Бізнес, Новини, Спільнота, Технології, Топ

Приручити ChatGPT, уникати банальності та розвиватися. Про що говорили на IT Meets: Product про діджитал-дизайн

30 Травня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

25 травня у Львові відбулася друга конференція IT Meets, яку організовує Львівський ІТ Кластер. Цього разу подію присвятили темі Product, а саме діджитал-дизайну в тех-продуктах. Подія об’єднала понад сотню дизайнерів різних напрямків, арт-директорів, бренд-менеджерів, продуктових менеджерів та всіх, хто цікавиться дизайном та технологіями. 

Головними спікерами IT Meets: Product були Анна Гребнєва, Chief Product Officer у ЛУН та Володимир Смирнов, дизайн-директор та партнер в Spiilka design büro. Разом з ними ділилися досвідом експерти із сервісних та продуктових компаній. Як Штучний інтелект змінює роботу дизайнера? Як бренду в пошуках української ідентичності уникнути “шароварщини”? Без яких навичок діджитал-дизайнер не вийде на новий професійний рівень? Про це говорили експерти IT Meets: Product – Дизайн/Майбутнє. Користувачі. Компетенції. Бізнес.

Приручити ChatGPT, уникати банальності та розвиватися. Про що говорили на IT Meets: Product про діджитал-дизайн - home-top, tech, community, news, businessПриручити ChatGPT, уникати банальності та розвиватися. Про що говорили на IT Meets: Product про діджитал-дизайн - home-top, tech, community, news, business

Приручити ChatGPT, уникати банальності та розвиватися. Про що говорили на IT Meets: Product про діджитал-дизайн - home-top, tech, community, news, business

Володимир Смирнов: “Ми почали шукати свою ідентичність, як захисну реакцію на дії ворога, який намагається нас її позбавити”

Дизайн-директор та партнер в Spiilka design büro і арт-директор Megogo каже, що як би прикро це не було визнавати: повномасштабне вторгнення зробило українців цікавими самим собі. Одні бренди, звісно, почали цей шлях в 2014. Але більшість саме після 24 лютого 2022 року.

“Жовто-блакитні кольори в брендингу стали символом солідарності та підтримки. Щоб це було доречно, відштовхуватись треба не від зовнішніх атрибутів, як-то вишиванка чи косівська кераміка. А від сенсу, який дизайн має нести світу. Такий підхід зробить дизайн слушним та довготривалим. Безпечною зоною для продуктового дизайну можу виділити роботу зі шрифтами. В цьому випадку можна проявити оригінальність, історичну тяглість і не паразитувати на національній тематиці”, – каже Володимир Смирнов.

Він також запропонував ознаки, які роблять український дизайн унікальним та відмінним:

  • Брама Європи
  • Естетична недовершеність
  • Відсутність тяглості
  • Варіативність
  • Гумор
  • Воля

Приручити ChatGPT, уникати банальності та розвиватися. Про що говорили на IT Meets: Product про діджитал-дизайн - home-top, tech, community, news, business

Олександр Валюс: “Вимоги до навичок дизайнера постійно зростають. Інструменти змінюються кожні 5 років”

Керівник департаменту Product Design в агенції Qubstudio переконаний, що без вдосконалення роботи з дослідженнями, фасилітацією, візуалізацією, новими інструментами в дизайнера нема професійного майбутнього. Крім того, Олександр Валюс виділив навички, які допоможуть бути готовим до трендів, які входять на ринок:

  • Постійний ріст. Щоб рости треба робити не тільки те, що вас не просять, а й те, що ви хочете. Те, куди вас не пускають.
  • Бізнес-емпатія. Важлива навичка при роботі з клієнтами. Вона дозволяє дизайнеру не “воювати” з бізнесом, а знайти золоту середину. Дивіться на продукт не тільки зі сторони дизайну, а й зі сторони бізнесу та можливостей, які продукт відкриває. Не бійтеся змістити дизайн з центру процесу.
  • Допитливість. Не фокусуйтеся тільки на дизайні. Розширюйте кругозір за межі робочого екрану, кількох додатків в телефоні чи звичних сайтів. Наприклад, грайтеся новими іграшки. Багато сучасних технологій виросли саме з іграшок.
  • Зміна парадигми та мислення. Не уникайте труднощів тільки тому, що не знаєте як щось зробити. Приймайте виклики та змінюйте своє ставлення до них.

Діджитал-дизайн vs Штучний інтелект: до чого готуватись

“Очевидно хвиля хайпу вже проходить, – каже Макс Меркулов з Projector Institute. –  Стає зрозуміло, що ШІ не може виконувати більш комплексну роботу. Я вважаю, Штучний інтелект може забрати на себе більш рутинну частину завдань. Але не повністю замінити дизайнера”.

В цьому контексті досвідом залучення AI-інструментів під час роботи над дослідженнями поділилась Марія Мірошина Head of UX and Product Design Practice в N-iX. Її команда використовує ChatGPT для освіти, користувацьких та конвершин-тестів, визначення больових точок користувача:

“Просіть ChatGPT допомогти вам розібратися чи пояснити щось. Наприклад, попросіть пояснити чому падає конверсія, розробити сценарій для тестування. Крім того, ChatGPT вміє аналізувати алгоритми, які вже існують. Приміром, спитайте в чому чотири основні проблеми Uber і чат вам видасть відповідь, яку ви можете адаптувати вже до свого продукту”, – зазначає Марія Мірошина.

Експертка додає, що з ШІ-інструментів треба робити союзників. Але при обробці важливих, чутливих даних перевага завжди буде у людини.

IT Meets — це серія одноденних професійних заходів, які збирають практиків з різних напрямів ІТ‑індустрії для якісного обміну знаннями та продуктивного нетворкінгу. Ми прагнемо створити потужну спільноту однодумців, які допомагатимуть одне одному ставати кращими та підвищуватимуть свою професійну експертизу.

Партнери IT Meets: Product Дизайн/Майбутнє. Користувачі. Компетенції. Бізнес є: QubStudio, Eleks, Just Answer, LinkUp Studio. Медіапартнерами події є: Cases, Vector, Projector, Ukrainian Digital Community, robota.ua та Happy Monday.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu