Від авторів, Ігри, Кіберспорт, Новини, Стартапи, Топ

VR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls

26 Квітня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Топ 5 VR шутерів

1. Half-Life: Alyx

VR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls - home-top, startups, news, kibersport, igry, vid-avtoriv

Half-Life: Alyx вважається золотим стандартом VR-шутерів. Гра пропонує захоплюючий сюжет, напружений ігровий процес і виняткові візуальні ефекти. Гравці керують Алікс Венс, ключовим персонажем із серії Half-Life, який пересувається антиутопічним містом, наповненим смертоносними ворогами. Щоб просуватись далі, ви повинні розв’язати ряд головоломок, які використовують відмінні можливості VR. Крім того, ключова легенда і сюжет забезпечують перевагу перед іншими VR-шутерами, які зосереджені виключно на механіці.

VR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls - home-top, startups, news, kibersport, igry, vid-avtorivVR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls - home-top, startups, news, kibersport, igry, vid-avtoriv

Інноваційна механіка гри, зокрема гравітаційна рукавичка, яка дозволяє гравцям маніпулювати об’єктами на відстані, створює справді незабутні враження.

Гра Half-Life: Alyx встановила новий рівень досконалості для ігор FPS у VR.

Розробник Valve Corporation
Дата релізу 23 березня, 2020
Піджанр Survival horror
Платформи Valve Index, HTC Vive/Cosmos, Oculus Rift/S, Windows Mixed Reality, Oculus Quest/2

2. The Walking Dead: Saints & Sinners

VR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls - home-top, startups, news, kibersport, igry, vid-avtoriv

Гра Saints & Sinners, дія якої відбувається у світі The Walking Dead, виходить за рамки простого шутера та пропонує гравцям повноцінний досвід рольової гри. Поєднуючи найкращі елементи гри про зомбі та захоплюючий ігровий процес у віртуальній реальності, ця гра забезпечує неймовірно приємні враження.

У грі користувачі зіткнуться з жахливими викликами зомбі-апокаліпсису, де постійно потрібно приймати складні рішення, які матимуть серйозні наслідки. Завдяки великому асортименту ближньої та дальньої зброї гра забезпечує якісний шутерський досвід. Крім того, оскільки Saints & Sinners доступний виключно на платформах віртуальної реальності, гравці мають необмежену свободу повністю досліджувати ігровий світ і взаємодіяти з ним.

Розробник Skydance Interactive
Дата релізу 13 жовтня, 2020
Піджанр Horror
Платформи PlayStation VR, Oculus Rift/S, Windows Mixed Reality, Oculus Quest/2, PICO 4

3. Population one

VR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls - home-top, startups, news, kibersport, igry, vid-avtoriv

Population One пропонує багатокористувацький досвід королівської битви, який дуже нагадує популярну гру Fortnite. Насправді це велика перевага, оскільки наразі доступно лише кілька великомасштабних багатокористувацьких VR-ігор, і це один із найкращих варіантів.

Ігровий процес включає в себе падіння на карту, переміщення по територіях, що зменшуються, пошук ресурсів і використання чудових елементів керування для участі в командній стрільбі. Крім того, гра постійно оновлюється, щоб залишатись актуальною і захоплюючою для гравців.

Розробник BigBox VR, Inc.
Дата релізу 22 жовтня, 2020
Піджанр Battle royale game
Платформи Oculus Quest 2, Steam

4. Superhot VR

VR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls - home-top, startups, news, kibersport, igry, vid-avtoriv

Superhot VR — це шутер від першої особи, який пропонує інноваційну механіку ігрового процесу: час рухається лише тоді, коли ви рухаєтесь. Ця особливість забезпечує переконливий і стратегічний досвід перестрілки у віртуальній реальності. Маючи можливість спостерігати та передбачати всі рухи ворога, гравці можуть ретельно планувати кожен постріл із надзвичайною точністю.

Зважаючи на це, важливо зазначити, що будь-яка помилка може мати велику ціну, адже може привести до того, що вас оточить безліч ворогів лише після одного хибного кроку. Якщо вам подобається включати стратегію у ваші FPS-ігри віртуальної реальності, тоді Superhot VR стане чудовим вибором завдяки унікальному та автентичному ігровому процесу.

Розробник Superhot Team
Дата релізу 21 травня, 2019
Піджанр Action
Платформи Valve Index, HTC Vive, Windows Mixed Reality, Oculus Rift, Oculus Quest/2, PSVR

5. Boneworks 

VR шутер. Історія, особливості, перспективи та топ 5 представників жанру на думку ігрової студії ByOwls - home-top, startups, news, kibersport, igry, vid-avtoriv

Boneworks — це захоплююча гра-головоломка, яка використовує реалістичну фізику та дає вам роль анонімного пацієнта в дослідницькому центрі Monogon Industries. Гра передбачає вирішення складних головоломок і боротьбу з різними ворогами, щоб розкрити її приховані секрети.

Особливістю гри є її гіперреалістична система фізики, яка забезпечує неймовірно детальну взаємодію з ігровим світом. Крім того, гравці можуть вибрати різноманітну зброю для захисту протягом гри. З добре продуманими головоломками, напруженими сценаріями та якісною бойовою механікою, Boneworks — це виняткова VR-гра, яку не можна ігнорувати.

Розробник Stress Level Zero
Дата релізу 10 грудня, 2019
Піджанр Puzzle game
Платформи HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Valve Index

Історія VR шутеру

VR шутери існують уже досить давно, і з роками їхня популярність продовжує зростати. У цьому жанрі ігор імітується реалістична дія за допомогою технології VR. Гравці зазвичай занурюються у віртуальний світ, де вони можуть прицілюватися та стріляти з віртуальної зброї, яка часто відстежується за допомогою датчиків на гарнітурі VR і ручних контролерах.

VR ігри зі зброєю сягають корінням у традиційні стрілялки, які існують десятиліттями. З розвитком технологій відеоігор розвивався і жанр «шутер». Такі ігри, як Doom, GoldenEye і Call of Duty, були популяризовані наприкінці 1990-х і на початку 2000-х років. По суті, вони встановили стандарт майбутніх ігор даного жанру. Однак ці ігри були обмежені 2D або 3D технологіями і не забезпечували гравцям повного занурення.

Поява технології VR все змінила. Завдяки віртуальній реальності гравці можуть перенестися у віртуальний світ, де вони зможуть відчути реалістичну симуляцію стрільби. Перша VR гра в жанрі «шутер» була випущена в 1993 році під назвою «Віртуальність» (“Virtuality”). Це була багатокористувацька гра, яка дозволяла гравцям брати участь у симуляції перестрілок, і на той час вона стала хітом.

З роками VR шутери продовжували розвиватися, і вони стали більш реалістичними та захоплюючими. Такі ігри, як «Onward», «Arizona Sunshine» і «Pavlov VR», стали надзвичайно популярними серед геймерів і продовжують розширювати межі того, що можливо в продуктах даного жанру.

Плюси та мінуси VR Gun Games

Як і в будь-якому ігровому жанрі, VR шутери мають як плюси, так і мінуси. Давайте розглянемо деякі з них.

Плюси:

Захоплюючий досвід: такі ігри забезпечують гравцям повне занурення, з яким не можуть зрівнятися традиційні стрілялки.

Реалістичні симуляції: імітують реалістичний досвід стрільби, який може допомогти гравцям покращити прицілювання та точність.

Фізичні вправи: VR шутери вимагають від гравців активних рухів та прицілювання, забезпечуючи їм фізичне навантаження, яке не зможе зробити звичайна гра за компом.

Багатокористувацькі можливості: багато ігор даного жанру дозволяють гравцям брати участь у багатокористувацьких битвах, надаючи соціальний аспект ігровому досвіду.

Мінуси:

Ціна: технологія VR може бути дорогою, і такі ігри часто потребують додаткового обладнання, наприклад датчиків і ручних контролерів.

Захитування: деякі гравці можуть відчувати нудоту і запаморочення через ефект «занурення».

Обмежений рух: в деяких ігрових моментах, гравці довго залишаються на одному місці, що обмежує їх рух.

Реалізм: хоча реалістичність VR ігор може бути плюсом, вона також може бути мінусом. Деяким гравцям цей досвід може здатися занадто реалістичним або тривожним.

Особливості VR шутерів

VR шутери мають різноманітні функції і можливості, які роблять їх унікальними та захоплюючими для гравців:

Реалістична графіка, яка може змусити їх відчути себе в реальному сценарії стрільби.

Захоплюючі звукові ефекти, які забезпечують гравцям відчуття повного занурення.

Технологія відстеження, яка використовується для гарантії, що гравці можуть прицілюватися та стріляти точно.

Багатокористувацькі можливості, які дозволяють користувачам брати участь у масштабних битвах і паралельно в реальному часі обмінюватись думками і пропозиціями з своїми друзями.

Кастомізація зброї. Гравці часто можуть налаштовувати свою зброю під свої цілі та інтереси, забезпечуючи їм унікальний ігровий досвід.

Перспективи VR шутерів

З подальшим розвитком технологій, VR шутери стануть більш реалістичними, захоплюючими та інтерактивними, а гравці матимуть більше можливостей для налаштування свого ігрового досвіду. У найближчому майбутньому є кілька основних перспектив для ігор зі зброєю VR:

Підвищена реалістичність. Завдяки прогресу в технології VR реалістичність ігор значно покращиться. Гравці матимуть доступ до ширшого асортименту зброї та аксесуарів, а досвід використання цієї зброї буде більш автентичним. Крім того, розробники ігор продовжуватимуть покращувати якість графіки та звукових ефектів, роблячи ігри ще більш захоплюючими.

Більше взаємодії. В майбутньому VR шутери стануть більш інтерактивними. Гравці зможуть взаємодіяти зі своїм оточенням та іншими гравцями різними способами, створюючи більш соціальний і динамічний досвід. Це призведе до більшого відчуття занурення та залучення в ігровий процес.

Налаштування. Оскільки даний тип ігор стає все більш популярним, гравці потребуватимуть більше можливостей для налаштування. Вони захочуть обирати власну зброю, аксесуари та одяг і очікуватимуть високого рівня персоналізації. Розробники ігор повинні враховувати ці вимоги, щоб залишатися актуальними та конкурентоспроможними.

Інтеграція з іншими технологіями. VR шутери, ймовірно, у майбутньому будуть інтегровані з іншими технологіями, такими як костюми з тактильним зворотним зв’язком або датчики руху. Це покращить досвід гравця, забезпечуючи ще більш реалістичні відчуття, створюючи захоплююче середовище.

Незважаючи на ці перспективи, VR шутери також мають деякі потенційні недоліки. Деякі гравці можуть відчувати вкачування або інший фізичний дискомфорт під час гри, і існує ризик звикання та ігрової залежності. Крім того, існує занепокоєння щодо потенційного впливу насильницьких дій на молодих гравців і можливості цих ігор зменшити чутливість до насильства в реальному світі.

Підсумовуючи, перспективи VR шутерів виглядають дуже багатообіцяючими в ігровій індустрії. Завдяки збільшенню реалістичності, взаємодії, можливостям налаштування, інтеграції з іншими технологіями та розширенню жанрів, VR gun games найближчим часом стануть ще більш захоплюючими та унікальними. Однак важливо також враховувати потенційні недоліки та вживати заходів для пом’якшення будь-яких негативних наслідків для гравців. Загалом, VR шутери є важливою частиною ігрової індустрії, на яку чекає світле майбутнє.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu