Бізнес, Від авторів, Жінки, Новини, Підприємництво, Топ

5 характеристик, які повинен мати бізнес для успішного масштабування

01 Жовтня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

«Що далі?». Запитання, яке задають собі питання власники будь-якого успішного бізнесу. Підприємство стабільно працює, має задоволених клієнтів, отримує прибуток, все чудово, потрібно розвиватися далі, масштабувати бізнес в інше місто, регіон чи навіть за кордон. На жаль, успішне масштабування — це ризик, помножений на ретельну підготовку, досвід, час та можливості. 

Юліана Гензель, співвласниця консалтингової агенції Helicopter view та бренду білизни Fox Lingerie, із власного досвіду масштабування в Україні та за кордоном виділила 5 характеристик, які повинен мати бізнес для успішного масштабування. 

5 характеристик, які повинен мати бізнес для успішного масштабування - home-top, entrepreneurship, news, zhinky, vid-avtoriv, business5 характеристик, які повинен мати бізнес для успішного масштабування - home-top, entrepreneurship, news, zhinky, vid-avtoriv, business

Розробка стратегії

Першим і, можливо, найважливішим кроком у процесі масштабування є розробка чіткої стратегії. Це містить в собі визначення цілей, яких ви прагнете досягти. Вони повинні бути конкретними та вимірюваними. Наприклад, це може бути розширення на нові ринки, розробка нових продуктів або послуг, збільшення обсягу продажів або підвищення конкурентоспроможності.

Далі вам потрібно вивчити ринок, на якому ви плануєте працювати. Навіть якщо це сусідній район у Києві, вивчайте його особливості. Визначте конкурентів, потенційну аудиторію, їх потреби, звички та можливості. Ринковий аналіз допоможе зрозуміти, як ваша компанія може позиціювати себе на цьому ринку та досягти успіху.

Налагоджені бізнес-процеси

Ваш бізнес повинен працювати як годинник. Всі внутрішні процеси компанії повинні бути чітко структуровані та організовані, щоб мінімізувати ризик людського фактора. В ідеальному варіанті варто прописати всі посадові інструкції, схеми роботи в стандартному режимі та критичному, стандарти якості та сервісу.

Оптимізуйте процеси, вдосконалюйте системи управління та забезпечте, щоб ваша компанія могла збільшувати обсяги виробництва або обслуговування без стресу і втрати якості. Структуруючи процеси для масштабування, залиште місце для гнучкості, адже зробити копію вашого бізнесу на 100% не вийде. Встановіть рамки дозволеної гнучкості, щоб не зазнавати репутаційних збитків та залишатися ефективними.

Команда — невіддільна частина успішного масштабування бізнесу, і її роль в цьому процесі дуже важлива. Ваша команда повинна бути професіоналами у своєму напрямку, які готові до навантаження та стресу, адже вони розкручують маховик масштабування. Окремо потрібно виділити декількох лідерів, які будуть працювати з розширенням бізнесу згідно з визначеною стратегією. Уважно віднесіться до рекрутингу, адаптації та навчанні новачків, які прийдуть в ваш бізнес на етапі розвитку. Ваша оновлена команда внесе новий подих в атмосферу, цінності та корпоративну культуру.

Фінансова стійкість

Фінансова стійкість — фундамент вашого розвитку. Під час розширення компанії можуть знадобитися значні інвестиції та важливо переконатися, що у вас є достатні фінансові ресурси та стабільні показники, які підтримають цей процес.

У першу чергу, важливо мати якісну фінансову стратегію. Це означає, що ви повинні чітко розуміти ваші фінансові потреби та можливості, а також визначити, які джерела фінансування вам доступні. Це може містити внутрішні резерви, прибутковість бізнесу, позики, інвестиції акціонерів.

Залежно від обсягу масштабування ви можете виявити потребу у зовнішньому капіталі. Це може бути корисним для покриття великих інвестиційних витрат, розширення на нові ринки або розвитку нових продуктів. Проте важливо обирати варіанти фінансування, які відповідають вашим потребам і здатність повертати кошти в майбутньому.

Загалом фінансова стійкість — це основа для успішного масштабування. Вона забезпечує здатність реалізувати вашу стратегію росту та відкриває шлях до досягнення нових висот у світі бізнесу.

Готовність команди

Досвід управління та розвитку — неочевидна, але важлива характеристика при масштабуванні бізнесу. Власник бізнесу може бути готовий до міжнародної експансії, але чи готова команда? Знання англійської, можливість подорожувати чи просто здатність бути ефективним у відрядженнях — дрібниці, про як, ніхто не думає, інвестуючи гроші в розвиток.

Ще вчора ваші керівники керували десятьма людьми, а через рік потрібно сотнею, чи мають вони для цього досвід та компетенцію? Далі потрібно розуміти, що одна справа інвестувати кошти та відкритися, а як всім цим ефективно керувати та контролювати?

Успішне масштабування бізнесу — це складний і захопливий процес. Однак, якщо ваша компанія володіє цими п’ятьма ключовими характеристиками, ви будете готові до викликів і можливостей, які принесе з собою ріст. Якщо ви не готові чи маєте сумніви, не поспішайте. Відкладіть ці ідеї на рік і поверніться до аналізу повторно. Зростайте розумно і підіймайте свій бізнес на новий рівень!

5 характеристик, які повинен мати бізнес для успішного масштабування - home-top, entrepreneurship, news, zhinky, vid-avtoriv, business

Автор: Юліана Гензель

засновниця бренду Fox Lingerie, який вона створила у 2015 році після Революції Гідності. Бренд представлений у США, ОАЕ, а після 24 лютого продав франшизу до Канади, Казахстану та Швейцарії. Нещодавно Fox lingerie увійшов до Next250 від Forbes — списку перспективних малих і середніх компаній.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu