милованов.

Багато людей, розповідає він, починають використовувати чатбот як Google-пошук. Але поки що він не настільки обізнаний.

“Зате він добре вміє структурувати текст, – каже Милованов. – Наприклад, його можна попросити написати структуру резюме або стратегічного плану розвитку для ради директорів”.

Невдовзі Київська школа економіки обіцяє відкрити курси з підвищення особистої продуктивності з чатом GPT.

Втім, Милованов не надто зачарований ChatGPT і пише про те, що бот приймає на віру різні тексти, і у відповідь на політичні питання бот часто повторює російські наративи.

На питання Милованова “чий Крим?” бот відповів, що це “спірна територія”, яку “фактично контролює Росія, яка вважає її своєю, а Україна – своєю”.

Як зареєструвати акаунт

Щоб користуватися чатом, потрібно зареєструвати акаунт на платформі OpenAI.

 • Перш ніж починати реєстрацію, потрібно включити VPN і обрати регіон, де бот доступний (Британія, США, Канада, Франція тощо). Повний список доступних регіонів можна подивитись на офіційному сайті.
 • Якщо перейти за лінком реєстрації, відкриється стандартне вікно, де користувача попросять ввести пошту і пароль (не коротший від 8 символів, бажано із літерами різного регістру та цифрами):
Як почати користуватися ChatGPT, якщо ви з України - tech, news, bezpeka
Скріншот зі сторінки реєстрації ChatGPT
 • Надалі система попросить користувача верифікувати імейл (перейти по лінку, що надійшов на пошту).
 • Після цього потрібно буде ввести ім’я та номер телефону. Оскільки українських номерів у випадному списку просто немає, можна піти кількома шляхами:
  • Можна звернутись до знайомого за кордоном, що проживає в одній з країн, де сервіс доступний, і попросити номер (який сам знайомий не планує використовувати для реєстрації). Цей номер потрібно буде вказувати лише один раз, на нього прийде код, який користувач вводить у систему.
  • Можна використати сервіс віртуальних мобільних номерів по типу Zadarma.com або десятків інших: він знадобиться всього на пару хвилин, щоб отримати код і верифікувати акаунт в системі.
  • Можна використати Telegram-бот, який працює з чатом через API, і може давати доступ до ChatGPT за гроші (але з ними потрібно бути обережно, серед них є російські проекти). Є український Telegram-бот ChatGPT, який продає анлім запитів до чату за 300 грн на місяць.
 • Після реєстрації користувач отримує доступ до безлімітної кількості запитів до ChatGPT: їх можна вводити у поле для тексту внизу сторінки. Старі чати зберігаються ліворуч. Потрібно зважати на те, що чим чіткіше ви поставите чат-боту запит або завдання, тим краще він із ним впорається.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu