Благодійність, Війна, Країна, Новини, Студенту, Технології

«Навчайся за донат» – безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира.

28 Квітня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

В межах соціально корисної ініціативи слухачі опановують професію DevOps-інженера в обмін на донати війську. 20 травня стартує навчання третього потоку онлайн-курсу, до якого наразі триває набір. Заняття викладає технічний директор і співзасновник Tucha Володимир Мельник.

Наразі завдяки проведенню DevOps-курсів зокрема зібрано понад 1 200 000 грн на потреби війська: авто для підрозділу ППО, квадрокоптери, прилади нічного бачення, портативні зарядні станції, спальники, тактичні рукавиці, купа засобів тактичної медицини тощо. Знання з DevOps-галузі вже опанували майже 100 слухачів.

Метою курсу є збір коштів для закупівлі необхідного війську обладнання, амуніції, техніки, медикаментів та іншого. Це соціальний проєкт, спрямований на підтримку ЗСУ регулярними донатами та наближення перемоги.

Деталі про безкоштовний DevOps-курс:

Друзі, тут такі справи… Вирішив таки знову набрати новий потік слухачів курсу з DevOps, вже втретє. Навчання в обмін на донати ЗСУ стартує вже 20 травня, наразі ж триває активний набір до групи.
Щоразу новини з фронту спонукають бути ще більш згуртованими та дієвими, тому надважливо не збавляти обертів і надалі забезпечувати воїнам надійний тил. Пропоную підтримати ініціативу, яка буде корисною всім: обмінювати донати війську на реальні знання з DevOps-інженерії, які принесуть вам нові можливості. Усі кошти від учасників курсу йтимуть на потреби війська: закупівлю амуніції, військової форми, техніки, медикаментів, іншого необхідного приладдя.
Досвід у проведенні занять для двох потоків допоміг виявити та зосередити максимум уваги на питаннях, які найбільше цікавлять слухачів. Ось лише деякі з основних навичок, які ви зможете здобути і поглибити завдяки навчанню на курсі:
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity оркестрація хмар контейнерів;
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity автоматизація розгортання середовищ і застосунків;
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity автоматизація CI/CD-процесів;
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity забезпечення безперервності роботи вебзастосунків;
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity масштабування, кластеризація і «хмаризація» онлайн-сервісів.
Під час занять я докладно розповім і покажу на прикладах, як працювати з такими крутими штуками, як Docker, Kubernetes, Helm, GitLab, Ansible, а також додатковими сервісами, які можна розгортати в кластерах Kubernetes (Ingress-NGINX, Certmanager, Prometheus, Grafana, Vault, ProxySQL та інші).
Увесь механізм залишається незмінним. За кожне заняття слухачі переказують від 30.00 USD (а за бажанням — і більше) на рахунок ГО Демократична Сокира, у співпраці з якою розвиваємо ініціативу вже досить тривалий час. Важливо! Для службовців ЗСУ, НГУ та добровольців у лавах ТрО ЗСУ участь у курсі не потребує внесків.
Наприкінці кожного місяця представники фонду діляться звітами, які так само регулярно будуть з’являтися на цій сторінці.
В такий спосіб разом зі слухачами перших двох потоків ми зібрали понад 1 200 000 грн. За ці кошти придбано й передано на фронт купу всього корисного: авто для підрозділу ППО, квадрокоптери, прилади нічного бачення, портативні зарядні станції, спальники, тактичні рукавиці, компресійні бандажі, величезну кількість інших засобів тактичної медицини та багато іншого.
Загалом курс передбачає не менше 15 вебінарів у Zoom, які можна переглядати в записі та завантажувати потрібні матеріали. Лекції здебільшого проходять щосуботи, тривалість кожної — щонайменше 2 години, хоча не завжди вдається втиснути весь матеріал у цей час, тож іноді лекції затягуються і на пʼять годин. Ось, наприклад, перелік деяких тем вебінарів для одного з попередніх потоків та орієнтовна тривалість занять:
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Основні операції з Docker (3 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Docker: збірка контейнерів і оркестрація (3,5 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: базові принципи використання (4 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: збереження даних і доступ до сервісів (3 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: доступ до сервісів у кластері (3,5 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: передача конфігураційних параметрів (2,5 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: доступ і права (трохи більше 2 годин).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: вибір вузла та контролери роботи додатків (3,5 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: стратегії розгортання та оновлення додатків (трохи більше 2 годин).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Kubernetes: моніторинг сервісів (4 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Розгортання додатків з Helm (понад 5 годин).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Автоматизація CI/CD-процесів з GitLab (4 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Базові механізми Ansible (перша частина) (3 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Базові механізми Ansible (друга частина) (3 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Створення складного плейбуку Ansible для розгортання кластерів баз даних (перша частина) (3 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Створення складного плейбуку Ansible для розгортання кластерів баз даних (друга частина) (4,5 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Створення інструменту розгортання кластеру ProxySQL (2 години).
 • «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity Використання Vault від HashiCorp (заплановано).
Наразі завдяки курсу знання з DevOps-інженерії вже опанували майже 100 слухачів. Тож запрошую стати учасниками нового потоку всіх, хто зацікавлений розвиватися у галузі DevOps та зробити свій внесок у підтримку наших хлопців на передовій. Щоб приєднатися, заповніть невеличку анкету з контактними даними для зв’язку: «Навчайся за донат» - безкоштовний DevOps-курс від громадської організації Демократична Сокира. - tech, studentu, news, country, vijna, charity https://forms.gle/zrU52swqfqg1Tene7.
А якщо ви вже є учасниками курсу, поширюйте новину серед друзів, знайомих і колег. Кожен донат — це ще один крок для знищення ворогів!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu